Tichá smrt

Tichá smrt https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463509/bmid_ticha-smrt-WuN-463509.jpg 4 332 120

Smyslů zbavená pomstychtivost, o smysly připravená oběť, sluncem rozpálené španělské pobřeží a vrah se srdcem chladným jako led Když se policistka Cristina Sánchez Pradellová vydá s kolegou do luxusní vily na andaluském pobřeží k údajnému vloupání, netuší, že se jí život co nevidět obrátí vzhůru nohama. Ve vile totiž dojde ke střetu, při němž uprchlý zločinec Jack Cleland nechtěně zastřelí svou přítelkyni. Cleland přísahá, že se Cristině pomstí. Středobodem jeho krutého plánu se stává Cristinina teta trpící Usherovým syndromem, vzácným onemocněním, jež ji připravilo o sluch i zrak. Na pomoc španělské policii je vyslán geniální, avšak svérázný detektiv původem z Glasgow John Mackenzie. Hrdou a nezávislou Španělku spolupráce s asociálním Skotem pochopitelně nijak nenadchne. Dokážou Clelanda dopadnout, než vrah řekne své poslední krvavé slovo?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Host

A Silent Death , 2020

JanaProchazka
20.10.2021 5 z 5

Miluju Španělsko pro jeho atmosféru a tuhle knihu trochu taky. :-)

antonin0999
19.10.2021 3 z 5

Kdyby byl talent Petera Maye čajem v sáčku, tato knížka by jej zalila dvěma litry vody. Byť je jeho chuť vynikající, oproti jiným jeho titulům vyčpívá. Je znát, že Španělsko nezná tak dobře, místní atmosféra vůbec na člověka nedoléhá tak, jak je u Petera Maye zvyklý. I zápletka je poměrně jednoduchá, návraty do minulosti minimalizované (byť jsou na knize stále tím nejlepším a stále umí dojímat). Myslím, že by z námětu a prostředí býval dokázal dříve vytáhnout více.

LuckaH2
25.09.2021 3 z 5

Už jsem přečetla moc detektivek, aby mi pomsta a drogy pripadaly jako originalni tema;-)na muj vkus moc mrtvych, částečná odhadnutelnost deje, podrazaku. Plusy kniha má ale také, super spojeni skota a Španělska, neotřely detektiv Mackenzie, četlo se to dobře. Jen na Ostrov Lewis, nebo Umrlci cestu to nema

orson
22.09.2021 4 z 5

Pořád čekám na knihu, která se vyrovná trilogii z ostrova Lewis a pořád nic... ale na druhou stranu, je to pořád hodně kvalitní čtení.

jaromir2255
21.09.2021 4 z 5

Nová postava "nesnesitelného a protivného" detektiva, který ale má vysoké IQ a policajta dělá z rodinné tradice a že ho dále nebavilo pracovat na universitě. Možná počátek novém serie. Není to ale úplně ono, oproti starším knihám...
Nápad není špatný, zápletka je trochu překombinováná...Ale hlavně detektiv tu něco nevyřeší, tu mu někdo nabančí, támhle zase zakopne a pachatel uteče, což neodpovídá představě superdetektiva. Ale četlo se to dobře, jako ostatně vše od Petera Maye

PetK
14.09.2021 3 z 5

Tak Peter May zase nenapsal novou ostrovní trilogii. :-) Už si z toho dělám srandu, jasně že to po něm nemůžu chtít. I tak přečtu všechno, co napíše. Tenhle román ale tak nějak řadím mezi méně povedené... V podstatě mě v něm nic nepřekvapilo, vše jsem tušila. Jasně, klasická detektivka, ale když je tam aspoň jeden wow efekt, je to hned o něčem jiném. Čtivost samozřejmě u Maye zaručena.

fusi749
29.08.2021 4 z 5

Zdá se, že Peter May stvořil novou sympatickou postavu, která mě nejednou přiměla se upřímně zasmát. Bude zajímavé sledovat, jestli se brzy objeví v nové knize.

harena
24.08.2021 5 z 5

Určitě plný počet. Petera Maye si představuji jako milého a vlídného člověka, a to jako by se odráželo v hlavních postavách příběhu. I tomu zločinci jsem držela pěsti, nebyl to tak úplně odporný psychopat. Moc jsem si oblíbila Mackenzieho, který je trošku sociální trotl, sympatická je i Cristina a hlavně její babička Ana. Detektivní příběh je napínavý, zajímavý a příjemně čtivý a samozřejmě neschází ani poutavé a výstižné popisy andaluského pobřeží a přírody.
Moc příjemné čtení.

Alli005
23.08.2021 5 z 5

Skvělá knížka od mého oblíbence. Velmi čtivá, ostatně jako všechny kníhy Petera Maye ( tedy alespoň pro mě ).
Jsem zvědavá, jestli se s detektivem Mackenziem setkáme v nějakém dalším pokračování :-)

Olous1
21.08.2021 4 z 5

Peter May je autor, který rozhodně své čtenáře nezklame. Opět kvalitní detektivka se svérázným detektivem. Za mě 85%.

morava
21.08.2021 5 z 5

To, na co jsem u Petera Maye zvykla, tim myslim ten krasny styl , popisy charakteru postav, vykresleni atmosfery, proste vse, co me na jeho pribezich bavi, jsem nasla i zde. Tresnickou na dortu, za me v teto knize , bylo zarazeni tematu neslysicich a nevidomych lidi.

david6273
21.08.2021 3 z 5

May je sázka na jistotu. Zapeklitý příběh protkaný osobními problémy detektivů, barvitě popsané prostředí a vhled do prostředí hluchoslepých tvoří lákavý koktejl, který chcete dopít do konce.

HaHa11
06.08.2021 4 z 5

Několik desítek kilometrů španělského Costa del Sol, několik dní plných osudových zvratů a několik (málo) postav, jejichž životy se od základu změní. A pak také nahlédnutí do života člověka, který je odsouzen k věčnému tichu a temnotě, a jako bonus barvité popisy horkého španělského jihu. Třešničkou na dortu jsou potom závěrečné stránky odehrávající se na strmé vápencové skále, kde kolonie makaků údajně jistí britskou nadvládu. Příběh jako takový je místy předvídatelný (čtenář brzy odhadne, kdo hraje dvojí hru), dějová linka návratu dávné lásky naivně neuvěřitelná, přesto mám i tentokrát pro autora slova pochvaly.

Amy27
03.08.2021 4 z 5

Výborná kniha! Opravdu skvělá! Napínavý (i když trošku předvídatelný) thriller plný sympatických postav. Líbila se mi délka kapitol, španělské prostředí a dozvěděla jsem se něco o hluchoslepých lidech a jejich životě (vůbec jsem netušila, že mají vlastní řeč!!).

Knihu určitě doporučuji, ale jednu věc musím vytknout. Vím, že to u Petra Maye spousta lidí chválí, ale mně příliš popisný styl nevyhovoval: "Bez oken však stavba působila jako bezzubý úsměv a plánovanou zahradu si vzala zpět příroda." Často jsem se přistihla, že vůbec nevím, co tam psal a četla dál...

janastok
01.08.2021 4 z 5

Knihy od mého oblíbence Petera Maye nezklamou. Napínavá detektivka, spíše thriller ze slunného Španělska. Sympatický hlavní hrdina, krásně vykreslené prostředí.

borupet
22.07.2021 4 z 5

Výborná detektivka od pro mě nového autora, barvité popisy okolního prostředí, neotřelý námět, spád a velice zajímavá sonda do života hluchoslepých, která příběhu dodala na vyjímečnosti. Určitě stojí za přečtení.

IvaKo
19.07.2021 4 z 5

Krimi moc nečtu, ale Peter May patří k mým oblíbencům, jehož knihy mě zatím nikdy nezklamaly. Příběh je poutavý, španělské reálie barvité a hlavní postavy přesvědčivé. Doufám, že se s nimi ještě setkáme.

perpe2a
19.07.2021 4 z 5

Výborná detektivka ze španělského prostředí. Moc doporučuji.

jefff
29.06.2021 3 z 5

Dobrá kniha, která se sice nevyrovná autorově Skále, ale má docela neotřelé španělské kulisy i hlouběji napsané postavy, které zaujmou. Vyložená pecka to však není.

raty
26.06.2021 5 z 5

Mám pro vypravečský um Petera Maye velkou slabost a moc si nedovedu představit, že by mě některá z jeho knih zklamala. I Tichá smrt je velmi čtivá, napínavá a se zajímavým hlavním hrdinou, o kterém bych si ráda ještě v budoucnu početla. Nad lehkou předvídatelností tedy přivírám oko a hodnotím vysoko.

Peter May
skotská, 1951