Tiché roky

Bohdana je uzavřená dívka, která žije pouze s mrzutým otcem, a dobrosrdečnou, ale poddajnou Bělou. Trápí ji napětí v domě, a také tajemství, které ji nepřestává vrtat hlavou: Proč ji těžce nemocná babička při poslední návštěvě v nemocnici oslovila „Blanko“? Vedle toho se odvíjí příběh Svatopluka Žáka, oddaného komunisty, který celý svůj život zasvětil budování socialismu, lásce ke své ženě a dceři, jejíž budoucnost měla být stejně zářivá jako hvězda na rudém praporu. Jenže jak se říká: Chcete-li Boha rozesmát, řekněte mu o svých plánech. A tak se v jednom okamžiku oba příběhy slijí do jednoho a ukáže se, že nic není takové, jak se doposud zdálo, a už vůbec ne takové, jaké by to být mělo. Nový román Aleny Mornštajnové je odlišný od předchozích. Nejedná se o velké historické téma, nýbrž o intimní rodinné drama, kde hlavní roli nehrají velké dějiny, ale náhody a lidské charaktery. Stejně jako u románu Hana však jde o silný, strhujícím způsobem vyprávěný příběh, který si čtenáře podmaní od první do poslední stránky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/402756/tiche-roky-wkg-402756.jpg 4.61745
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno · Host
1. vydání originálu:2019
Počet stran:296
Jazyk vydání:český
Autor obálky:Lucie Zajíčková
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:978-80-7577-911-3

Kniha Tiché roky

JaKa1974
dnes

Další krásná kniha této paní spisovatelky, čtivý děj, který vás nenechá od knihy odejít, dojemný konec, prostě krása, doporučují přečíst...

KnihomolkaKatka
včera

Slabší než Hana, ale pořád se mi moc líbí. Těším se, až si přečtu další knížky od autorky.
Tiché roky líčí rodinný příběh, kdy společně s Bohdanou odhalujeme skryté tajemství. Příběh má hloubku, proto si myslím, že se mnoha lidem tato autorka líbí. Píše čtivě a o životě v minulých dobách. Dala bych ji jako povinnou četbu do škol.

morava
předevčírem

Tak i tento pribeh mam docteny , zatim autorcin posledni. Ale doufam, ze se brzy dockame od pani Mornstajnove nejake dalsi skvele knihy, ktera bude skryvat pribeh , ktery vas chytne za srdicko, ktery vas, stejne jako tento zaujme tak, ze se zactete, a jen tezko se vam kniha odklada. Tento problem , tim myslim odlozit knihu jsem mela nejen u tohoto pribehu, ale take u knihy "Hana", z ktere jsem byla take nadsena. Tyto dve knihy rozhodne nechci srovnavat, protoze kazda z nich ma svuj pribeh, kazda z nich je jina.Ale obe me nadchly. A urcite doporucuji k precteni. A konec? Za me kniha skoncila tak , jak skoncit mela. Nekdy vam ticho rekne vic, nez plana slova.Nekdy jsou proste slova zbytecna.

topferka
předevčírem

Kniha má poutavý příběh, jako ostatně každá kniha od této autorky, jen jsem odebrala jednu hvězdičku za konec, který by si zasloužil o stránku víc! Něco mi tam chybělo, tak krásný příběh by zasloužil rozvynutější konec!

Arsi

Jako vždy perfektně napsaná kniha. Velmi čtivé a velmi poutavě napsané. Nejde od knihy odejít.

Bustedka

Mornštajnová umí. To víme všichni a není to nic překvapujícího. Čtivé, ze života, žádná hollywoodská bomba, ale příběh, co píše sám život.

Doubravka1975

Silný příběh,
skvělý styl psaní,
úžasná obálka,
parádní konec.
Podtrženo, sečteno = VYNIKAJÍCÍ !!!
Líbí se mi střídání kapitol otec - dcera a že končí a začínají stejnými slovy

Anna27

Autorka má neskutečný dar. Její knihy se čtou prakticky samy. Téma, kterým se zabývá vždy dokáže vystihnout a napsat tak citlivě a poutavě, že se od knihy nedokážete odtrhnout. Je to má oblíbená autorka a tou již zůstane. Vřele doporučuji. Na knihách A. Mornštajnové se krásně potvrzuje, že nemusíte mít obrovské reklamy a soc. sítě zahlcené propagací, aby vaše knihy byli kvalitní a oblíbené, což se třeba u R. Třeštíkové říct nedá, ale každý ať si názor udělá sám. Za mě Tiché roky o kapku lepší než Hana.