Tiberius

Podtitul: Pohnutý život císaře Populární vyprávění o životě a činech římského císaře Tiberia (42 př.n.l.-37 n.l.) Úvodní kapitola popisuje politickou situaci v Římě v době Tiberiova narození, další pak Tiberiův domov a péčí jeho matky Livie Drusilly a pozdější Tiberiovu vojenskou průpravu. Podstatná část textu je věnována římským výbojům od r. 28 př. n. l. až do r. 19. n.l. a pozdějšímu úpadku římské říše - zejména za bezohledné vlády prefekta Seiana, kdy se stárnoucí Tiberius trvale uchýlil na Capri (až do své smrti r. 37 n. l.). - Text doprovázejí stručné biografické informace o citovaných osobách (v abecedním pořadí), dále tzv. politický glosář, což je stručný výklad některých pojmů z dějin římské říše, a konečně chronologie Tiberiova života....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33690/tiberius-33690.jpg 4.28
Originální název:

Tibére (2002)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Beta-Dobrovský, Ševčík (Plzeň)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
braunerova
15.06.2014

Normálně životopisy moc nemusím, ale tento je výborně napsaný. Život Tiberia to je cesta úspěšného vojevůdce, vzdělaného politika, šetrného hospodáře a slušného člověka k podezíravému a krutému pederastovi. Kdyby se nedožil tak vysokého věku, mohli jsme ho znát z dějepisu jako veskrze kladnou postavu. A na závěr jedna citace. Když Tiberiovi dával otec přednášku o tradicích a vyžadoval si jeho pozornost slovy "Posloucháš mě vůbec?" odpovědělo mu dítě: "Pozorně tě poslouchám otče a říkám si, že musí být příjemné poroučet a nemuset nikoho poslouchat."

Christo
08.09.2011

Výborný životopis a román v jednom. Klenot, který dopodrobna popisuje, jak život císaře, tak prostředí starověkého Říma. Člověk se dozví skutečné mnoho o starověkém Římu velmi zajimavé postřehy. Vřele doporučuji!