Tíha nenávisti

Tíha nenávisti https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309338/bmid_tiha-nenavisti-DnB-309338.jpg 4 172 49

Na okraji nejmenovaného města v Severní Karolíně stojí věznice, v níž si odpykává trest za vraždu bývalý vynikající policista Adrian Wall. Po třinácti letech je podmínečně propuštěn v příšerném tělesném stavu, který svědčí o tom, že byl během let strávených ve věznici krutě týrán. Za městem stojí opuštěný zchátralý kostel, na jehož oltáři se před oněmi třinácti lety našla mrtvá mladá žena. Důkazy ukazovaly na Adriana. Jeho DNA bylo za nehty oběti, jeho otisky byly objeveny na pohozené plechovce od piva. Jen dva lidé věřili v Adrianovu nevinu: mladá policistka Liz a stařičký Adrianův obhájce Jones. S Adrianem si odpykával doživotní trest lupič Eli. Peníze z jeho velké loupeže se ale nikdy nenašly a ředitel věznice je přesvědčen o tom, že Wall zná místo úkrytu. Po Adrianově propuštění je ve stejném kostele za městem nalezena mrtvola ženy zavražděné stejným způsobem jako ona žena před třinácti lety. Podezření samozřejmě opět padne na Adriana, jenže tentokrát proti němu nejsou důkazy. Najde se oltářní vrah? Jak se bude vyvíjet honba za pokladem mrtvého lupiče? Všechny nitky napínavého příběhu se nakonec scházejí na jednom místě, kde dojde v dramatickém závěru k překvapivému rozuzlení.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Vyšehrad

Redemption Road , 2016

hanzmb
21.11.2022 5 z 5

Parádní detektivka, napínavá po celou dobu. Přitom ani nejde o hlavního vraha, toho si většina čtenářů tipne hodně brzy. Ale to prolínání osudů hlavních hrdinů je zpracováno fantasticky. Bohužel mi k tomuhle nářezu zcela nesedí závěr. Takový nijaký. Připadá mi, že zcela nesedí k naturelu postav.

AlenaF
18.11.2022 5 z 5

Skvělé. Stojí za přečtení. Plně se ztotožňuji s komentářem Dely111.

magnolia
16.10.2022 3 z 5

Já asi nejsem správná čtenářka krimi thrillerů, nedokážu si to užívat, všechny ty hrůzy, zrady, ubližování a trápení. A taky ty skoro zázračné schopnosti, které vedou k přežití těžce zraněných (ne že bych jim to nepřála). Ale napětí bylo dost, i slušná dávka psychologie hlavních postav.

shelma
31.08.2022 5 z 5

Parádní jízda, kdy hlavně ke konci se knížka nedala odložit. Celou dobu depresivní prostředí, ale úplný konec trošku pohádka, což mi nevadilo. Určitě si od Johna Harta něco přečtu a mohu tuto knihu všem doporučit, protože to za to stojí.

alnahu
13.05.2022 5 z 5

Skvělá detektivka s thrillerovými prvky od které jsem se nemohla odtrhnout.Dvě hlavní postavy příběhu, policistka Elizabeth Blacková a policista- její bývalí parťák Adrian Wall,ten byl odsouzen za vraždu a podmínečně propuštěn .Opět dojde k vraždě další ženy ,stejným způsobem, jako té před lety.Pro Elizabeth nastane velký rébus ,zda je Adrian vrahem.Kniha opravdu velice napínavá.Ráda si přečtu i další knihy od tohoto autora.

genie
24.12.2020 4 z 5

Po "Posledním dítěti" další autorovo čtivé dílo. Opět velmi dobře vystavěné charaktery, pocity i dialogy, děj poněkud "hutnější a těžší" - nálada vesměs pořád tísnivá. Místy trochu přehnané (např. dovednosti Channing), ale celkově výborné čtení.

klokan.1905
17.11.2020 4 z 5

Tíha nenávisti...
Jednalo se o první knihu autora, která se mi dostala do rukou a po přečtení musím uvést, že určitě nebyla poslední... Již jsem zakoupil i Železný dům... ;-)
Příběh má dvě hlavní postavy... První z nich je policistka Elizabeth Blacková, která se této profesi věnuje již 13 let... Druhou je bývalý policista Adrian Wall, který byl odsouzen za vraždu své milenky Julie... Adrian byl kolegou Elizabeth v počátcích její policejní kariéry... Nyní je Adrian propuštěn na podmínku po 13 letech strávených ve vězení... Vzápětí po jeho propuštění dochází k vraždě ženy, přičemž způsob provedení je stejný jako ten, za který byl Adrian před lety odsouzen...
O tom, že byl Adrian mylně odsouzen za předchozí vraždu, a že nemá nic společného ani s tou současnou, je přesvědčena pouze Elizabeth Blacková a bývalý právník Adriana - Jones Faircloth...
Napínavé čtení, které mohu doporučit k přečtení...

Bustedka
22.09.2020 4 z 5

Dlouho mi trvalo, než sem se do knihy začetla a než vše do sebe zapadlo, ale pak už sem se neodtrhla a četla v jednom kuse až do konce. Kniha gradovala. Tak, jak to má být.

Dela111
19.09.2020 5 z 5

Tíha nenávisti je spletitý temný příběh a ačkoliv zpočátku děj neuhání vysokou rychlostí, je hned poutavý. Jak přibývá děje a záhad, zvyšuje se i napětí.
Z psychologického hlediska jde opět o výborné zpracování, postavy jsou živě vykreslené. Pocitově čtenáře knihou doprovází zoufalství a beznaděj. Autor toho nejen na Liz, ale hlavně na Adriana naložil tolik, že člověka napadá, zda vůbec lze tolik fyzického a psychického trýznění unést...
Tíha nenávisti je výborná detektivka s thrillerovými prvky, za mě doporučení.

janina66
31.05.2020 5 z 5

Skvělý, napínavý děj od začátku až na konec. Alespoň pro mě tam žádná hluchá místa nebyla. Z počátku dost depresivní a drsné ( vězení). Dějové zvraty, zoufalství Adriana a Liz, vás nenechá v klidu a musíte oboum držet palce. Kniha si určitě zaslouží vysoké hodnocení.

jirimatejka
25.06.2019 1 z 5

Bída, rozvláčný děj, autor dost nešťastně mísí se dva případy, pachatele jsem odhadnul někde za půlkou, dočetl jsem jen silou vůle.

vladka321
05.05.2019 5 z 5

Příjemná detektivka plná zvratů a přemýšlivých úseků. Tenká hranice mezi dobrem - zlem, láskou - nenávistí, vírou a zradou je nábojem knihy. Nepochopení úcty k životu a přesvědčení vlastní neomylnosti, ale i falešné předjímání poslušnosti a víry v Boha je zde nenásilně předvedeno na shoubné potřebě obdivu narcistického otce. Ostatní postavy byly mnohem předvídatelnější. Rozhodně knihu doporučuji.

loskatos
18.04.2019 4 z 5

Skvele napsane, napinave, v nekterych chvilich opravdu jizda. Konec mi prisel troslu klisoidni, nektere aspekty neuveritelne (jak umi Channing strilet), ale celkove perfektni.

ArwenAragorn
09.02.2019 5 z 5

Kvalitně napsaná detektivka, napínavá, s mnoha zvraty, velice emotivní, jen místy trochu zdlouhavá. Patří k těm nejlepším, co jsem v tomto žánru četla.

ashburton
26.10.2018 1 z 5

Tak tohle byl velký omyl. Od začátku jsem vlastně čekal na konec, divím se, že jsem to vůbec dočetl. Nudné, zdlouhavé, ztráta času...

Awča
25.10.2018 2 z 5

Nějak jsem si k hlavní hrdince nenašla cestu. Příběh mi plynul pomalu, zamyšlení a návraty k předchozímu případů mi nesedly. Vracet se k tomuto spisovateli nebudu.

akdar72
14.10.2018 5 z 5

Moje první od Harta a naprostá spokojenost. Nemohla jsem se odtrhnout a přečetla za sobotu. Cítila jsem až do konečků prstů ty pocity zoufalství, ponížení a strašně těžké snahy začít znovu.

knihomolkadorfa
12.10.2018 4 z 5

Přesto, že má kniha poměrně dost stránek, ani chvíli nenudila. A určitě stojí za přečtení.

Standa24
25.09.2018 2 z 5

Na tuto knihu jsem se těšil, ale byla pro mě spíše zklamáním, srovnání s Larssonem a severskými krimi dle mého názoru moc nesedí moc nesedí. Celý příběh a hlavně jeho zakončení mi přijde jako z nějakého béčkového amerického krimithrilleru.

klarisssa
03.07.2018 5 z 5

Knihu jsem zhltla jako malinu. Velice napínavá,plná zvratů a překvapení-odtrhnout se od ní byl problém. Doporučuji :)