Tiché lži

Tiché lži https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383485/mid_tiche-lzi-puw-383485.jpg 4 456 147

Sliby trvají jen tak dlouho, dokud věříte tomu, kdo je dal… Autorka bestselleru Ví o tobě se vrací s neuvěřitelně propracovaným, napínavým psychologickým thrillerem o třech ženách, jejich tajemstvích a nebezpečí, kterému nemohou uniknout. Lisa žije poklidný život. Jako svobodná matka kolem čtyřicítky se naplno věnuje výchově šestnáctileté dcery Avy. Co se týče mužů, je víc než opatrná, nikdy nemluví o své minulosti ani o nepřítomném otci Avy. Její nejlepší přítelkyně a kolegyně Marilyn by jí přála, aby se víc otevřela lidem a třeba i šla na rande – s novým, přitažlivým klientem, který o ni očividně jeví zájem. Jenže Marilyn má sama dost co řešit. Ava má zase po krk přehnané starostlivosti své matky. Chce žít jako všichni ostatní teenageři, bavit se s přáteli, chodit na plavání, učit se na zkoušky, mít přítele. Její matka by vyšilovala, kdyby věděla, že Ava už někoho potkala, někoho, kdo jí dává pocítit, že je inteligentní - a žádoucí. Lisa se už velmi dlouho ohlíží přes rameno, ale v poslední době se cítí zvlášť nesvá. Tu a tam se objevují záhadné připomínky minulosti a naplňují ji neklidem. Její pečlivě vybudovaný život se začíná drolit a Lisa pochopí, že jedinou cestou, jak ochránit sebe a dceru, je postavit se strachu čelem. Přestože pouhá odvaha nebude stačit. Bude potřebovat pomoc Marylin, jediné osoby, které může důvěřovat. Jejich vzájemná důvěra je pro záchranu Avy nezbytná. Marylin slíbí, že udělá, cokoli bude třeba. Jenomže kdysi dávno Lisa taky něco slíbila, a pak slib porušila. Její zrada nebyla nikdy zapomenuta – ani odpuštěna. A teď má za své provinění zaplatit.... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Metafora

Cross Her Heart , 2018

Kolistka
03.04.2024 5 z 5

Audiokniha - zajímavé rozuzlení. Knihu jsem poslouchala u vaření, hned mě tato aktivita bavila více.

Obelix15
15.01.2024

Uff, co k této knize napsat? Chvílemi naprostý chaos, chvílemi naprostá pecka. Je vidět, že autorka měla vše předem promyšlené a vše do sebe nakonec krásně zapadlo. Po posledních knihách plné retrospektivního vyprávění jsem byl trochu skeptický, ale konečný výsledek mě překvapil. Děj trochu předvídatelný, ale při podobné spleti dějů, časů a postav to autorce rád prominu. Za mě solidní počin.

lalela
30.10.2023 5 z 5

Cesty osudu jsou zvláštní. Hrdinka knihy v sobě nesla pravdu a stále se s ní vyrovnávala. Kniha byla velice čtivá.

brunettlibrary
22.10.2023 3 z 5

Tiché lži jsem poslouchala jako audioknihu. Tedy vždycky když jsem někam přecházela.

Musím říct, že anotace slibovala víc než jsem od knihy dostala. Námět o třech ženách, které se vypořádávají se svým osudem se mi líbil. Ovšem to jsem nečekala, že děj bude až tak překombinovaný. Pořád jsem si říkala, kdy to asi skončí.

Postavy mi přišly sympatické, ovšem ke konci se někdy měnily až na superhrdiny. Ocenila bych, v tak rozvětveném příběhu, víc záporných postav.

Ovšem nemůžu knize upřít konec, který hezky uzavřel všechny otevřené linky příběhu. Knihu jsem poslouchala často, ale děj mě nevtáhl natolik, abych nad knihou přemýšlela a těšila se na pokračování.

aliza
21.10.2023 5 z 5

Tak tuto knihu jsem přečetla na jeden zátah. Neskutečně čtivé, takže za mne super.

Irika
21.10.2023 4 z 5

Přečteno jako audiokniha a líbilo se mi to, i když je to čtení spíš pro ženy. Chlap by se u toho asi nudil, už jen proto, že většinu prostoru v knize zaujímají ženy. Občas je jejich chování nelogické, ale ne nereálné. Zkusím další díla autorky, ztráta času to určitě nebyla.

Liss93
28.08.2023 5 z 5

Dlouho se mi nestalo, že bych měla husí kůži po skoro celou dobu čtení. Možná to bylo stylem psaní, možná kombinací různých závažných témat, možná tím vším dohromady. Thriller jak má být. Jen posledních až moc pozitivních pár stran jako by do knihy ani nepatřilo.

Ennie
24.07.2023 3 z 5

[audiokniha] Děj byl až moc překombinovaný (autorka tam dle mě narvala vše, co mohla). Ze začátku mi dost vadily kapitoly Avy... vyjadřování o se*u apod. Minulost? Chování 11. letých mi moc neseděl (v mysli jsem je měla starší). Ubrala bych pár věcí a několik bych víc dokreslila (Katie a její vztah s matkou), Simon by si zasloužil také trochu víc prostoru (abychom ho více poznali). Konec mohl být též více rozepsán (příjezd policie a nějaký závěr tohohle krim. případu).
Nutno podotknout, že jak mi začátek přišel dost průměrný a postavy nepříliš nesympatické, tak mě to pak trochu vtáhlo a musela jsem poslouchat dál, i když jsem věděla, jak to dopadne (předvídatelné). Chtěla jsem, aby to pro naše tři kladné ženské postavy dopadlo dobře. Ale nějak extra k srdci nepřirostly.

Vestička
18.07.2023 3 z 5

Dobrá , ale z těch 3 co od Sarah Pinborough vyšly, ta nejméně originalní, nejméně napínavá. A to klišééé. Brrrrrrr.

Timkim
27.06.2023 2 z 5

Kam se na tuto knihu hrabou Venezuelské telenovely. Opět jsem se nechal nachytat. Takhle hloupoučkou partičku hlavních osob aby člověk pohledal. Ani jedna postava sympatická, matka s dcerou na proplesknutí, Marilyn otloukanek....spousta věcí nelogických, spousta vět pouze "holých" a konec žádné velké překvapení. Jestli to mělo být psychologické a hrát na city, tak u mě se to nepovedlo. Sorry.

popeluška
24.06.2023 5 z 5

Velmi napínavé čtení, které jsem si užila...

MakiMel
23.06.2023 5 z 5

Za mě trochu zdlouhavé, ale zároveň mnohovrstevnaté a silné. Poslouchala jsem to jako audioknihu asi 4 dny, jak mě to vtáhlo. Ke konci jsem to už tušila, ale za mě to bylo uvěřitelné. Takže rozhodně doporučuji.

qydko
14.06.2023 4 z 5

Napínavé, čtivé, ale trochu předvídatelné.

Lalina3
08.06.2023 5 z 5

Za mě pecka, moc jsem si to užila! Velmi dobře se to četlo, napětí, ke konci už jsem byla napnutá jak gatě. Moc doporučuju

Pavlína2019
13.05.2023 5 z 5

A to já s chutí doporučuji, tak si vyberte! :-)
Každý má jiný vkus. Ale jsou to smyšlené příběhy, tak to musíte brát, ne literatura faktu.
:-)

Mě se psaní paní autorky líbí.
Tahle kniha moc.
Nemohla jsem se odtrhnout, líbí se mi střídání děje a osob.
Příběh je velice napínavý, přitáhne si vás a chcete vědět, jak to bylo.... ale rozhodně také velice smutný.

Dobré a zajímavé čtení. Od autorky mám přečteno zatím vše a těším se na další knihu.

uzivatel6305
28.04.2023

Tak lidičky, já se vám tedy přiznám. Nějak nestíhám poslední dobou psát recenze. Dneska jsem si k tomu sedla a zjistila jsem, že přestože jsem knihu poslouchala před měsícem a líbila se mi, teď už si absolutně nevzpomínám o čem to bylo. To by se asi u kvalitní literatury stávat nemělo, že? Bylo to napínavé, připomnělo mi to Jane utíká (, která mi lezla na nervy), i jsem si říkala, že to je lepší, a ejhle! Vygumováno. Tak prostě radši nehodnotím a nedoporučuji.

veronika9761
23.03.2023 4 z 5

Pekelně napinavy cteni

Mišák240
15.03.2023 4 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu. Za mě pěkně namluvená. Kniha má spád, zamotaný a až úplně na konci rozmotaný děj. Nejtěžší bylo poslouchat části o Danielově a Sharlotině dětství.

picapica
06.03.2023

tak jsem to vzdala dvacet stránek před koncem,fakt jsem vydržela dlouho!Ke konci jsem měla pocit,že se stále omílá to samé.Myslím,že je spousta lepších knih.

MiraRunaway
30.01.2023 3 z 5

(SPOILER) Posloucháno jako audiokniha. Ocenila bych mladší hlas pro postavu Avy. Napětí, zápletka ani nečekané rozuzlení nechybělo. Bohužel ale některé věci dost přehnané a těžko uvěřitelné. Myslím, že v minulosti by bylo uvěřitelnější, kdyby byl u kamarádek z dětství věk trochu vyšší a na konci je taková část s odhalením identit, kdy jsem si vehementně klepala na čelo, to bylo fakt moc. Stejně tak nechápu, proč se Lisa v převleku rozhodla pro sexuální služby řidiči kamionu, aby jí svezl. Vždyť měla peníze a mohla jet autobusem. Docela iracionální chování ne?