Tíha vesmíru

Tíha vesmíru https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/314883/bmid_tiha-vesmiru-Xu9-314883.jpg 4 763 173

Okouzlující love story, která vás dostane! Každý si myslí, že dobře zná Libby Stroutovou – tuhle odvážnou dívku s úctyhodnou váhou, jejíž fotku s titulkem „nejtlustší teenagerka Ameriky“ otiskly před dvěma roky snad všechny noviny v USA. Libby se ale od té doby změnila – a nejen co se váhy týče. Stejně tak si každý myslí, že dobře zná i Jacka Masselina. Mezi spolužáky je oblíbený, randí s nejkrásnější holkou ze školy a na první pohled to může vypadat, že má všechno, co si může přát. Až na to, že trpí prosopagnosií – není schopný rozeznávat lidské tváře a svůj handicap samo sebou skrývá. Když tedy na sebe Stroutová a Masselin rázem narazí ve škole, svět se obrátí vzhůru nohama – minimálně Van Burenova střední. A malér je na světě!... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

Holding Up the Universe , 2016

spencer
13.08.2017 5 z 5

Byla jsem velice překvapená, jak moc se mi knížka líbila. O prosopagnosii jsem slyšela poprvé, a proto mě příběh velice zaujal. Bylo to čtivé a oddechové. Rozhodně doporučuji :)

nikolicevopice
11.08.2017 5 z 5

Jednoduše krása...

Tanja00
09.08.2017 3 z 5

Všechny malé zázraky se mi osobně líbily více, ale i tady bylo spoustu krásných scén.

Lauralex
07.08.2017 4 z 5

Okouzlující love story, která vás dostane. Jo, přesně! A mně je tak hezky. Zase mi někdo jednoduše ukázal, jak prosté to je. Jakkoliv je ta tíha vesmíru těžká, hluboká a černá. Tak přirozené a milé, že si to získá nejedno srdce. Cítím takový ten hřejivý, radostný pocit, který ve vás zanechá dobrá kniha.

Málokdo umí po svém nejúspěšnějším a největším díle navázat a pokračovat na stejné vlně a úrovni, a Jennifer to dokázala. A já potřebuju víc. Rozněžnila moji mysl, pohnula s mou duší a otevřela moje srdce. Všechny malé zázraky jsou pro mě až jakási modla, které zbožňuju, nicméně Tíha vesmíru jim zdárně sekunduje.

Na dnešní dobu je unikátní, vlivná, působivá a hodnotná spisovatelka, která to podává autenticky a vyrovnaně dětským i vyspělým nádechem. Píše o závažných a silných problémech nejen dnešní doby, jakýchsi tabu, o kterých se konzervativně mlčí, ale měla by se jim věnovat pozornost, a to se mi líbí. Umí bravurně, záživně, rozkošně a oddaně psát o tématech podstatných, ovšem s tou největší dávkou porozumění, lidsky a uznale, zobrazuje zde stanoviska, která mají svou neměnnou podstatu, a to tak, že dokáže lidem mnoho předat a pomoct jim, a už jen to je víc než obdivuhodné.

Není to žádný bezduchý, naivní, povrchní a bezvýznamný příběh, právě naopak. Je to příběh dvou zlomených lidí, kteří si nesou svou vlastní tíhu vesmíru a kteří k sobě patří víc než cokoliv a kdokoliv jiný. Ale hlavně patří každý sám sobě. A nakonec i vám, když je necháte promluvit. A není k tomu potřeba žádná extra schopnost, abyste to viděli, stačí trocha citu, empatie a pochopení, a přesně to by vám ta kniha měla předat, pokud budete svolní.
Má všechny předpoklady a podněty k ovlivnění davů.

Může se zdát, že tyto příběhy jsou prázdné, trapné, ohrané a působí lacině a bezvýznamně, jenže když si to prožijete, a nemusíte být nutně znalci života, vůbec to není laciné nebo bezvýznamné. Nakonec to pak ani není o tlusté holce a klukovi s vadou. Je to o prosté definici lidského soužití, našeho bytí a existence a pochopitelně o lásce. Ano, o té to tu je. A já jsem něžnější a přívětivější lásku neviděla. Totiž není to volba, je to nemoc (ať je to cokoliv). Nevím, kde lidi stále berou ten dojem, že mají právo na život ostatních. Máme stěží právo na svůj vlastní. Proto vyhledejme, co máme s druhými společného, ne to, co nás odděluje.

Tahle kniha má jednoduchý koloběh: začít knihu, zamilovat se, dočíst knihu, brečet. Je to laskavé, půvabné, lidské, skromné a ušlechtilé. Není žádné kouzlo, jak být krásný, buďte jen sami sebou, to stačí. A to je hlavní poslání té knihy.
Protože víte co? Někdo vás chce. Někdo vás potřebuje. Pro někoho jste nezbytní. Někdo vás má rád. Na to nezapomeňte.

Adelin239
02.08.2017 5 z 5

Ze začátku mi přišel děj nudný a bez nápadu, ale jakmile jsem překročila několik stránek dál, tak jsem okamžitě změnila názor. Zamilovala jsem si hlavní hrdinku, hlavně její sebevědomí a humor. Byla mi celou dobu sympatická a dokonce pro mě byla a je inspirací.
Jediné, co mi knihu vůbec nepřipomínalo, bylo přirovnání k Hvězdám nám nepřály. Mně tyto dvě knihy moc podobné nepřišly.

SarahRoyalAss
31.07.2017 4 z 5

Sice bude pro mě navždy bude srdcovka Všechny malé zázraky, ale ani druhá kniha autorky mě nezklamala.
Sice je to v jiném duchu a pořád jsem čekala kdy přijde ta chvíle, kdy si budu moct očka vyplakat... Za přečtení to opravdu stojí. :)

Anna 13
31.07.2017 5 z 5

Kniha, která doslova mění vaše srdce, která vám už v začátcích jejího čtení dává sebedůvěru. Kniha se kterou jste si jisti, že tím, že vám zasáhla do života, vám ho také změní.
Kniha, která bude dělat lidi lepšími, laskavějšími...

Kniha, která se nedá okomentovat a vyjádřit slovy, protože je... vaše. Je moje, je tvoje, je jeho i její, je naše a jejich. Patří celému světu a vesmíru. Každý by měl mít to štěstí vlastnit jeden její výtisk. Tahle kniha si zaslouží být čtená a to hlavně mou generací, protože má neuvěřitelnou sílu lidi měnit. Mohla by změnit myšlení nás všech, mohla by doslova a to není klišé, proměnit svět.
Nejraději bych ji zpátky do knihovny nevracela, ale udělám to, protože i ostatní mají šanci být její součástí a vtisknout do ní svá srdce.

Bubetka79
30.07.2017 3 z 5

Irituje mě popis na zadní straně, kdy jedna recenze vystihuje knihu jako druhé Hvězdy nám nepřály. Ne, tak to opravdu není. Kniha je psaná pro mladší ročníky, abych pravdu řekla, kniha mi přišla výhrou v soutěži, takže jsem se do ní pustila, aniž bych o ní moc věděla. A pro mladší ročníky je to tak i psané. Je to však dosti naivní, urychlené, bez nějakého vývinu, řekla bych. V jednu chvíli máte takový děj, v dalších 5 stránkách už je něco, co by chtělo rozvinout a vám ten vývin přirozeně chybí. Není to špatné na kategorii, do jaké to spadá, ale neřadilo bych to do nějakého literárního bum. Ani okouzlující mi to nepřipadá, avšak jsem jedna ze sta.

Příběh popisuje vztah mezi Libby (dívkou s ehm úctyhodnou váhou) a Jackem (trpícím onou prosopagnosií). Jak jen to bývá, potkají se, zamilují se, poté se něco zvrtne a pak se to vše rázem vyřeší. Klasické pro mladistvé. Milé a naivní. Za odpoledne máte knihu přečtenou.

Dávám 3 hvězdy z důvodu, že je to dobré na žánr, jakým to má být. Avšak pro mě to bylo moc nereálné, moc naivní, moc nerozvinuté. Škoda, abych pravdu řekla. Avšak nečetla jsem Všechny malé zázraky, kdo ví, jestli je to stejné, či mě to utvrdí ve stejné myšlence, jako Tíha vesmíru. :)

BarkaS
18.07.2017 4 z 5

Milé, i když trochu naivní. I proto, že je určeno hlavně pro mladší ročníky, a tak je to i napsané. Je do dojemné, přátelské, optimistické, se špetkou smutku a nostalgie.

pichova.veru
16.07.2017 5 z 5

Nádherná čtivá kniha :)

andyval
16.07.2017 5 z 5

Přesně tohle jsem teď potřebovala. Nenáročnou, ale poutavou knížku, u které se prostě nejde neusmívat. Zároveň to není jen další bezvýznamná love story bez pointy, ale silný příběh. Hlavní hrdiny si nejde nezamilovat, obzvlášť Libby, ze které bychom si měli vzít příklad. Za mě 5*.

Nikča1236
12.07.2017 4 z 5

Za mě jednoznačně lepší než Všechny malé zázraky. Libby i Jack jsou prostě skvělí. Tíha vesmíru byla jedna z těch oddechových knih, kterou máte za chvíli přečtenou a nemůžete ji odložit, dokud neotočíte poslední stránku.

michaela669
08.07.2017 3 z 5

První knihu "Všechny malé zázraky" podle mě nic nepřekoná, ale i tato kniha mě okouzlila. Do Jacka jsem se od první stránky zamilovala, stejně tak do Libby. Velmi se mi líbil popis Jackovy nemoci a jeho pocitů. Libby byla také skvělá a po velmi dlouhé době to je hrdinka ženského pohlaví, která mi nepřišla otravná. Úžasná kniha plná lásky s krásnou myšlenkou, která ale podle mě postrádala nějaký "boom" a překvapení.

Peace
03.07.2017 5 z 5

"Život je příliš krátký na to, abychom ho trávili souzením ostatních."

Krásný příběh, který vypráví o těžkostech života, ale i přesto vás pohladí na duši. Hlavní hrdinové jsou totiž bojovníci, kteří se jen tak nedají.
Doporučuji nejen cílové skupině, ale i starším čtenářům ;o)

kalinkacz
01.07.2017 4 z 5

No, asi takhle, lepší než "Všechny malé zázraky" to rozhodně není, jako oddechovka je zřejmě vhodná, já ale bohužel objevila pár nedostatků přes které jsem se nebyla schopná přenést.. Námět je rozhodně zajímavý, autorka si vše pečlivě nastudovala tak, aby byl příběh věrohodný... Psát Jennifer bezpochyby umí a na její další knihu se těším!

JessieKKI
29.06.2017 5 z 5

Podle mě tahle knížka není lovestry. Je to spíš příběh dvou zlomených lidí, kteří se snaží vypořádat s krutým osudem. Hlavní postava-Libby je opravdu silná, je příkladem a inspirací pro všechny dospívající dívky. Pěkně popisuje jak se mít rád a klade si správné otázky. Jack má handicap a k tomu ještě problémy s celým světem, snaží se přežít, ale teprve až narazí na Libby začne opravdu žít.
Autorka si dala práci s tím, aby příběh působil věrohodně. Něco takového se mohlo klidně stát. Toho si cením. kniha s sebou nese dobrou zprávu, hlavně pro dospívající.

Dakarianna
24.06.2017 2 z 5

Všechny malé zázraky mě položily na kolena. Nemohla jsem se tedy dočkat na další knihu autorky, ale bohužel mě zklamala. Divné postavy, žádný pořádný příběh, zápletka nebo tak něco. Jack byl alespoň zajímavý svou poruchou a kapitoly s ním ušly. Ale Libby byla neskutečně nesypatická. Její přehnané sebevědomí a chování – to mě dohánělo k šílenství. Na závěr si neodpustím: Neříkám, že má každý vážit třicet kilo i s postelí, ale být hrdá na to, že mám nadváhu (která může ohrožovat zdraví), nechci s tím nic udělat a ještě s tím být spokojená mi nepřijde zrovna výchovné...

jeani001
23.06.2017 5 z 5

Proč si přečíst Tíhu vesmíru, přestože nejste cílovou skupinou? Protože je naprosto dokonalá. Je milá, smutná i veselá, poučná i inspirující.

Máme zde totiž příběh o odvaze jedné baculky, která se jen tak nevzdává a rve se s životem, příběh velkého borce, kterého nejvíce trápí jeho vlastní strach i malého chlapečka, který ví, že nosit kabelku je cool.

Nejtěžší totiž není být jiný, ale unést svou vlastní jinakost…

mmmisulka.r
19.06.2017 4 z 5

Autorka opět čerpá ze sebe samé i ze svého bezprostředního okolí. Pribeh je velmi snadno uvěřitelný, protože je cítit, že skutečně ví o čem píše a to dokaze jen ten, kdo zažil, ví a zná. Líbí se mi, že píše o vážných tématech a na knižní trh nepřispívá jen další milostnou romancí, ale nečím mnohem víc. Její knihy dokáží v mnoha, ne li ve všech, osobách pohnout s tíživým balvanem... ať je to uzavírání se před celým světem, obezitou, šikanou a konče třeba mozkovou poruchou. Ukazuje na to, jak se s mnoha věcmi poprat, jak bojovat a ukazuje, že výsledek nemusí být vždy beznadějný. Všechny malé zázraky jsou TOP, ale Tíha vesmíru je skvělá! Takové knihy mají prostě smysl!!!

maruschka
18.06.2017 4 z 5

Možná spíš 3,5. Uf. Někdy mám pocit, že byla vyhlášena soutěž o nejdivnější teenagery v YA literatuře. Knížka je napsaná fajn (když pominu tu miliardu chyb - Yoli v tomhle soupeří s CooBoo a dostává se do vedení!), ale celou dobu mi to celé přišlo takové strašně... chtěné a "americké". Navíc - vývoj postav? Libby se po třech letech vrátí mezi vrstevníky a do dvou týdnů má partu super kámošek a nej kluka (i když "poškozeného", jak jinak) ze školy? Tak asi jo, no.