Batman: Ticho (limitovaná edice)

Batman: Ticho (limitovaná edice) https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/150071/bmid_batman-ticho-150071.jpg 4 109 14

Ve dvanácti kapitolách vyprávějí autoři příběh o přátelství a zradě. Příběh, který ovlivní život jak Batmana, tak Bruce Wayna. Temný rytíř se v tomto komiksu utkává se spoustou známých padouchů. Včetně obrovského Killer Croca, děsivého Scarecrowa, nesmrtelného Ra’s al Ghula, rozpolceného Two-Face, hádankami posedlého Riddlera… a dokonce i samotného Jokera. Ale něco mu nesedí. Aby dokázal celý rébus rozlousknout, musí se spojit s nebezpečnou Catwoman a postavit se svému starému příteli – Supermanovi. Postupně se Batman dostává blíž a blíž k tajemnému muži v obvazech, který, zdá se, se všemi manipuluje. Jenže dostat se k němu blízko a porazit ho, to jsou dvě zcela odlišné věci.... celý text

Literatura světová , Komiksy

Vydáno: , BB art

Batman: Hush , 2009

-Endy-
předevčírem 4 z 5

Někdy jde strašně moc poznat, že si autor chtěl udělat radost...ale zároveň to někdy udělá radost i čtenářům. Tohle je ten případ :)
Je to trochu předimenzované, ale tak nějak smysluplně. Navíc kresba je krásná a dialogy velmi schopné. Po dočtení zůstává "na tváři lehký smích" a žal si strčte za klobouk.

Radiq
15.12.2023 3 z 5

Nevím proč jsem si vybral právě toto jako svůj první pořádný komiks (Rychlé šípy apod. nepočítám), ale stalo se. A nevím, jestli jsem si vybral správně nebo se k tomuto formátu stavím moc dospěle nebo na to holt mám pohled zkreslený tím, že nejsem zvyklý... ale zrovna u toho nejásám. Dokážu ale pochopit, proč se někomu tak líbí. Ty kresby jsou super, postavy vždy tak superhrdinské a superschopné... a vypadá to tak lákavě. A tak jsem to musel jednou zkusit.

Co je pro mě ale trochu problém, je ta jednoduchost děje. Nebo se možná špatně vyjadřuji. Ten děj je možná jednoduchý při zpětném ohlédnutí, ale je tam strašně moc postav z celého DC světa, vše je to nějak propojené z minulosti a předchozích komiksů... až je to takové strašně překombinované. A taky je asi důležité si ty jednotlivé ilustrace pozorně prohlížet (a počítám, že to je jedna z těch věcí, které bych si měl užívat)... a ty jsou většinou nějak akční a citoslovcované, až se z toho stávají nepřehledné, tedy alespoň pro mé netrénované oko.

Často mám u knih a třeba i u filmů pocit, že děj se strašně vleče. Přesně opačný pocit mám u tohoto komiksu. Stane se tam toho tolik, že co kapitola, to tak epizoda až dvě z případného seriálu. O většině postav povědomí mám, ale mám spíš nakoukány různé filmy, než abych věděl, jak to bylo v papírovém světě. Ale nechci a ani nemůžu říct, že by mě čtení a prohlížení tohoto komiksu nebavilo.

Rozhodně se nechystám komiksy pověsit na hřebík. Musím se totiž přesvědčit, jestli je to takhle pravidlem nebo jestli by nebylo lepší se raději poohlédnout po nějakém robustnějším grafickém románu, kde bude mít děj svůj začátek, střed a konec... a nebudu muset znát souvislosti z dřívějších osudů postav.

Arkagas
17.07.2020 4 z 5

(SPOILER) V první řadě musím říct, že knihu mám půjčenou v originále v angličtině a po dlouhé době je to něco jsem v aj četla. Sama jsem se divila tomu, že jsem to zvládla :D
Každopádně ke knize - byla jsem skeptická, nemám moc ráda, když se motají příběhy dohromady, a tady je těch DC postav opravdu hodně. Je to sice stále Batman, ale už ne tolik jako ve své klasické podobě. Nevadí. Kniha je zase skvělá, propracovaná, má nádhernou kresbu a i příběh mi tady sedl víc, než v Batmanu R.I.P. Tahle kniha má navíc ducha v tom, že pochází přímo z Ameriky (zakoupena ve Strand v New Yorku) a člověk má možnost porovnat jak vypadá originální americké vydání oproti našemu.

Moje hodnocení: 9/10 ⭐️⭐️⭐️

Suou
28.01.2018 3 z 5

hmm... asi sa dám z mangy na komixy :D

Ketkaket
22.08.2017 5 z 5

Batman ve své nejlepší formě....nápaditý a strhující příběh, který vás nutí přečíst to jedním dechem. A kresby... neskutečná nádhera.Povinná četba pro komiksové fanoušky.

ExEFX
19.03.2017 5 z 5

Super!

MartyManCZ
15.03.2017 5 z 5

Jeden z nejlepších Batmanovských příběhů. Přehlídka úzkého jádra portfolia hrdinů i záporáků v silném příběhu plném akce. Krásná reálná a dynamická kresba. Doporučuji.

daniil7566
31.01.2017 5 z 5

Své highpointy komiks určitě má, ale bohužel ke konci už člověk pointu vetři a do konce se musi prokousat...nicmene graficky velice povedené s notnou dávkou anatomicke nadsazky.

DennisMoore
30.01.2017 4 z 5

Čtivý, ale na můj vkus příliš přeplácaný příběh, do kterého se scenárista pokusil nacpat kdekoho a také se mu to (občas bohužel) povedlo. Vrcholem batmanovského komiksu je pro mě Millerův Návrat temného rytíře, k němuž může Ticho jen vzhlížet, jakkoliv skvělé okamžiky má.

hroubek
25.06.2016 5 z 5

Tohle je jeden z nejlepší mainstreamových komiksů o Batmanovi. Ticho jsem četl před pár lety a zanechalo ve mě samé pozitivní dojmy. A i druhé čtení stojí za to. Jelikož jsem se mohl mnohem více soustředit na příběh plný intrik, zrady, a velmi osobní pomsty. Jeph Loeb přišel s opravdu zajímavým příběhem, který Batmana protáhne hodně ošklivými věcmi a několikrát ho srazí na kolena. O to více pak funguje skutečnost, že Batman není dokonalý, dělá chyby a bez přátel by tento útok neustál. Komiks má úžasnou kresbu od Jima Leeho, na kterou je radost koukat a doslova se jí kochat. Navíc Lee krásně kreslí dámské charaktery, které jsou mnohdy až moc sexy. Hodně moc se mi líbilo, že v komiksu se objeví skoro každá důležitá postava(Robin, Superman, komisař Gordon, Alfréd) z Batmana a i jeho nejslavnější protivníci. Od Jokera, Hádankáře, Killer Croca, Poison Ivy a mnoho další. Další věc, která se mi hodně moc líbila, je že komiks je plný odkazů(zmrtvýchvstání několika postav) a detailů z Batmanovi historie. V flashbackách si připomeneme co se stalo Jasonovi, Barbare, nebo se dozvíme něco o postavách, kteří oblékaly úbor Robina. Jedinou obrovskou nevýhodou tohoto kolosu, je fakt, že ke konci to působí až zbytečně překombinovaně a některé dílky skládačky zapadly až moc náhodně. Batman: Ticho je parádní komiks, ke které mu se jistě někdy vrátím a už teď se na to těším.

Voliarty
03.05.2016 5 z 5

Pre mňa najlepší Batkomiks, ktorí som mal to potešenie čítať.

V príbehu je nám predstavené veľké množstvo postáv. Zo zloduchov napríklad Killer Croc, ktorý by si rád pochutil na Batmanovom mäse, zvodná Poison Ivy alebo Joker vykrikujúci o Batmanovi, že sa zbláznil :) . Z hrdinov tu zase máme Catwoman a Huntress (na obe je radosť sa dívať), Supermana (ktorý si priniesol aj svojho psa Krypta) a Batmana (to by sme nečakali v Batmanovom komikse, že?). Všetky postavy sú figúrkami v hre, ktorú rozpútal tajomný Hush, ktorého motivácia je šokujúca a vyrazí vám dych.

Kresba je pekne ostrá a detailná v súčastnosti a nádherne sivá a pochmúrna v záberoch do minulosti a umocňuje dobrý pocit z príbehu.

Myslím, že sa netreba rozpisovať viacej, za mňa plný počet, päť hviezd, sto percent.

Covenant
01.09.2014 4 z 5

Nádherná ilustrace a nabušený komiks. Některé postavy, jsem ani neznal. Nejzásadnější neznalost proběhla u Clayface. Přišel mi tam pak trochu navíc, stejně tak ten pán s šavlí, co už jsem zapomněl i jak se jmenuje (byl tam kvůli Lazarově studni) a Batgirl (nebo Hunteres?), která tam měla jen epizodní roli, pro mě zbytečnou (no dobře, záchrana je důležitá, ale...). Na druhou stranu, kdybych tušil, že někdo takový existuje (Clayface), nebyl bych pak překvapen, vývojem událostí. Když jsem se s těmito postavami vypořádal, děj byl potom dobrý, nicméně výtvarná stránka, zde opravdu vede. Výtka, kterou mám, ale u všech těchto komiksů je, žemi vždycky přijde směšný, jak jsou všichni muži svalovci a všechny ženy modelky. Že Bruce Wayne a Clark Kent, vypadají stejně, akorát mají jiný účes. Ale celkový dojem je více, než uspokojující.

Honzeecheck
03.03.2014 3 z 5

Všeho moc škodí... kresba je nádherná, ale ten příběh je strašlivě překomplikovanej. Tak moc chce udeřit závěrečnou pointou, tak moc předhazuje falešnejch stop, až jsem měl pocit, že si ze mě někdo dělá prdel.

Daxie L. Jesus
02.03.2013 3 z 5

Jak to, že se tohle líbí těm "kritikům"?

komiksy superhrdinové DC Comics Batman

Jeph Loeb
americká, 1958
2017  87%Batman: Ticho: Kniha první
2008  85%Batman: Dlouhý Halloween: Kniha první
2012  88%Batman: Ticho (limitovaná edice)
2011  88%Batman: Temné vítězství: Kniha první
2005  86%Batman: Ticho: Kniha druhá