Tiché dívky

Tiché dívky https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295711/bmid_tiche-divky-yTb-295711.jpg 4 477 135

Vermontský cyklus série

Provokativní, ambiciózní a nezapomenutelný příběh si zamilují čtenáři Iana Rankina, Joa Nesbøho a Grega Ilese. Frank Rath si myslel, že když odevzdal odznak detektiva, vraždami už se nebude muset zabývat. Stal se soukromým vyšetřovatelem a v zapadlém městečku v severním Vermontu sám vychovává dceru. Pak se ale u silnice najde opuštěné auto a zdá se, že nádherná mladá dívka, která ho vlastnila, zmizela beze stopy. Vyšetřování Rathovi odhalí ty nejtemnější stránky lidské duše. Mladé ženy s tajemstvím mizejí jedna za druhou, Ratha trápí jeho násilná a bolestná minulost a znovu zjišťuje, že zlo číhá všude, i v těch nejmenších, zdánlivě idylických městečkách — a nikdo není v bezpečí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

The Silent Girls , 2014

HŠ
07.01.2023 2 z 5

Prvních 200 stran nic. Pak něco, co nebylo vůbec napínavé. Děj se snažil být radoby opředen nějakým tajemstvím, kdy to vždy Rathovi unikalo. Ale co mu unikalo se čtenář málokdy dozví. Jako detektiv v moderním světě hodně zklamal, byla to vykradačka jiných detektivek. Spoiler: Ale je dobré, jak Rath fungoval pořezaný, s proraženou lebkou, omrzlými prsty a ztrátou krve, prostě borec :D

Tupoun
07.01.2023 3 z 5

Neuvěřitelné! Jako by tento díl napsal někdo úplně jiný. Kniha nenavazuje vývojově na předchozí díl, autor nechává na čtenáři, aby pochopil, co vše se změnilo. Na scéně zůstávají víceméně detektivové Rath a Testová a v knize už se konečně neřeší soukromá domácí hysterie Testové a vzájemné soupeření těchto dvou postav. Od prvních stránek je děj akčnější, drsnější. Zůstávají nedostatky z dílu prvního, především neučesaný, přeskakující děj, avšak nikoliv retrospektivně, ale spíše zmateně. Třeba, že vlastně do role soukromého očka vnutí Ratha Testová, pak z děje zmizí, a objeví se až při stavění slavobrán. Přitom policistka je zde jen ona. Ona je vyšetřovatel.
Co mě na této knize docela vytáčí, že mají policisté, ať už v tomto díle Rath vystupuje jako soukromé očko, vypnuté telefony nebo hlasovou schránku. Nebo že Rath prostě nezvedne při vyzvánění telefon. To je, dle mého názoru, v prostředí, kde se vraždí, diletantismus hrubého zrna.
Další věc, která mně velmi, ale opravdu velmi vadí již od první knihy, že všichni v přímé řeči mluví jak pražská galérka z dob rady Vacátka. Ať je to vrah, právník nebo lékař, všichni se vyjadřují jak lopaty v desáté cenové skupině. Otázka, zda se tak děje už v originále nebo jen v překladu?
Ano, tato kniha je určitě záživnější než její předchůdkyně, a řekl bych že téměř nesrovnatelně, ale že by mě osobně uchvátila, to opravdu nikoliv.

Jiho226
18.12.2022 4 z 5

Kniha mě bavila,přečetla jsem velmi rychle.Zajímavá a překvapivá je opravdu do poslední stránky,osobní i profesní život detektiva Ratha je zde výborně propojen.

lucakuca
20.07.2022 4 z 5

Zajímavé a čtivé

jitka1585
09.03.2022 5 z 5

Knihu jsem koupila náhodou ve slevě a rozhodně nelituju.Doporucuji a já si rozhodně koupím další díl a i předchozí,protože touto knihou jsem začínala.

Em69
01.03.2022 5 z 5

Knihu jsem si koupila ve výprodeji a rozhodně nelituji. Naprosto jsem si ji zamilovala a nemohla jsem ji odložit. Autor umí skvěle vylíčit atmosféru a skvěle kombinuje osobní příběh postav s vyšetřováním a v knize tedy vše krásně navazuje... Také se mi líbilo propojení minulosti s přítomností - jak ve vyšetřovaní tak i v osobním životě postav...Rozhodně napínavý děj a zvraty v případu byly skvělé a ten konec by jste nečekali. Z mě se tahle kniha moc povedla. Jen takové menší upozornění konec knihy končí otevřeně a pokračuje další knihou, takže pokud se chystáte tuhle knihu číst budete si muset přečíst i druhý díl který je taky naprostá bomba.

jarin58
23.01.2022 5 z 5

Napínavé hned od začátku a konec mě nadchl.Budeme pokračovat.

iv.ča
15.01.2022 5 z 5

Mě ta knížka velice bavila. Dobře napsané, čtivé, napínavé. Těším se na další knihy.

Kubajzz
29.11.2021 3 z 5

Severské krimi patří mezi mé oblíbené a musím říct, že ani tato nezklamala. Určitě doporučuji.

Michla76
20.11.2021 3 z 5

Čekala jsem severskou blbost a ono to nebylo tak špatný! A navíc americký, jak zjišťuju ;)

moudivlacek
26.10.2021 4 z 5

Zajímavé a smutné. Soukromý vyšetřovatel Rath a zdejší policie pátrají po pohřešované dívce, jenže ouha, ona není sama pohřešovaná. Zdánlivě banální případ nabírá nebývalé rozměry-
A zase je tu někdo, kdo si myslí, že co si myslí on, je to jediné správné, a běda tomu, kdo si myslí opak. Zneužití bezbranných v těžké osobní situaci.
Také se dozvídáme o tom, jak se vlastně Rath stal otcem dcery Rachel, což má na konci příběhu významný vliv.
Na konci příběhu by si všichni měli oddechnout, ale je to skutečně tak? No nemyslím si, že by s tímto výrokem Rath souhlasil.
Těším se na další díl.

Lucc93
22.07.2021 5 z 5

Velmi čtivá detektivka. Poslední stránky byly dost napínavé a upřímně se mi od stránek špatně odtrhávalo. Rozuzlení sice nebylo nějaké překvapivé, i přesto mě ale kniha bavila. Jsem spokojená a dávám 5 hvězd.

prestiggio
21.01.2021 3 z 5

Tak toto nebolo to práve orechové, a pritom to mohlo byt také dobré...

wlado
09.10.2020 3 z 5

Celkom fajn zápletka, no hlavná postava je málo vykreslená a kniha ma neuchvátila

iveta3689
29.05.2020 3 z 5

Autor dost pitvá detaily a odvádí děj do slepých uliček. Možná měl snahu propracovat atmosféru, bohužel to ale brzdí příběh. Samotné vyšetřování není moc rozepsané, je to jednoduchá linie, mohlo by to být lépe zpracované.

blackoutzuzi
14.05.2020 4 z 5

Když jsem dočetla Tiché dívky, hned jsem věděla, že jsem objevila něco velkého! Resp. mého nového oblíbeného autora! Naprosto skvělý detektivní román, ze kterého vás bude mrazit, zamilujete si hlavního vyšetřovatele a nebudete chtít přestat číst!

Heli20
07.05.2020 5 z 5

Brilantně napsaný příběh!

Awča
04.05.2020 5 z 5

Kniha pokračuje na výborné úrovni stejně jako předchozí díl.
Bylo to napínavé čtení. Škoda, že Sonja nemá více prostoru, již jsem si na ní zvykla. Ale linka Franka, s minulostí a dcerou je také velmi zajímavá.
Rozuzlení je takové nadsazené, ale jinak opět čtivá kniha se kterou jsem strávila pěkné dva dny.

Lucousb
10.03.2020 5 z 5

Svým způsobem se tam nic dlouho nedělo a přesto mě kniha obdivuhodně pohltila a užívala jsem si jí. A ten třešničkový konec! Mňamka!

iška
19.02.2020 4 z 5

Velmi dobrá detektivka. Jen ten konec, teď abych rychle sehnala další autorův titul.

detektivní a krimi romány americká literatura venkov

Eric Rickstad
americká