Tichá víra v anděly

Život Josepha Vaughana byl poznamenán tragédií. Když ve čtyřicátých letech dvacátého století vyrůstal v malé venkovské komunitě, odvíjela se kolem něj série vražd malých děvčátek. Děvčátka někdo unesl, brutálně napadl a zohavil. Josef stále ještě chodí do základní školy, když se rozhodne, že bude svou komunitu a své spolužačky před vrahem ochraňovat. Ale přestože se mu podaří dát dohromady skupinku svých přátel a založit spolek "Strážci", nemá šanci zabránit dalším vraždám. Po více než deseti letech hrůzný sen skončí - jeden ze sousedů je nalezen, jak visí na trámu a kolem sebe má věci, které patřily mrtvým děvčátkům. Tehdy vraždění konečně pomine. Ani pak se osud s Josephem nemazlí a on nakonec v zoufalství opustí své rodné město, aby začal nový život v New Yorku. Ale jeho minulost ho stále pronásleduje - zdá se, že skutečný vrah je stále naživu a dál koná svou odpornou práci. A tajemství jeho identity leží kdesi v dávné Josefově minulosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51366/ticha-vira-v-andely-51366.jpg 3.513
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Millennium Publishing

A quiet belief in angels, 2008

Kniha Tichá víra v anděly

nycol
07.10.2017

Zvlastni kniha, detektivkou bych ji nenazvala, ale ve sve podstate se mi libila

HanaNov
13.08.2013

Pro mě osobně mírné zklamání. Označení "nejúspěšně detektivní román" slibovalo mnohé a i anotace byla skvělá, leč ... román mě příliš nechytil pro málo akce a jakousi netečnost a "rozmělněnost" v ději.
Tichá víra v anděly je sama o sobě velice zajímavá a neobvyklá, má dobré téma i zápletku, nicméně se nejedná o detektivku v pravém slova smyslu - kniha je psaná úplně podivně (kdo si přečte, od první strany pochopí) a to je podle mého názoru jejím největším mínusem. Text je postaven na jakémsi vnitřním vyprávění hlavního hrdiny.. Mně osobně tempo přišlo příliš pomalé, u detektivek hledám akci, napětí, zvraty a nečekané rozuzlení, v tomto případě překvapí snad jedině závěr (ačkoli přibližně od poloviny knihy všímavý čtenář vraha tipne, nebo spíš - kdo jiný by to mohl být?). A když už čtenář konečně dorazí až k posledním stranám, čeká nějaké vysvětlení, motiv, souvislosti, ale toho se nedočká! Kniha najednou končí a on si chudák může lámat hlavu dál.

derminator
17.04.2011

Tak na detektivku je to velká bída už od půl knihy jsem věděl kdo je vrah, navíc tak podivné vyprávění už jsem dlouho u spisovatele neviděl. Hodnotím 50% jsou mnohem lepší knihy než tato!