Tichý pláč

Tichý pláč https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48859/mid_tichy-plac-dHF-48859.jpg 5 217 71

Pan Peters si sice vzal Lesley za ženu poté, co ji přivedl do jiného stavu, jeho srdce však patřilo jiné. Lesley na sokyni ukrutně žárlila a zlost si vybíjela na malém synkovi. Tatínkova tragická smrt Joeův život doslova zpečetila. Sadistická matka alkoholička chlapce vězní ve sklepení, její nový přítel vnese do týrání další prvky: znásilňování a dětskou pornografii.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Alpress

Cry Silent Tears , 2008

Deny95
10.08.2023 5 z 5

Velice silný příběh. Od knihy jsem se nemohla odtáhnout.

angelak
04.04.2023 5 z 5

Děsivé, smutné, neskutečné co musel prožít malý chlapec místo aby si užíval dětství. Jak takto mohou lidé dětem strašně ubližovat je nepochopitelné.

Baja333
24.08.2022 5 z 5

Šílené, děsivé, smutné...... Jak ohodnotit knihu plnou utrpení malého chlapce... Nezájem okolí, úřadů a školy je strašný. Po přečtení této knihy se na každé cizí plačící dítě asi budu dívat jinýma očima, ostražitěji...

Karin94
10.07.2021 3 z 5

Na mňa kniha bola veľmi smutná už len preto lebo je podľa skutočnej udalosti a napísal to sám autor ktorý to prežil. Tá jeho matka je obyčajná sviňa, keď už takto hnusne to mám napísať, a samozrejme aj ostatní ktorí sa podieľali na tomto odpornom zverstve. Ja ani neviem, čo iné mám napísať, každí si to musí prečítať sám. Ale určite odporúčam ľuďom, ktorí majú na takéto niečo žalúdok lebo je to celé surové a zvrátene a pri niektorých pasážach mi behal až mráz po chrbte. Neodporúčam mamičkám.

Eddemi
24.06.2021 4 z 5

Tak... drzim palce autorovi, aby dokazal ist dalej aj ked sa jeho vek bude zvysovat. Malo sa o tom hovori, ale cim je clovek starsi, tym horsie moze taketo veci znasat. Akoby sa to vracalo. Inak ano, deje sa to. Bohuzial. Casto s tichym suhlasom rodiny, policie, atd...

Monuli36
12.04.2021 5 z 5

Bože,řekněte někdo,že ten příběh je smyšlený.Naprostá hrůza a lítost ve mě při čtení kolovala.Na tuto knížku,snad nikdy nezapomenu.

Verunka926
19.03.2021 3 z 5

Tato kniha byla opravdu velmi děsivá. O to více, když vím, že je napsaná podle skutečné události. Je neuvěřitelné, že si tímto některé děti procházejí.

cerna7151
28.02.2021 5 z 5

Kniha se velmi těžko hodnotí...U knihy s tímto tématem se špatně říká - Super čtení, líbilo se mi to :-(

knihomolka74
16.12.2020 4 z 5

Této knize nejde dát hvězdičky. Děsivé, smutné, neskutečné. Několikrát jsem ji odložila, ale nakonec se k ní vrátila, abych ji dočetla. Rozhodně to není četba pro slabší povahy.

Allla9
21.11.2020 5 z 5

Tento příběh, napsaný podle osobních zážitků, je děsivý. Dosud mi běhá mráz po zádech. Šílené.

WildEv
31.07.2020 5 z 5

Tenhle příběh vás nenechá chladnými. Při každé stránce mi zděšením bušilo srdce, že něco takového může vlastní matka a dokonce jeho sourozenci provádět vlastní krvi, živé bytosti. Vřela ve mně krev z takového násilí a ještě víc, když zjistíte, že nikdo z těch s prominutím hovad nebyl potrestán, že úřady a sociální pracovníci nahlíželi na hocha jako na nezvladatelné a nevděčné dítě. Bylo mi z toho do breku a dlouho asi nebudu schopna toto téma vymazat z hlavy. Myslím na to, kudy jdu. Jak člověk může věřit lidem, kteří se na něj hezky tváří, co když za tou slupkou je to samé, co v tomto příběhu? Příjde mi hrozné, že nikdo z těch sociálních pracovníků se nedopátral toho, co se v té rodině opravdu děje a ještě víc mě děsí, že takových případů je víc, o kterých nikdo neví. Kladu si otázku, zda se nástroje sociální péče úřadů dají nějak ještě více zlepšit, aby se na tyto případy mohlo příjít pokud možno co nejdříve. Chápu, že mnohé z těch příběhů lze dost těžko prokázat. Navíc mi příjde zcestné, že podobně jako v příběhu od Pelzera Dítě zvané To, matka nebyl potrestána, což je do očí bijící a je mi z toho zle. A kladu si otázku, co já jako obyčejný člověk, který se neorientuje odborně v sociálním sektoru, může udělat pro to, aby byl podobným příběhům konec a pachatelé po zásluze potrestání?

Tohle není četba pro slabé povahy. Obdivuji autora, jak se se svým osudem vypořádal a zvládnul své příšerné zkušenosti aplikovat pro pomoc podobně týraným dětem.

Po přečtení knihy jsem ještě více vděčna a ještě více si vážím svých rodičů, co pro mě všechno udělali a že tu pro mě byli. Když mi bylo zle pomohli a starali se o mě s tou největší láskou a péčí.

MHudec
23.07.2020

Rád bych věřil, že to není pravda. Bohužel takový příběh není ojedinělý. Nedá se to ani hodnotit hvězdama. Kvůli takovým rodičům bez srdce bych klidně obnovil trest smrti a i to je pro tu svini málo.

monci6485
03.05.2020 5 z 5

Kniha si zaslouží 5 hvězd. Ovšem matka ODPAD. Neuvěřitelné, že se tohle skutečně děje.

andrea7191
25.02.2020

Knihu záměrně nebudu hodnotit hvězdičkami, protože hvězdičky jsou v tomto případě nedůležité. Tento příběh se mi četl velmi, velmi, velmi špatně. Kniha mě naprosto šokovala. Vědomí, že je to skutečný příběh člověka, dítěte (!), mě provázela po celou dobu čtení. Od první stránky až do té poslední je člověk v šoku. Tolik lidí, kteří věděli a nepomohli. Nevěřili, nebo nechtěli. Naprosto šílené. Celou dobu jsem měla na mysli, že čtu o malém klukovi, který nemá z ničeho z toho rozum, nerozumí tomu, co a proč se mu děje. Kapitolu o znásilňování 8-letého dítěte jsem v podstatě jen prolistovala, protože jsem na to neměla žaludek. Nedovedu si ani na chvíli představit, co musel chlapec prožívat. S autorem souhlasím v tom, že o takových věcech by se mělo vědět, lidi by před tím neměli zavírat oči. Klobouk dolů před ním, že v dospělosti v sobě našel tolik síly, že se o to podělil a napsal svůj příběh.

sleepydreamer09
27.01.2020 5 z 5

No, páni. Rád bych naivně věřil tomu, že to není podle skutečné události. Pro takovou knihu se opravdu těžko nalézají slova. Přitom je potřeba mít takové věci v povědomí, protože se to bohužel skutečně děje.

Příběh se spíše podobá, jak nějakému brutálně hororovému snímku od 18+. Vyvolává akorát kupu negativních emocí, které opravdu podráždí kouty vašeho srdce. Jak se vůbec dokáže zrodit, tak extrémně obrovská nenávist a neuvěřitelně vypočítavé zlo, které s přehledem předčí nejhorší noční můry v hororech a ztvární je na dlouhá léta nevinnému a malému dítěti, které touží po rodičovské lásce? A celou dobu se ta zrůda vymyká spravedlnosti?

Z takových “lidí” se mi chce zvracet. Nejvíc mě frustrovalo absolutní selhání úřadů, které s liknavostí a téměř nezájmem přihlížely a mlčky tím nevědomě schvalovaly zlomení dětské duše.

Doufám, že jeho ,,matka" bude pomalu hnít v plamenech v nejhlubších hlubinách pekla. Pokud se ji tam ovšem v opačném případě nebude líbit. Nepřekvapilo by mě, kdyby se ji ona nálož sadismu a mučení její duše, líbila.

michaela8238
19.01.2020 5 z 5

Tato kniha zůstane dlouho v mé hlavě

Vladísek
26.07.2019 5 z 5

Kniha určitě stojí za přečtení. Je jedině dobře, že autor poukázal příběhem na tyto příšerné zvrhlosti, které se bohužel v některých rodinách dějí. Bezmoc malého dítěte, ke kterému se okolí a všichni dospělí, kteří ho měli a mohli chránit otočili zády, byla příšerná. Vařila se mi krev v žilách pokaždé, když na scénu "vplula" Joeova sadistická matka. Asi ještě dlouho na tento smutný příběh nezapomenu.

Bauriska
18.07.2019 5 z 5

Tak neskutečně bolestná kniha..

Vevi-knihomil
22.07.2018 5 z 5

Knihu jsem četla se zatajeným dechem. Je až neuvěřitelné, jaké zvěrstva jsou někteří schopni páchat na svých dětech. Bude trvat dlouho než vstřebám všechny pocity z knihy. Rozhodně ji nedoporučuji číst slabším náturám..

Aaloha
23.05.2018 5 z 5

Přečteno jedním dechem se zatajeným dechem. Neuvěřitelné, co všechno člověk vydrží a vytrpí a pak mu ještě nikdo nevěří. Hrozná beznaděj. Nikdy nepochopím násilí a zneužívání vlastních dětí rodiči.

zneužívání osudy lidí domácí násilí podle skutečných událostí

Autorovy knížky

Joe Peters