Tichý dvojhlas

Tichý dvojhlas https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163904/bmid_tichy-dvojhlas-TOp-163904.jpg 5 11 5

Jessica007
01.03.2020 5 z 5

Nádherná kniha. Krásný tichý dvojhlas velkého básníka i velkého herce.

triatlet
20.04.2019 5 z 5

Unikátní korespondence dvou mistrů zachycuje nejen vzájemný respekt a podporu (překvapivě větší ze strany staršího Jaroslava Seiferta), ale odráží i neradostnou dobu normalizace.

"Cez Vašu poéziu som ďalej zašiel, viac dovidel, mnohé v sebe rozpoznal, mnohému sa otvoril."

Hezké doslovy Ladislava Čajovského o Ladislavu Chudíkovi a Věry Křupkové
o Jaroslavu Seifertovi.

Součástí vydání z r. 2011 jsou nejen cd a dvd, ale i kopie rukopisů Jaroslava Seiferta a Ladislava Chudíka. Publikaci doplňují ilustrace Oldřicha Kulhánka a koláže Vladimíra Gažoviče.

Nočnípták
11.04.2018 5 z 5

Tady se sešli dva lidé- "mistři slov", kteří k sobě měli velice blízko. Jeden verše tvořil a druhý nám je přiblížil. ,Korespondence mezi nimi je opravdu tichým dvojhlasem. A jak se krásně doplňuje čeština se slovenštinou.
Knihu mám už z prvního vydání.Žádné CD ani DVD. Takže musím sehnat to novější,
protože tu krásu chci nejen číst, ale i slyšet. Díky, milamarus.

milamarus
07.01.2018 5 z 5

Jak tento poklad komentovat?! Snad jen, že je dobře, že pan Chudík panu Seifertovi napsal, že to není jen výměna uctivých frází a pochlebování,… a že jejich hlasy, které - ať už zní zvlášť nebo společně - zní a doléhají ke každému, kdo tuhle knihu otevře. Maximum!

----------------
A ještě jedna věc: Součástí novějšího vydání jsou přílohové materiály. Jednak CD, na kterém si můžete poslechnout některé Seifertovy verše, právě v podání Ladislava Chudíka, a jednak DVD s literárním pořadem: "Býti básníkem, býti hercem..." Má půlhodinu a rozhodně stojí za podívání. :-)

Sonik1974
09.02.2017

Dva velcí muži, kteří se potkali a sdíleli na dálku svoje životy.