Tichá holka

Tichá holka https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234914/bmid_ticha-holka-UQZ-234914.png 5 244 59

Sedmiletá dívenka, která nemluví, a okolí se zdá, že vůbec nevnímá, že jsou kolem ní nějací další lidé. A spolu s ní se ve třídě sejdou další problémové děti, které by v běžné škole nestačily svým vrstevníkům, prožily různá traumata a potřebují speciální péči. Hrdinka knihy Venus trpí elektivním mutismem a zpočátku se všichni domnívají, že pravděpodobně neslyší. Časem ale její učitelka Torey zjistí, že Venus „pouze“ nemluví. Co za tím stojí? Problematické rodinné zázemí a traumata z raného dětství „mohou“ za to, že Venus mlčí a mlčí. Společnost ostatních dětí ve třídě i pochopení učitelky ale pomohou tomu, že dívenka opustí hradbu svého mlčení. Knihu uvítají zájemci o skutečné příběhy s psychologickou tematikou, lidé, kteří se věnují práci s dětmi s handicapem a poruchami chování.... celý text

Literatura světová , Povídky , Romány

Vydáno: , Portál

Beautiful Child , 2002

sporran
29.05.2016 5 z 5

Další ze řady knížek Torey Haydenové. Opět nezklamala. V obsáhlé knize popisuje svoji práci s dětmi s problémy s chováním a zaměřuje se na Venus, týranou holčičku, ke které si hledá svoji cestu, aby ji "otevřela". U jejích knížek mi vždycky trvá pár desítek stran, než se začtu. Je to trochu hutnější čtení. Od půlky už opravdu hltám každou stránku a těsně před koncem už lituju, že kniha končí. Autorku mám ráda. Píše o týraných dětech. Tam často jejich obtíže pocházejí právě z této situace. Jen by mohla napsat příběh i o dítěti, které třeba žije v běžné rodině a potýká se obdobným problémem. Nemusí tam být ta "populární" zápletka s násilím. Takových dětí je hodně a nepíše se o nic tak často.

kamibe
01.05.2016 5 z 5

Už jsem přečetla několik knih od Torey Hayden. A po této knížce jsem se podivila, že autorku nemám ve svých oblíbených. Hned jsem ji tam přidala. Obdivuji způsob, jakým Torey pracuje s dětmi. Empatickým reakcím, které ona tak mistrně ovládá, bychom se měli naučit všichni. Také velmi oceňuji, jak otevřeně popisuje svoje pocity jistoty i nejistoty, když se střetne s naprosto rozdílným přístupem Juliiným. Absolvuje dosti hluboké sondy do svého vnímání všech odlišností, které jí Julie také dosti otevřeně sděluje. Stejným způsobem se noří do své vlastní práce s Venus. Je úžasné, kolik pokroku dokáže provést s dětmi ve své třídě. A nakonec je navíc ještě ku podivu, kolik dětí s všelijakými odlišnostmi se po takové zkušené, i když někdy velmi obtížné práci dokáže opět zařadit do "normálu", dokonce vystudovat střední i vysokou školu.

Manifest blech
20.04.2016 4 z 5

Věru silný příběh, stejně jako jiné autorčiny knihy, o Venus. Budete ji chtít poznat, budete se o ní zajímat, budete o ni mít starost a na závěr sami poznáte, zda to bylo zbytečné či ne. Držím Vám palce.

Ellis
14.03.2016 3 z 5

Tak nevím, ač jsem se na knížku od Torey těšila, tak úplně poprvé jsem se nemohla začíst :( Příběh nemluvící Venus mě tolik nezaujal (jinak děsivý samozřejmě), tak jako jiné knihy, přestože šlo opět o traumatizované dítě, moc se tam s ní nedělo...asi jsem čekala více práce s ní. Možná je to už příliš dokola ta témata, ale všechny ostatní knihy jsem přečetla se zájmem na jeden zátah. Zajímala mě práce a techniky Torey s těmito dětmi. Ale tady se to nějak táhlo beze změny. Horší je ale, že příběh je pravdivý.

PS: V anotaci tady nahoře u knihy je nějaká Vendy...hlavní hrdinka je Venus.

bambula2658
02.03.2016 5 z 5

Super cteni ostatne jako vsechny jeji knihy

Pavlnka
14.02.2016 4 z 5

Zajímavé.

MartinaF
13.02.2016 4 z 5

Po přečtení knihy jsem se neubránila slzám..... Kniha se četla velice dobře a poskytuje řadu námětů, her atd., jak komunikovat s dětmi s poruchami chování. Byla to moje první knížka od Torey L. Hayden a určitě ne poslední.

Aichah
03.01.2016 4 z 5

Zajímavé téma. Četlo se to dobře.

Peace
06.12.2015 5 z 5

"Nevidíš, v čem jsou lidi jiní, když je znáš. A vidíš jenom, v čem jste si podobní."

Další zajímavá kniha od této autorky. Líbilo se mi, že nic nezaobaluje a dokáže s přehledem popsat i svá pochybení. Rozhodně doporučuji - nejen pedagogům ;o)

kejty91
26.11.2015 5 z 5

nestačila jsem se divit, kolik obyčejných věcí dokáže být tak nápomocných.

Ta ženská je pro mě vzorem. Její autentické knihy mají duši a neskutečný děj, na který nezapomenete.

P...
09.11.2015 4 z 5

Má první kniha od Torey L. Hayden a myslím si, že ne poslední. Přečtena na jeden zátah. Musím, ale přiznat, že i přes silný příběh jsem měla při četbě hodněkrát úsměv na tváři. I když kniha byla o holčičce s vážně těžkým osudem, nejvíc jsem si oblíbila Billyho a Jesse.

adaaugusta
30.09.2015

Ale proč je na obálce blonďatá holčička, když Venus byla černoška?

adaaugusta
30.09.2015

Ale proč je na obálce blonďatá holčička, když Venus byla černoška?

Mikejla1308
12.09.2015 5 z 5

Od této spisovatelky jsem přečetla zatím pouze tuto knihu, která mě ale absolutně uchvátila!!! Velmi čtivě napsáno, skvělá charakteristika osob. Příběh mě velmi oslovil, ke konci párkrát rozplakal, ale i rozesmál. Knížka se mi vážně hluboce zapsala do srdce a hned se chystám na její další knihy. :)

BlackFun
03.09.2015 5 z 5

Klasická ,,Toreyovka" - skvěle a čtivě napsáno. Jediné mínus knihy (jako ostatně všech jejích knih) je skutečnost, že je příběh pravdivý.. Při čtení vás z toho mrazí v zádech..

Adell-ka
21.06.2015 5 z 5

Moc hezká čtivá knížka, četla se jedním dechem. Torey Hayden mám ráda stejně jako problematiku, o níž píše, problematiku týraných a zanedbávaných dětí. Při čtení jsem spolu s autorkou prožívala její pocity a sdílela její názory. Kniha rozhodně stojí za přečtení!

Vlčice.N
16.05.2015 5 z 5

Další působivá kniha od Torey Hayden, speciální pedagožky a psychološky, která píše o své práci s různě narušenými a postiženými dětmi. Četla jsem od ní všechny přeložené knížky a každá z nich na mě něčím zapůsobila... V této jsem obdivovala zejména její nevšední pedagogické postupy, které na děti zabíraly.. Určitě ji doporučuji všem, kterým nejsou lidské osudy lhostejné - a zvláště pak ty dětské.

Caithlyn
06.05.2015 5 z 5

Skvělé jak všechny její knížky. Člověk celou dobu čeká na zlom, který pořád nepřichází. A když si uvědomím, že je to příběh podle skutečné události, tak mě opravdu mrazí v zádech.

Zorka
30.04.2015 5 z 5

Poměrně netrpělivě jsem očekávala vydání nové knihy Torey Hayden. A nezklamala mě. Její styl psaní se mi velmi líbí a její pedagogický um obdivuji. S každou knihou si kladu otázku, jak bych se v dané situaci zachovala já a jestli bych dokázala najít cestu k dětem, které jsou tak osudem nešťastně smýkány. Opět krásně lidská kniha o nelidském zacházení s dětmi a velmi trnité cestě k nápravě. Vřele doporučuji.