Batman: Ticho

Ve dvanácti kapitolách vyprávějí autoři příběh o přátelství a zradě. Příběh, který ovlivní život jak Batmana, tak Bruce Wayna. Temný rytíř se v tomto komiksu utkává se spoustou známých padouchů. Včetně obrovského Killer Croca, děsivého Scarecrowa, nesmrtelného Ra’s al Ghula, rozpolceného Two-Face, hádankami posedlého Riddlera… a dokonce i samotného Jokera. Ale něco mu nesedí. Aby dokázal celý rébus rozlousknout, musí se spojit s nebezpečnou Catwoman a postavit se svému starému příteli – Supermanovi. Postupně se Batman dostává blíž a blíž k tajemnému muži v obvazech, který, zdá se, se všemi manipuluje. Jenže dostat se k němu blízko a porazit ho, to jsou dvě zcela odlišné věci. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/150071/batman-ticho-150071.jpg 4.466

Ticho

Batman: Hush (2012)

Literatura světová, Komiksy
Vydáno:, BB art

ExEFX

Super!

MartyManCZ

Jeden z nejlepších Batmanovských příběhů. Přehlídka úzkého jádra portfolia hrdinů i záporáků v silném příběhu plném akce. Krásná reálná a dynamická kresba. Doporučuji.

daniil7566

Své highpointy komiks určitě má, ale bohužel ke konci už člověk pointu vetři a do konce se musi prokousat...nicmene graficky velice povedené s notnou dávkou anatomicke nadsazky.

DennisMoore

Čtivý, ale na můj vkus příliš přeplácaný příběh, do kterého se scenárista pokusil nacpat kdekoho a také se mu to (občas bohužel) povedlo. Vrcholem batmanovského komiksu je pro mě Millerův Návrat temného rytíře, k němuž může Ticho jen vzhlížet, jakkoliv skvělé okamžiky má.

hroubek
25.06.2016

Tohle je jeden z nejlepší mainstreamových komiksů o Batmanovi. Ticho jsem četl před pár lety a zanechalo ve mě samé pozitivní dojmy. A i druhé čtení stojí za to. Jelikož jsem se mohl mnohem více soustředit na příběh plný intrik, zrady, a velmi osobní pomsty. Jeph Loeb přišel s opravdu zajímavým příběhem, který Batmana protáhne hodně ošklivými věcmi a několikrát ho srazí na kolena. O to více pak funguje skutečnost, že Batman není dokonalý, dělá chyby a bez přátel by tento útok neustál. Komiks má úžasnou kresbu od Jima Leeho, na kterou je radost koukat a doslova se jí kochat. Navíc Lee krásně kreslí dámské charaktery, které jsou mnohdy až moc sexy. Hodně moc se mi líbilo, že v komiksu se objeví skoro každá důležitá postava(Robin, Superman, komisař Gordon, Alfréd) z Batmana a i jeho nejslavnější protivníci. Od Jokera, Hádankáře, Killer Croca, Poison Ivy a mnoho další. Další věc, která se mi hodně moc líbila, je že komiks je plný odkazů(zmrtvýchvstání několika postav) a detailů z Batmanovi historie. V flashbackách si připomeneme co se stalo Jasonovi, Barbare, nebo se dozvíme něco o postavách, kteří oblékaly úbor Robina. Jedinou obrovskou nevýhodou tohoto kolosu, je fakt, že ke konci to působí až zbytečně překombinovaně a některé dílky skládačky zapadly až moc náhodně. Batman: Ticho je parádní komiks, ke které mu se jistě někdy vrátím a už teď se na to těším.

Voliarty
03.05.2016

Pre mňa najlepší Batkomiks, ktorí som mal to potešenie čítať.

V príbehu je nám predstavené veľké množstvo postáv. Zo zloduchov napríklad Killer Croc, ktorý by si rád pochutil na Batmanovom mäse, zvodná Poison Ivy alebo Joker vykrikujúci o Batmanovi, že sa zbláznil :) . Z hrdinov tu zase máme Catwoman a Huntress (na obe je radosť sa dívať), Supermana (ktorý si priniesol aj svojho psa Krypta) a Batmana (to by sme nečakali v Batmanovom komikse, že?). Všetky postavy sú figúrkami v hre, ktorú rozpútal tajomný Hush, ktorého motivácia je šokujúca a vyrazí vám dych.

Kresba je pekne ostrá a detailná v súčastnosti a nádherne sivá a pochmúrna v záberoch do minulosti a umocňuje dobrý pocit z príbehu.

Myslím, že sa netreba rozpisovať viacej, za mňa plný počet, päť hviezd, sto percent.

Covenant
01.09.2014

Nádherná ilustrace a nabušený komiks. Některé postavy, jsem ani neznal. Nejzásadnější neznalost proběhla u Clayface. Přišel mi tam pak trochu navíc, stejně tak ten pán s šavlí, co už jsem zapomněl i jak se jmenuje (byl tam kvůli Lazarově studni) a Batgirl (nebo Hunteres?), která tam měla jen epizodní roli, pro mě zbytečnou (no dobře, záchrana je důležitá, ale...). Na druhou stranu, kdybych tušil, že někdo takový existuje (Clayface), nebyl bych pak překvapen, vývojem událostí. Když jsem se s těmito postavami vypořádal, děj byl potom dobrý, nicméně výtvarná stránka, zde opravdu vede. Výtka, kterou mám, ale u všech těchto komiksů je, žemi vždycky přijde směšný, jak jsou všichni muži svalovci a všechny ženy modelky. Že Bruce Wayne a Clark Kent, vypadají stejně, akorát mají jiný účes. Ale celkový dojem je více, než uspokojující.

Honzeecheck
03.03.2014

Všeho moc škodí... kresba je nádherná, ale ten příběh je strašlivě překomplikovanej. Tak moc chce udeřit závěrečnou pointou, tak moc předhazuje falešnejch stop, až jsem měl pocit, že si ze mě někdo dělá prdel.

Daxie L. Jesus
02.03.2013

Jak to, že se tohle líbí těm "kritikům"?