Tichá víra v anděly

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Život Josepha Vaughana byl poznamenán tragédií. Když ve čtyřicátých letech dvacátého století vyrůstal v malé venkovské komunitě, odvíjela se kolem něj série vražd malých děvčátek. Děvčátka někdo unesl, brutálně napadl a zohavil. Josef stále ještě chodí do základní školy, když se rozhodne, že bude svou komunitu a své spolužačky před vrahem ochraňovat. Ale přestože se mu podaří dát dohromady skupinku svých přátel a založit spolek "Strážci", nemá šanci zabránit dalším vraždám. Po více než deseti letech hrůzný sen skončí - jeden ze sousedů je nalezen, jak visí na trámu a kolem sebe má věci, které patřily mrtvým děvčátkům. Tehdy vraždění konečně pomine. Ani pak se osud s Josephem nemazlí a on nakonec v zoufalství opustí své rodné město, aby začal nový život v New Yorku. Ale jeho minulost ho stále pronásleduje - zdá se, že skutečný vrah je stále naživu a dál koná svou odpornou práci. A tajemství jeho identity leží kdesi v dávné Josefově minulosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51366/ticha-vira-v-andely-51366.jpg 3.513
Žánr
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Millennium Publishing
Orig. název

A quiet belief in angels, 2008

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Tichá víra v anděly

Přidat komentář
nycol
07.10.2017

Zvlastni kniha, detektivkou bych ji nenazvala, ale ve sve podstate se mi libila

HanaNov
13.08.2013

Pro mě osobně mírné zklamání. Označení "nejúspěšně detektivní román" slibovalo mnohé a i anotace byla skvělá, leč ... román mě příliš nechytil pro málo akce a jakousi netečnost a "rozmělněnost" v ději.
Tichá víra v anděly je sama o sobě velice zajímavá a neobvyklá, má dobré téma i zápletku, nicméně se nejedná o detektivku v pravém slova smyslu - kniha je psaná úplně podivně (kdo si přečte, od první strany pochopí) a to je podle mého názoru jejím největším mínusem. Text je postaven na jakémsi vnitřním vyprávění hlavního hrdiny.. Mně osobně tempo přišlo příliš pomalé, u detektivek hledám akci, napětí, zvraty a nečekané rozuzlení, v tomto případě překvapí snad jedině závěr (ačkoli přibližně od poloviny knihy všímavý čtenář vraha tipne, nebo spíš - kdo jiný by to mohl být?). A když už čtenář konečně dorazí až k posledním stranám, čeká nějaké vysvětlení, motiv, souvislosti, ale toho se nedočká! Kniha najednou končí a on si chudák může lámat hlavu dál.


derminator
17.04.2011

Tak na detektivku je to velká bída už od půl knihy jsem věděl kdo je vrah, navíc tak podivné vyprávění už jsem dlouho u spisovatele neviděl. Hodnotím 50% jsou mnohem lepší knihy než tato!