Tíha nenávisti

Tíha nenávisti https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309338/bmid_tiha-nenavisti-DnB-309338.jpg 4 172 49

Na okraji nejmenovaného města v Severní Karolíně stojí věznice, v níž si odpykává trest za vraždu bývalý vynikající policista Adrian Wall. Po třinácti letech je podmínečně propuštěn v příšerném tělesném stavu, který svědčí o tom, že byl během let strávených ve věznici krutě týrán. Za městem stojí opuštěný zchátralý kostel, na jehož oltáři se před oněmi třinácti lety našla mrtvá mladá žena. Důkazy ukazovaly na Adriana. Jeho DNA bylo za nehty oběti, jeho otisky byly objeveny na pohozené plechovce od piva. Jen dva lidé věřili v Adrianovu nevinu: mladá policistka Liz a stařičký Adrianův obhájce Jones. S Adrianem si odpykával doživotní trest lupič Eli. Peníze z jeho velké loupeže se ale nikdy nenašly a ředitel věznice je přesvědčen o tom, že Wall zná místo úkrytu. Po Adrianově propuštění je ve stejném kostele za městem nalezena mrtvola ženy zavražděné stejným způsobem jako ona žena před třinácti lety. Podezření samozřejmě opět padne na Adriana, jenže tentokrát proti němu nejsou důkazy. Najde se oltářní vrah? Jak se bude vyvíjet honba za pokladem mrtvého lupiče? Všechny nitky napínavého příběhu se nakonec scházejí na jednom místě, kde dojde v dramatickém závěru k překvapivému rozuzlení.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Vyšehrad

Redemption Road , 2016

berila
15.05.2018 4 z 5

Tak tohle bylo opravdu dobré čtení, napětí až do konce, naprostá spokojenost.

intelektuálka
28.04.2018 5 z 5

Kvalitně napsaný psychothriller.

Autor má postavy propracované, policistka Elizabeth , potýkající se s pocitem viny za zabití člověka mi byla sympatická...
Příběh má drsné okamžiky, vraha jsem trochu vytušila...

Určitě to stálo za čas, který jsem s knihou strávila...
Doporučím a přečtu si další knihy autora.

lenuskav
02.04.2018 3 z 5

Trictvrte knizky sem tak nejak protrpela,konec uz byl fajn,ale podruhe uz nemusim.

Boby17
31.01.2018 5 z 5

Super knížka. Hlavní hrdinové jsou vykreslení velmi plasticky z masa a kostí i se svými stíny z minulosti. Příběh měl neuvěřitelný spád. Trochu mám pochybnosti o možnosti úniku uprchlíků z dosahu státní moci, ale Amerika je velká země, tak věřím autorovi. Až do konce jsem netušil, kdo je vrah (to považuji za pozitivní). Takže knížka má všechny moje hvězdy.

Roubas
10.01.2018 5 z 5

Asi nejhmatatelnější deprese, kterou jsem zatím na poli žánru četl. Zmar, deprese, zrada a jizvy života, které se nedají sešít a které musí vyústit v nevyhnutelné důsledky. Plastické postavy, jak vedlejší, tak ty hlavní, vynikající dialogy, ještě lepší lokace a tolik silných momentů, že bych je nenašel v několika jiných knihách dohromady. Opravdu síla a jeden z nejlepších thrillerů, co jsem četl. Mít tu možnost, možná sem napálím šestou hvězdičku.

Allla9
15.12.2017 5 z 5

Začnu číst více detektivek. Strhující, napínavé a čtenář až téměř do konce netuší, kdo je vrah a kdo oběť.

orchidea
15.11.2017

Knihu jsem dostala na doporučení - první polovina výborná, potom rychlý spád událostí.

rlupinek
24.10.2017 3 z 5

Kniha napínavá se zajímavou zápletkou, vlastně více zápletkami, ale nijak zvlášť mě nezaujala. Hlavně jsem nedostal odpovědi na některé zápletky...

rodak
28.09.2017 5 z 5

Dokonalý mnohovrstvený román s prvky detektivky a thrilleru.Chápu,že popisování mučení a strádání hodně čtenářů odradí,ale pro mne byla celá kniha naprosto luxusní.

ufounseztratil
20.09.2017 5 z 5

Opravdu hodně temná a drsná kniha, popisující nebezpečí přílišné péče detektivky (suspendované) o ostatní a přehlížení sebe sama.

Fixa08
07.07.2017 1 z 5

Do téhle knihy jsem se dala proto, že jsem někde četla, že je prý něco skoro jako moje milované Milénium a musím říct, že to ani omylem!! Kniha byla nudná a zdlouhavá, se vůbec divím, že jsem to dočetla. Bodík že jsem neodhalila vraha.

krtecek_1
11.05.2017 5 z 5

Paráda! Rozjezd trochu pomalejší, ale posléze děj nabere slušnou rychlost, že z vlaku nebudete moct vyskočit až po otočení poslední stránky :).

Karelvovsik
05.05.2017 4 z 5

Kniha se mi nečetla zrovna snadno. Místy byla dost zdlouhavá , ale rozhodně stojí za přečtení. Hodnotím za 4 hvězdy.

Horry
01.05.2017 5 z 5

Byla jsem trochu rozpačitá ze zdejších komentářů typu " už mě ten nepřetržitý proud mučení fyzického a psychického tolika postav prostě odrovnal, ani jsem do nedočetl/a", že jsem čekala, co za kalibr na mě nastoupí a jestli se vůbec do toho pouštět. Nakonec jsem ji koupila a přečetla ji na dva zátahy, přičemž poprvé necelých 100 stránek a byť byl plán při druhém čtení dát si jen půl hoďky před spaním (začala jsem číst cca v 22h), tak mi to nedalo a končila jsem asi ve 2 ráno když jsem knihu dočetla. Je to super knížka, konečně trochu něco zajímavého a jiného než standardní detektivky, kde pomalu všichni detektivové jsou super a jediný špatný je zde záporák. Knihu určitě doporučuji, a co se týká toho násilí, u této knihy bych to asi tak nehrotila...už jsem četla i mnohem horší a jedna mě tak odradila, že už jsem další díly série ani nečetla. A to vydržím hodně:).

Cafehood
27.04.2017 4 z 5

Četla jsem že zvědavosti, překládal přítel moji mámy. Příběh mě strhnul a knížku jsem přečetla hodně rychle. Byla jsem napnutí až do konce.

terezamarsik
23.04.2017 4 z 5

Výborná kniha. Temný a napínavý příběh, autor umí skvěle psát a zaujmout na tolik, že knihu těžko odložit. Hlavní postava Liz mě ze začátku neskutečně štvala, absolutně jsem jí nedokázala mít ráda nebo jí chápat a až jsem málem knihu odložila, ale potom se kniha opravdu rozjela, vše do sebe začalo zapadat a příběh byl stále více napínavý a nakonec jsem měla postavu Liz ze všech nejradši a jsem teď vděčná, že jsem knihu neodložila. Je to první kniha kterou jsem od tohoto spisovatele četla a musím říct, že rozhodně chci přečíst i další jeho knihy, protože je to rozhodně spisovatel, který umí vytvořit zajímavé a uvěřitelné postavy a příběh, který je napínavý až do konce. Sice jsem zhruba v polovině tušila, kdo je asi ten vrah, ale nikdy jsem si tím nemohla být zcela jistá a hlavně se v příběhu dělo mnohem více než řešení jedné série vražd, takže jsem byla napjatá až do konce, jak tohle může skončit. Myslím, že konec ustál autor celkem dobře na to jak komplikovaný příběh to byl a znám hodně autorů, kteří přesně takto dobře psali, ale konec absolutně nezvládli. Pro někoho se možná může zdát konec trochu naivní, ale mě to tak nepřijde vzhledem ke zkušenostem a povaze hlavních postav. S knihou jsem opravdu spokojena, byl to pro mě originální a napínavý příběh, jehož čtení jsem si užila. Snad i další knihy autora jsou aspoň takto dobré.

JIC
02.04.2017 5 z 5

Skvela kniha ! Vsem ctenarum doporucuji!

trudoš
01.04.2017 4 z 5

Brilantní thriller, kterému k dokonalosti chybí jediné - špetka obyčejné naděje. Naděje, že i když je vůkol zmar a nic než zmar, jednou se karta obrátí, bude-li si hrdina stát za svým. Jenže John Hart tak dlouho tlačí na pilu, až je té beznaděje a zoufalství jednoduše moc. Tohle už není o tom, že každý dobrý skutek musí být náležitě potrestán, ale že cokoliv uděláte, je zákonitě cesta do pekel, na které vás ještě obskočí Satan Claus.
Když ale člověk překousne trudnomyslnou atmosféru, dostane se k velmi dobře napsanému a hlavně promyšlenému příběhu. Naprosto perfektně tu funguje psychologie jednotlivých postav, která je stejně důležitá, jako zápletka samotná. Pro komplexní pochopení příčin a následků nelze opomíjet jednotlivé detaily, které utvářejí tu kterou osobnost. Je to trochu upovídané, ale autor je (a vždycky byl) natolik dobrý stylista, že množství textu člověk brzy přestane vnímat, jak jej děj maximálně pohltí. Nebýt těch přešlapů se zadostiučiněním, byl bych spokojen absolutně.

soukroma
24.02.2017 2 z 5

Nedočteno - v polovině už mě ten nepřetržitý proud mučení fyzického a psychického tolika postav prostě odrovnal a přestalo mě zajímat, kdo je hlavní vrah (zločinců bylo už tak odhaleno přehršel). Tolik hnusných příběhů a epizod a nikde nikdo "normální" nebo prostě žijící aspoň vzdáleně obyčejný, průměrný, přijatelný život bez hlubokých traumat a temných tajemství. Ne, co je moc, to je moc. Kvalitu krimithrilleru sice nelze měřit podle počtu děsivých scén a mrtvol, ale nekonečně depresivní dobré thrillery prostě být nemají.

madelaine
22.02.2017 5 z 5

Úžasně napínavý příběh, který opět ukazuje, že moc a peníze nejsou všechno, ale přesto si díky nim člověk může zahrávat s osudem jiných...při popisu vězeňské šikany, mi běhal mráz po zádech...určitě vyhledám jeho další knihy