Tieňovaná hranica

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Popis knihy zde zatím bohužel není.

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333997/tienovana-hranica-Fri-333997.jpg 3.26
Žánr
Literatura česká
Vydáno, Naše vojsko
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Tieňovaná hranica

Přidat komentář
kokrokr
04. září

Tenhle „Magnet” plný různých klišé, opravdu nemá nic společného se skutečným životem pilotů. Někomu tu umře partner, někdo soupeří o ženu, jiný má starosti s výchovou dítěte či nemocí. Zcela vyfabulované příhody a osobní problémy hlavních postav, jsou na úrovni příběhů z časopisů pro ženy v domácnosti. Uvažuji také, zda autor absolvoval zákl. vojenskou službu a znal armádní reálie sedmdesátých let. Moc to tak nevypadá. Podobných blábolů vyšlo v edici „Magnet” plno, literární kvalita žádná. Jako student jsem je kupoval k ukrácení cesty do autobusu. Šlo v podstatě o levné ideologicky zabarvené „dobrodružné” příběhy pro pracující, nahrazující brakovou literaturu dřívějších let.

Boby17
14.12.2019

Odpolední jednohubka mě příjemně překvapila. Příběh ze života našich stíhačů a příslušníků protivzdušné obrany státu se dobře četl a ani nebyl nějak ideologicky vyšponovaný. Odlišné socialistické reálie si čtenář uvědomuje až teď, s odstupem doby, hlavně pokud šlo působení Socialistického svazu mládeže na rotách a taky působení politruka (zástupce velitele pro věci politické). Při odmyšlení těchto věcí se knížka dá bez obtíží číst i dnes. Dávám 3,7 hvězdy, takže matematicky zaokrouhluji na čtyři.


ondrej.b
16.01.2019

Moc pěkný příběh. Téma ochrany vzdušného prostoru tu je, ale v převaze děje jsou spíš příběhy lidí, kteří se kolem toho pohybují. Nástup dvou kamarádů, poručíků, na nové působiště, jejich konflikty ohledně ženy, příběh pilota, starající ho se o syna a řešícího své zdravotní komplikace a další. Tohle ukazuje v tom příběhu lidskou stránku a pěkně se to čte. Příběh vůbec nepůsobí ideologicky a toporně, prostě konstatuje, jak to tenkrát chodilo a jak se chránila státní hranice proti narušitelům ze západu. Pokud na příběh nahlížíte s nadhledem, budete spokojeni jako já.

Pavelpi
10.03.2018

Kniha popisuje příběhy pilotů a pracovníků letecké služby naší armády.Jejich bojovou přípravu a cvičení.A samozřejmě také soukromý život.Samozřejmě,že je tam i ideologie,ale to tak bylo.Pokud si to odmyslíme máme před sebou zajímavou a napínavou knihu,která v závěru popisuje,jak byl zadržený narušitel z druhé strany donucen k přistání a jak musel být celý obranný systém sladěný a záleželo zde na každém jednotlivci,aby splnil své povinnosti.

jprst
21.01.2017

Tuhle knížku jsem četl jako kluk a přiznám se, že se zájmem. Teprve s odstupem času člověk poznal, co to bylo za nenápadnou ideologickou masáž.

Doporučujeme

Růže a lev
Růže a lev
Chata v Jezerní kotlině
Chata v Jezerní kotlině
Vzpomínky na jednu vesnickou tancovačku
Vzpomínky na jednu vesnickou tancovačku
Schody do nebe
Schody do nebe