Tiché lži

Tiché lži https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383485/mid_tiche-lzi-puw-383485.jpg 4 456 147

Sliby trvají jen tak dlouho, dokud věříte tomu, kdo je dal… Autorka bestselleru Ví o tobě se vrací s neuvěřitelně propracovaným, napínavým psychologickým thrillerem o třech ženách, jejich tajemstvích a nebezpečí, kterému nemohou uniknout. Lisa žije poklidný život. Jako svobodná matka kolem čtyřicítky se naplno věnuje výchově šestnáctileté dcery Avy. Co se týče mužů, je víc než opatrná, nikdy nemluví o své minulosti ani o nepřítomném otci Avy. Její nejlepší přítelkyně a kolegyně Marilyn by jí přála, aby se víc otevřela lidem a třeba i šla na rande – s novým, přitažlivým klientem, který o ni očividně jeví zájem. Jenže Marilyn má sama dost co řešit. Ava má zase po krk přehnané starostlivosti své matky. Chce žít jako všichni ostatní teenageři, bavit se s přáteli, chodit na plavání, učit se na zkoušky, mít přítele. Její matka by vyšilovala, kdyby věděla, že Ava už někoho potkala, někoho, kdo jí dává pocítit, že je inteligentní - a žádoucí. Lisa se už velmi dlouho ohlíží přes rameno, ale v poslední době se cítí zvlášť nesvá. Tu a tam se objevují záhadné připomínky minulosti a naplňují ji neklidem. Její pečlivě vybudovaný život se začíná drolit a Lisa pochopí, že jedinou cestou, jak ochránit sebe a dceru, je postavit se strachu čelem. Přestože pouhá odvaha nebude stačit. Bude potřebovat pomoc Marylin, jediné osoby, které může důvěřovat. Jejich vzájemná důvěra je pro záchranu Avy nezbytná. Marylin slíbí, že udělá, cokoli bude třeba. Jenomže kdysi dávno Lisa taky něco slíbila, a pak slib porušila. Její zrada nebyla nikdy zapomenuta – ani odpuštěna. A teď má za své provinění zaplatit.... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Metafora

Cross Her Heart , 2018

E_Lan
08.01.2023 4 z 5

Povedená detektivka se zajímavou jednoduchou zápletkou, která se slušně rychle zamotává a následně rozmotává. Napětí navíc ke konci roste a tak čtení pěkně rychle utíká.

mirinda973
10.11.2022 5 z 5

Moje první knížka od autorky a za mě super

lucisa.n
20.10.2022 4 z 5

Moje první seznámení s autorkou a jsem spokojená. Kniha je napínavá, skvěle propletená a nakonec to vše dává smysl :)
Bylo pro mě ale velmi těžké číst o minulosti, jak se 11-leté slečny chovaly a jak přemýšlely… to snad ani není možné. Z toho a z osudu Daniela mi bylo opravdu úzko.

sarkaditt
20.10.2022 5 z 5

Od autorky jsem jako první četla knihu Ví o tobě a ačkoli se mi během čtení líbila, konec se mi naopak nelíbil tak moc, že jsem si řekla, že od této autorky už nikdy nic číst nebudu.
Mno, pak jsem ovšem našla tuto knihu v Levných knihách a řekla jsem si, že jí dám šanci - dobře jsem udělala.
Od začátku se mi kniha četla mo dobře, děj byl zajímavý a svižný. Náročné bylo číst o Charlotte a pak také popis, jak to celé bylo s Danielem, z toho mi bylo do pláče a musela jsem se pořad dokola uklidňovat, že je to jen kniha... Uuuf. Líbil se mi i konec a po dlouhé době dávám plný počet hvězd.

izinkaVENDULKA
16.09.2022 5 z 5

Super knížka, jak postupně vycházely najevo různé skutečnosti. Určitě nezustanu jen u té jedné knihy od spisovatelky

Annyshga
02.09.2022 3 z 5

Musím říct, že na první autorčinu knihu to nemělo. Přesto to ale nebylo vůbec špatně čtení . Kniha je výprávěná z pohledu 4 osob a střídá se zde několik času. Někomu by se to mohlo zdát hodně, příběh je však dobře napsaný takže jsem neměla žádný problém s orientací. Čtení minulosti mě vždy hrozně šokovalo a bylo mi pak mizerně. To, čím si musela Lisa projít bylo něco neskutečného . Nebýt toho na mě až moc překombinovaného konce dala bych víc hvězd.

Youn@n
24.08.2022 2 z 5

kniha ví o tobě byla skvělá, ale tato knížka se mi nelíbila. Zdlouhavé příběhy.. úplně přichycené za vlasy.

Petra101
05.08.2022 5 z 5

Ke knize jsem se dostala nechtě podruhé,ale zapomněla jsem děj,tak jsem s chutí četla dál a dál... Napínavé jako kšandy,děj mne zaujal,i celkové prolínání minulosti s přítomností a kapitoly jednotlivých postav... Happy end nechyběl a to je dobře. :)

Belanna
14.07.2022 3 z 5

Z této knihy mám dost smíšené pocity. Nějak mi nesedla. Děj byl hodně předvídatelný, zdlouhavý a nepřipadal mi nijak zvlášť napínavý. Jednoduše průměr, který přečtu a za pár dní upadne v zapomnění.

1Týnka
08.07.2022 5 z 5

Na tuto knihu jsem narazila v levných knihách a po přečtení komentářů zde jsem si řekla, že to risknu. Od první chvíle mne kniha vtáhla do děje a já ten text neskutečně hltala knížku jsem přečetla během necelých 3 dnů a nemohla jsem ji odložit chtěla jsem vědět jak to bude dál jak to bude pokračovat. Nastalo pár momentů kdy jsem si řekla to snad ne to je ale ku*** ale dodalo to tomu tu správnou atmosféru.

kristie
08.07.2022 3 z 5

Chtěla jsem psychologický thriller a dostala ho. Lži, tajemství, sebeobviňování, budování napětí a očekávání grandiózního finále... To vše bylo skvělé. Ale bohužel, to velké finále člověk čeká téměř od poloviny knihy a temné odhalení pravdy, která má šokovat, mě nešokovala ani v nejmenším, protože jsem o ní byla na 100 % přesvědčená dávno před tímto rozuzlením...

MichaelaS081
11.06.2022 5 z 5

Ze začátku jsem myslela že knihu odložim, ale nakonec jsem dočetla do konce. Udělala jsem dobře moc se mi nakonec líbila. Doporučuji.

sonkovaj
26.05.2022 4 z 5

Tato kniha vyposlechnuta jako audiokniha, při daleké cestě autem. Byla mi milým společníkem. Na začátku jsem si myslela, že jde o dnes tolik populární VZTAH MATKA DCERA. Což by mi nevadilo, toto téma čtu ráda.
Dalo se očekávat, že vypluje na povrch něco trýznivého z minulosti.....nakonec se to i stalo.
Hodně obtížné byly pasáže z dětství Charlotte, obzvlášť první zkušenosti z "hranolkárny" a hrůzy prožité s otčímem.
Ve srovnání s knihou Ví o tobě, která se mi líbila více, měla tato knížka předvídatelné rozuzlení.
Ale u tak se těším na další autorčina díla.
Podle mého je skvělá spisovatelka.
Jednu hvězdu ubírám, za ten konec.

SimonaP
03.04.2022 4 z 5

Tak tahle kniha mě moc bavila. Mnohem lepší, než Ví o tobě.

MichaelaZlebkov
19.03.2022 3 z 5

(SPOILER) Zajímavý námět, ale trošku moc překombinované, nereálné a občas těžko uvěřitelné chování postav. Za mě takový lepší průměr. Simon mi tak trošku připomínal obdobu Christiana Graye :-)) Tak strašně bohatý, že si mohl dovolit najmout několik profesionálů na hledání ženy, kterou vlastně ani neznal :-)) Tak strašně si držel odstup a najednou byl jen taková postavička, co se nebojí ani porvat... to mi přišlo docela úsměvné :-))

Pajic21
12.03.2022 3 z 5

U této knížky mne zklamal závěr, který byl na můj vkus hodně předvídatelný, což nemám rada. Ale jinak mne příběh bavil a rozkrývání minulosti bylo napínavé.

Péťa86
02.03.2022 4 z 5

Pořád přemýšlím jaký komentář dát této knize. Četla se mi dobře, ale na pět hvězdiček to není. Je to můj subjektivní pocit, kdy jsem měla spíše z té knížky depku. Ale jinak příběh je vydařený a vlastně hodně reálné. Každý má své tajnosti, které můžou být i za hranou...

santa1212
27.02.2022 5 z 5

Za me výborné. Na začátku jsem měl pocit, ze mě knížka moc nebaví, ale pak se to rozjelo a nakonec to byl velmi napínavý, zdařilý thriller.

micha-ella
13.01.2022

Odloženo dokonce dvakrát. Při druhém pokusu jsem dočetla až do strany 100, ale nebavilo mě to.

Kubajzz
07.12.2021 3 z 5

Poslechnuto jako audiokniha. Napřed jsem myslel, že ji ani neposlechnu do konce ale nakonec se to docela dalo. Rozhodně to ale nebude knížka, ke které bych se ještě někdy vracel.