Ti druzí

Ti druzí https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443960/bmid_ti-druzi-tQ1-443960.png 4 1294 360

Mrazivý. Děsivý. Neodložitelný. Nový psychothriller autorky bestsellerů Kříďák a Jáma. Gabe se jednoho dne vracel autem domů z práce a v zácpě uvízl za starým autem. Jeho zadním oknem na něj vykoukla dívčí tvář. Zahlédl, jak říká: „Tati.“ Byla to jeho pětiletá dcera Izzy. Od toho okamžiku už ji nikdy nespatřil. Tři následující roky strávil Gabe cestováním po dálnici, kterou tenkrát jel, a hledáním Izzy. Odmítá se vzdát naděje, že ještě žije. I když mu všichni tvrdí opak. Fran a Alice mají za sebou taky spoustu dní a nocí na cestě. Ty dvě ale nikoho nehledají. Ty dvě utíkají. Před někým, kdo jim chce za každou cenu ublížit. Protože Fran zná pravdu. Ví, co se skutečně stalo Izzy. Kdo za to může. A co udělají ti druzí, když ji a Alici dostihnou...... celý text

Literatura světová , Horory , Thrillery

Vydáno: , Kalibr

The Other People , 2020

Lenča727
04.12.2022 4 z 5

Tahle knížka mě prostě a jednoduše bavila.Po Upálených jsem byla k autorčině tvorbě skeptická,ale tímto počinem si mě získala zpátky (Kříďák a Jáma taky bezva). Trošku ji podezřívám,že paragrázuje moudra některých filozofů,protože mnohé její věty stojí za zamyšlení (úvahy o smrti,osudu,myšlenkách,pomstě a minulosti…) -“Mluvíme o životě,jako by to byl nějaký zázračný elixír. Přitom je to jen pomalé plazení na konečnou,bez ohledu na to,kolikrát zahnete…” Asi do 120 strany jsem moc netušila, o co půjde,pak se to začalo krásně skládat a nakombinovala to skvěle,všechno se vysvětlilo. Jedna hvězda - za iracionálno, vznášející se mírné nadpřirozeno,které by tam za mě vůbec nemuselo být.

poter
01.12.2022 2 z 5

Za mně šíleně překombinovaná,dost jsem se v tom ztrácela,byla jsem ráda,že jsem to dočetla,některé věci jsem vůbec nepochopila

Mindy
30.11.2022 3 z 5

Po dočtení se u mě žádné nadšení nekonalo - spíš úleva, že už to skončilo. Děj je tak nějak divně překombinovaný, plný zvláštních náhod a chování některých osob bylo silně nepravděpodobné - např. rodiče Jenny nebo samotná Izzy. A ty oblázky nebo rozbitá zrcadla? Těchto fantasy prvků mohla být kniha klidně ušetřena.

Safrika
25.11.2022 3 z 5

Cetlo se perfektne! Nechci ani pomyslet, ze by to mohla byt pravda a Ti druzi existuji…

Vilma232
23.11.2022 4 z 5

Naposloucháno. Výborně načteno. Hodně silné vtáhnutí do děje nutilo poslouchat dál a dál. Zajímavé téma - kam může lidi vehnat touha po "spravedlnosti".

Honza28
19.11.2022 4 z 5

Styl psaní této autorky mi prostě sedí a tato kniha to jen potvrdila. Narozdíl od většiny tady se mi ale kniha líbila o něco méně, než Kříďák a o něco více, než Upálené. Ještě mi zbývá Jáma..

lemai
06.11.2022 4 z 5

(SPOILER) Nevěděla jsem co číst, tak jsem sáhla po knize Ti druzí. Přečteno za 6 hodin. Skvěle napsáno, hned od začátku jsem byla vtáhnuta do děje. Autorka se skvěle chopila příběhu a myslím, že využila vše co mohla.
Akorát je pravda, že krátká mysteriózní vsuvka na konci, byla trošku přitažena za vlasy... Ale ve finále mi to vlastně vůbec nevadilo.
4,5/5

eva8941
28.10.2022 5 z 5

Kniha mě bavila jako všechny ostatní od autorky.

Kira747
26.10.2022 2 z 5

Vypadalo to tak dobre ale ten konec...nevim, mozna az moc pritazeny za vlasy? Jinak jsem ale vicemene spokojena, precteno za 4 hodiny

Janaves
22.10.2022 5 z 5

Líbilo se mi moc. Přečteno za dva dny, nešlo odložit.

m_martina
28.09.2022 4 z 5

Trochu mi nesedlo téma, ale jinak se kniha čte jedním dechem. Tuto paní spisovatelku mám ráda a její knihy také.

Timkim
14.09.2022 4 z 5

Doposud nejlepší kniha od autorky. Jak jsem byl otráven Jámou, nepřesvědčen Kříďákem, tak tohle se mi líbilo. Sice se mi první polovina zdála moc přímočará a prvoplánová, ale potom se to krásně lehce zamotalo a všechno si sedlo tam kam mělo. Super. Nechám si ještě nějakou rezervu, proto jen 4 hvězdy a ač to bude znít divně, můj hrdina byl Samaritán.

Maki21
07.09.2022 4 z 5

(SPOILER) Příběh super, nejlepší je jak se v průběhu knihy příběhy postupně propojují a my se dozvídáme vztahy mezi jednotlivými postavami. Malinko mi chybělo nějaké duchovno na které jsme u autorky zvyklý, ale na druhou stranu tady to tajemno představuje stránka z dark webu kde si můžete objednat něčí smrt. A nechyběl pozitivní konec kde dojde k definitivnímu rozuzlení a nezůstane žádná nezodpovězená otázka.

goergina
07.09.2022 5 z 5

Bez nadpřirozeného by to nebyl autorčin styl, to je jasné. Přesto souhlasím s ostatními, že v této knize to bylo navíc. Samotný příběh byl super, líbilo se mi to. Byla jsem zvědavá a knihu hltala. Zápletka, napětí, vzrušení. Vše skvěle dávkováno a propletení postav mě mile překvapilo.

Za mě byla zatím nejlepší kniha autorky “Upálené”. Poslední mě čeká Kříďák, tak uvidíme :-)

Annyshga
03.09.2022 4 z 5

Rychlý spád a málo "omáčky" kolem...Přesně tak to mám ráda od autorky jsem četla všechny knihy a tato se mi líbila nejvíc. Už od začátku nebylo o záhady a napětí nouze a vážně nerada jsem ji pokaždé odkladala. Děj byl vyprávěn z pohledu několika hlavních postav což vždy příběhu dává něco navíc. Původně jsem chtěla hodnotit 5 ⭐ ale celkové rozuzlení příběhu mi přišlo dost přitažené za vlasy. Nicméně koncem to autorka zase zachránila a já byla spokojená

Jakubadavid
02.09.2022 4 z 5

Super čtení. Tato knížka byla od této autorky první, která se mi opravdu moc líbila a četla jsem ji jedním dechem. Ani prvky nadpřirozena mi nevadily.

AkiB
24.08.2022 4 z 5

(SPOILER) Knížka byla napínavá, celou dobu jsem byla zvědavá, jak to nakonec skončí. Líbilo se mi, jak s každou další stránkou byly věci jasnější a jak byly všechny postavy propojené.
Ztotožňuji se s ostatními, co se týče nadpřirozené linky - vůbec jsem nepochopila, jak to souviselo s celkovým dějem, a hlavně to ani pak nebylo nijak vysvětleno.

SPOILER
Co se týče Isabelly udržovanou na přístrojích - autorka v knize užívala dva pojmy. Jedním z nich je vegetativní stav a druhým je mozková smrt. Oba dva stavy znamenají něco jiného, Isabella tedy nemohla trpět obojím. A další věc, Isabella byla takto udržována na přístrojích více než 20 let, což mi přijde naprosto nereálné. Byla by už dávno zemřela na komplikace spojené s jejím stavem.

PetraDD
19.08.2022 2 z 5

Nelibila se mi nadprirozena linka, proto nectu scifi. Podle me to tam vubec nepatrilo, ale jinak super

pastelka53
18.08.2022 2 z 5

Tak tahle kniha byla jak jedna obrovská koule vánočních světýlek, které chcete rozmotat. Pářete se s tím, zkoušíte všelijaké možnosti, když najednou ... Bum a je hotovo.
Musím ale ocenit propojitost všech postav a konec, který vše dokreslil. Nadpřirozená linka a mě byla ale až moc, možná by se nic nestalo, kdyby byla úplně vynechaná.

Keporkakyně
04.08.2022 3 z 5

Takové nechytlavé.

thrillery tajná společenství tajemství zrcadla dálnice zmizení dětí

C. J. Tudor
britská, 1972