Tichá smrt

Tichá smrt https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/467892/bmid_ticha-smrt-ren-467892.jpg 4 331 119

Smyslů zbavená pomstychtivost, o smysly připravená oběť, sluncem rozpálené španělské pobřeží a vrah se srdcem chladným jako led Když se policistka Cristina Sánchez Pradellová vydá s kolegou do luxusní vily na andaluském pobřeží k údajnému vloupání, netuší, že se jí život co nevidět obrátí vzhůru nohama. Ve vile totiž dojde ke střetu, při němž uprchlý zločinec Jack Cleland nechtěně zastřelí svou přítelkyni. Cleland přísahá, že se Cristině pomstí. Středobodem jeho krutého plánu se stává Cristinina teta trpící Usherovým syndromem, vzácným onemocněním, jež ji připravilo o sluch i zrak. Na pomoc španělské policii je vyslán geniální, avšak svérázný detektiv původem z Glasgow John Mackenzie. Hrdou a nezávislou Španělku spolupráce s asociálním Skotem pochopitelně nijak nenadchne. Dokážou Clelanda dopadnout, než vrah řekne své poslední krvavé slovo?... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: ekniha , Host

A Silent Death , 2020

Rade
15.04.2024 3 z 5

Že Peter May může psát i o něco hůř, než ve slavné hebridské trilogii, jsem poznala v jedné z epizod série Akta Enzo, zkusila jsem jeden díl a dál jsem nešla.
Peter May ale psát umí, to určitě, má lehké pero, jeho popisy jsou opravdu dobré, proto trochu zamrzí tohle spojení pochmurné, ne moc optimistické detektivky (to ještě beru) s jakousi „telenovelou“ (to už mi vadí).
Něco bylo vlastně docela fajn – popisy komplexů opuštěných nedokončených staveb na krásném pobřeží Costa del Sol, drogové mafie, vlastně zpočátku zaujala i problematika hluchoslepých, i se zajímavou možností komunikace, nicméně speciálně toto se nakonec překlopilo v docela za chlupy přitažené neuvěřitelné scény a slzopudné výjevy, kde jen kroutíme hlavou a říkáme si, myslí to autor vážně?
A zase, tam, kde autor použije to, co umí, tedy příběhy náročných návratů lidí do míst svého dětství nebo mládí, tam je to silné, autentické a uvěřitelné (krátká epizoda návratu hlavní postavy do Glasgow).
Co s hodnocením? Protože u knihy z Akta Enzo jsem byla zklamaná ještě víc a tady bylo něco fajn, dávám hodně slaboučkou trojku (2 a půl), ale příštího Petera Maye si spíš rozmyslím...

Baaletka
23.03.2024 3 z 5

Zase super psychologicky propracované postavy, ale tentokrat na můj vkus moc mrtvých.

BaPe895
03.12.2023 5 z 5

Moc nechápu ta nízká procenta. Kniha je čtivá, napínavá a opět super popis prostředí.

mila2411
01.11.2023 4 z 5

Od PM čtu prostě všechno. Mám rád jeho styl, mám rád místa o kterých vypráví. Knížka opět PĚKNÁ, jen ten pocit, že tam na severu je autorovi a jeho postavám tak nějak lépe trošku po přečtení zůstal...

simona8022
27.08.2023 2 z 5

První půlka byla slibná, detailně rozváděné osudy všech zúčastněných, jak má autor ve zvyku (Trilogie, Ochráním Tě, Ostrov Entry, Umrlčí stezka), ale pak se vše zvrtlo v podprůměrnou detektivku s nelogickým jednáním hlavních protagonistů. Mrtvol bylo na pana Maye také nějak moc. Mě osobně nezaujalo ani prostředí drogových dealerů. Škoda.

Adreinda
06.06.2023 4 z 5

Celkem fajn...

Luigi1
23.05.2023 4 z 5

Peter May nikdy nezklame a cestu ke svým čtenářům si vždycky najde

pablito
07.04.2023 5 z 5

Mě autor v této knize nezklamal. Za mě "pohodová" detektivka, která drží v napětí od začátku až do konce. A že je něco přitažené za vlasy, tak to přeci musí člověk od strašidelných pohádek (a všechny ty thrillery nejsou nic jiného než strašidelné pohádky pro dospělé) čekat :)

Jančislava
28.03.2023 2 z 5

Mě kniha přišla spíše průměrná až podprůměrná. Zápletka byla jasná vlastně už od začátku, což mi nevyhovovalo, překvapení žádné ani ten konec, který se dal tušit celkem brzy. Na knize se mi líbil příběh Any, který tam vlastně ani být nemusel, ale jsem za něj ráda. Při čtení jsem preskakovala i některé odstavce a to moc často nedělám.

VendulaB
10.03.2023 5 z 5

Hodně dobrý detektivní příběh/thriller z atraktivního prostředí jižního Španělska. Detektiv Mackenzie je velmi zajímavá postava, která by si zasloužila samostatnou sérii příběhů. Osud Any knihu zajímavě ozvláštňuje. Čte se jedním dechem.

tinka1974
10.02.2023 4 z 5

Začátek tohoto příběhu byl nemastný neslaný. Nějak jsem tady pana Maye nepoznávala. Chvilkami jsem si říkala, co to vlastně je. Tak trochu o ničem. Ale nakonec díky Anně a závěru se děj rozjel a uděluji čtyři hvězdičky, i když s uchem odřeným. Příběh dobrý, zápletka také, ale něco tomu chybí.
Ještě musím říct, že jsem poslouchala audio, a to také bylo trochu monotónní

kalache
04.02.2023 4 z 5

...závěr na Gibraltarské skále je opravdu "kšandyózní"...

Danago
03.02.2023 1 z 5

Tak v této knize jsem autora nepoznala , strašná škoda. Začínalo to velice slibně, ale potom to sklouzlo do tak nějak tuctové detektivky. Snad jen hluchoslepá Ana mě v knize zaujala. Téma i zpracování velice slabé. Pro mě bohužel nuda. Toto se nepovedlo. A taky ta negativnita a jen smutek a životní tragédie čeho je moc toho je příliš. Toto se opravdu nepovedlo. Muluji knihy tohoto autora, kdo toto napsal? 1,5*

petunkav
12.01.2023 3 z 5

I já musím říct, že kniha je pro mě zklamáním.
Mám od autora přečtených cca deset knih. Všechny se mi líbily moc - každá série jiná, ale vždy napínavé, tajemné....
Ale tady nic z toho není. Není to špatné, ale takové povrchní, rychlé, divné.
Ani bych nepoznala, že je to od p. Maye.

Martica
12.01.2023 3 z 5

Moje první kniha od tohoto autora, a zdá se, že jsem zrovna sáhla vedle. Místy na jedničku podtrženou – místy nesnesitelná nuda, šeď, klišé a neuvěřitelno až trapno. Dala bych 2 a půl hvězdičky, ale to tu nejde. Zkusím od něj ještě něco dalšího, když ho jeho čtenáři tak žerou.

Oksalakka
09.01.2023 4 z 5

Po dost hrozném Muži bez tváře jeden z lepších Mayů, s trilogií z ostrova Lewis a Karanténou možná jeden z nejlepších. Mackenzie, Cleland, Ana i Cristina jsou hodně zajímavé postavy, jejich interakce a prostředí přebijí předvídatelnost zápletky. K tomuhle se v budoucnu určitě ještě vrátím.

LenkaKa
09.01.2023 3 z 5

Trochu pomalejší ale celkem dobrá detektivka.

baji42
26.12.2022 5 z 5

Zajímavá detektivka jejíž prostřednictvím se seznámíme s nepříliš známou částí pyrenejského poloostrova.

gordon13
29.11.2022 4 z 5

Nebylo to špatné... zajímavý, citový záchvěv záporné postavy mi přišel nápaditý.
Jinak asi zatím nejslabší kniha od Petera Maye. Nicméně pan autor píše skvěle a velice příjemně se čte.

vekkr
24.11.2022 3 z 5

Tak troch zklamání.Miluju v jeho podání Skotsko a tohle bylo úplně jiné,a o hodně slabší.Tak snad příště.

Peter May
skotská, 1951