Tichý Don

Čtyřdílná románová epopej donského kozáctva z let předrevolučních, revolučních a občanské války. Vlastním jádrem díla jsou osudy Grigorije Melechova, příběh jeho velké a tragické lásky k Axiňje Astachovové, jeho boj na straně kontrarevoluce a nakonec pozdní poznání životního omylu a boj na straně lidu.

https://www.databazeknih.cz/images_books/73_/73080/tichy-don.jpg 4.721
Vydáno:, Svoboda

Tichij Don (1928)

Kniha Tichý Don

slunicko1958
27.02.2018

Tak to je můj Mount Everest. Tento román jsem četla už kdysi v době studií, ale dobře si pamatuji, že mě čtení bavilo. Místy to bylo pravda trochu náročnější, ale jako celek doporučuji.

Pavelpi
31.01.2018

Autora mám rád,protože píše o období,které mě zajímá.Obraz toho,jak to tenkrát na Donu vypadalo a velmi dobře navázané na osudy rodiny Melechovových a hlavně syna Grigorie a jeho životní lásky Axinji mají co říci i nám dnes.Určitě se po skončení výzvy dám i do dalších třech dílů.Seriál jsem sice viděl,ale v tomhle případě kniha je daleko lepší.

jtom
17.12.2014

Výborná kniha. Stojí za to prečítať si ju. Mnohých možno odrádza od čítania tejto knihy fakt, že autor bol človek z éry socializmu, člen komunistickej strany. Pri čítaní knihy to však nepocítite. Živý obraz Ruska, vojny, nástupu komunizmu ukazuje, ako dokáže ideológia rozdeliť ľudí, rodiny a aké zverstvá dokáže napáchať.
Minulý rok som si prečítal knihu tretíkrát (v priebehu asi 20-tich rokov) a znova konštatujem, že kniha má čo povedať aj dnešnému človeku. Chcelo by to nové vydanie, pretože mladšia generácia sa k starším vydaniam ťažko dostane.

adelinka
05.06.2014

veľmi dobrá kniha.....niektoré časti sa mi čítali náročnejšie,,,,,pri niektorých som sa naozaj zabavila a zasmiala. Život kozákov, verbovanie do vojny každý na svojom koňovi, vnímanie situácie vojny kozákov a na ktorú stranu sa pridať - čo je lepšie do ich budúcnosti - Šolochov nesklamal....:-)

Willow
17.08.2011

Velký příběh přelomových let Ruska z pohledu Kozáků. Tragická láska a hlavně tragická revoluce. Krásná knížka.

Tanec s draky 1
Tanec s draky 1