Ti druzí

Ti druzí https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443960/bmid_ti-druzi-tQ1-443960.png 4 1297 360

Mrazivý. Děsivý. Neodložitelný. Nový psychothriller autorky bestsellerů Kříďák a Jáma. Gabe se jednoho dne vracel autem domů z práce a v zácpě uvízl za starým autem. Jeho zadním oknem na něj vykoukla dívčí tvář. Zahlédl, jak říká: „Tati.“ Byla to jeho pětiletá dcera Izzy. Od toho okamžiku už ji nikdy nespatřil. Tři následující roky strávil Gabe cestováním po dálnici, kterou tenkrát jel, a hledáním Izzy. Odmítá se vzdát naděje, že ještě žije. I když mu všichni tvrdí opak. Fran a Alice mají za sebou taky spoustu dní a nocí na cestě. Ty dvě ale nikoho nehledají. Ty dvě utíkají. Před někým, kdo jim chce za každou cenu ublížit. Protože Fran zná pravdu. Ví, co se skutečně stalo Izzy. Kdo za to může. A co udělají ti druzí, když ji a Alici dostihnou...... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Other People , 2020

hzd
10.04.2023 5 z 5

Moc hezký thriller. Doporučuji a už tu mám připravenou nejnovější knížku od této autorky. Těším se.

snimcibdim
09.04.2023 4 z 5

J.C. Tudor a Vasil Fridrich nezklamali. Skvělá dokonale prokombinovaná zápletka která má vše, co má správný příběh mít. Ano, samé superlativy, ale tato audiokniha si je zaslouží.
A víc prozrazovat ani naznačovat schválně nechci...

DomYell
06.04.2023 4 z 5

Ja tak nemam rad tyhle knizky s tou "zlatou bulou" hlasajici bestseller.... vetsinou ty knihy za moc nestoji,ale tady jsem byl prekvapen. Ctive, dej dobre jede....jediny bod strhavam za ty prvky "nadprirozena", presneji "neprirozena". Bez toho by to bylo lepsi.

Kee
27.03.2023 4 z 5

Je vidět, že kvalita knih od C. J. Tudor spolu se zkušenostmi autorky roste. Ti druzí je za mne její první dílo, které stojí poměrně silně v příběhu, postavách i zápletce, ačkoliv jsem dopředu odhadla její vývoj.

Jáma měla zajímavou zápletku, ale slabší podání (kde mě odrazovala zejména nesympatická hlavní postava), Kříďák zase skvělou atmosféru, ale příběh stál na poněkud chatrných nohou. Možná je to tím, že z prvotin byla silně cítit inspirace jinými autory, kdežto Ti druzí jsou čistě autorčiným počinem; podařilo se jí všechny elementy vyvážit.

Přesto bych knihu nezařadila do žánru hororu, ale spíše thrilleru s lehkými prvky nadpřirozena. Dle mého názoru propagace v rámci hororového žánru knize škodí, protože čtenáři očekávají něco jiného, než je jim servírováno. Zároven nadpřirozený aspekt příběhu mi přišel lehce na sílu.

Doporučuji čtenářům, kteří se rádi zabývají psychologií postav a jsou ochotni přistoupit na poněkud netradiční pojetí knižního formátu: stále se nemohu rozhodnout, zda spíše 3 nebo 4 hvězdy, ale vzhledem ke stoupající kvalitě psaní Tudor dávám vyšší hodnocení.

6Nikki6
22.03.2023 4 z 5

Začátek mě moc nebavil ale nakonec supr :)

Pampalini
19.03.2023 5 z 5

Nepraj iným nič, čo by sa mohlo stať tebe. Čo však v prípade, ak človek cíti krivdu, stratí blízkeho a vidí, že spravodlivosť je krátka, alebo nedostatočná? A zrazu sa naskytne možnosť to vyriešiť? Síce nevieme ako, ani kedy, ani kým, ale vyrieši. Pekne drsné. Myslím, že tu autorka podala svoj najlepší výkon a dokázala pospletať príbeh, ktorý stojí za to. Oceňujem jej charakteristický štýl písania, postavený na minimalizme opisov prostredia, charakterov, ale vidieť to aj v opise udalostí, ktoré tak naberú na dynamike. Rovnako je fajn mierne filozofovanie, ktoré podporí atmosféru. Je vidieť, že sa učila od najlepších a našla si svoju cestu.

Vevericka.eva
16.03.2023 5 z 5

Moc se mi líbil námět knihy, dark web je celkem neprozkoumané téma. Kniha je velmi napínavá, čtivá.

katallinka
15.03.2023 4 z 5

Moje první kniha od autorky a jsem hodně spokojená, bylo to dost napínavé čtení okořeněné troškou nadpřirozena. Přesně thriller podle mého gusta.

Ráďa505
15.03.2023 5 z 5

Moje první kniha od autorky a musím říct, že jsem spokojená. Velice čtivý a napínavý příběh. Souhlasím s ostatními, že linka nadpřirozena byla taková nedotažená, nevysvětlená a tím pádem zbytečná. Rozhodně bych se bez ní obešla, každopádně se moc těším na další knihu.

charlizee
27.02.2023 3 z 5

Kdo čeká od C. J. Tudor duchařinu, bude její třetí knihou překvapen. Ti druzí se od předchozích dvou totiž výrazně liší, i když zvnějšku si hrají na to, že ne… A možná právě to je kamenem úrazu.
Po knížce by měli sáhnout především fanoušci thrillerů, ne hororů. Podle obálky i anotace čtenář čeká, kdy se objeví ten děs a hrůza, tajemno, nadpřirozeno…, servírováno je ale jen dramatické rozuzlování záhady okolo zmizení pětileté Izzy. Sice tam jedna okrajová linka, která působí jako kříženec Noční můry v Elm Street a Carrie, prosakuje, ta je ale nakonec nevysvětlená a nedotažená, až je zbytečná.
Mohl z toho být čistý, napínavý příběh, protože má veškeré atributy klasické „jednohubky,“ která chytne a nepustí, jen je bohužel nabízena nesprávnému typu čtenáře a vydává se za něco, čím není.
Zkusit můžete i audioknihu, kterou čte Vasil Fridrich - ten i kdyby mi předčítal složení prášku na praní, tak bych ten poslech milovala.

Annkag
25.02.2023 4 z 5

Nadchlo mě nahlidnuti do Darkwebu (temné okýnka v zákoutí webu jak ho známe ale nemáme naň přístup a ani odvahu tam samy zajít).
Jinak příběh byl poutavý jako to už při Tudor je známé.
Sice jsem čekala trocha jiný konec ale sklamaná jsem nebyla

veverrka11
10.02.2023 2 z 5

Kniha se čte dobře a o zvraty v ní není nouze, ale... Pro mě byla celkem předvídatelná. co se stalo Izzy jsem částečně odhadla už po 20ti stranách. Je pravda, že ne vše se dalo odhadnout, ale tohle bylo docela zásadní a zkazilo mi to dojem z celé knihy.
Mým dalším problémem byl hlavní hrdina. Chápu, že prošel obrovskou ztrátou a traumatem. Jenže dle mého názoru není trvale udržitelné se huntovat, nalívat laciným kafem a hlavně spát DVĚ hodiny denně. Navíc důvěřuje pochybným lidem, třeba takovému Samaritánovi. I toho se mi ovšem povedlo celkem dobře odhadnout.
Celkově lze říci, že pokud si nepřečtete anotaci, tak si čtení užijete, protože nedokážete odhadnout další vývoj děje a dostanete tajemný napínavý thriller. Já anotaci bohužel četla.

Renca.ch
04.02.2023 3 z 5

Kniha byla velmi čtivá, netradiční zápletka, na konci každé kapitoly to čtenáře nutí číst co bude dál. Konec knihy už mě nebavil, byl zbytečně překombinovaný, prvky tajemna v ději mi přišly zbytečné. Předchozí autorčiny knihy mají být prý lepší, tak se na ně chystám.

NikoLen
26.01.2023 5 z 5

Skvělá knížka od autorky, Kříďák byl fajn, Jáma trošku zklamání nebo spíš mi přišla trochu jako kopie Kingovky "Řbitov zviřátek". Tenhle příběh mě bavil, některé věci jsem už tušila od začátku, jak by to mohlo být, ale stále tam bylo několik aha momentů jak je to vlastně propojené a několikrát mi přejela i husina. Oceňuji že nakonec byly čtenáři zodpovězeny vlastně všechny otázky. Takže za mě super :-)

1bublina
19.01.2023 5 z 5

Mně to přišlo skvělý. První polovinu knihy jsem přečetla prakticky na jeden zátah. Pak už jsem neměla tolik času číst, takže mi to nakonec pár dnů trvalo. Bavil mě i Kříďák a tohle bylo ještě lepší.
ČV 2023 - Kniha se štítkem “tajemství” na Databázi knih.

ElikaS
18.01.2023 5 z 5

Obecně nejsem úplně příznivce thrillerů, respektive jsem asi zatím nenarazila na žádný který by mě vyloženě zaujal. Tedy až do této chvíle. Ti druzí byl zatím asi nejlepší thriller, který jsem četla, respektive poslouchala jako audioknihu (mimochodem parádně namluvený) a rozhodně nejlepší knížka autorky.
Děj byl neskutečně napínavý, jednání postav se sice mohlo zdát trochu přitažené za vlasy, ale upřímně kdyby se mi ztratilo dítě, taky bych nejednala zrovna racionálně. Za mě paráda!

sarkaditt
12.01.2023 5 z 5

Audiokniha: Ti druzí hodnotím po Kříďákovi a Jámě jako nejlepší knihu autorky, konečně něco, u čeho jsem neměla pocit, že čerpala od jiných autorů. Od začátku do konce byl dej napínavý a říkala jsem si, jak to teda vlastně celé vzniklo. Podle mě tam vůbec nemuselo být to duchovno, ale zase lidé, co na to věří, tak je to tam třeba potěší. Za mě zbytečné, na dění to v podstatě nemělo vliv.

Daura
10.01.2023 3 z 5

Jako dalo se to číst, ale nemohu souhlasit s hodnocením ostatních čtenářů.
V první řadě mi absolutně v knize chyběl dialog. Jak strašně je cítit, že knihu napsala žena... Samé blá, blá, blá, emoce, pocity, myšlenky a zase emoce. Když se tedy nějaký dialog objevil, tak dost nereálný, nepravděpodobný, prostě to v tomhle směru u autorky nefunguje (možná právě proto se dialogům obrovským obloukem vyhýbá).
Taky jsem zaznamenala spoustu logických chyb, ale jako že fakt spoustu!
Celkově je psaní prvoplánové, jakoby autorce stále chyběly normostrany a tak musela přidávat nové a nové zápletky nebo postavy.
Příběh, krerý měl tak sakra velký potenciál... Stačilo by, kdyby vydavatelé ty knihy nechrlili jak na běžícím pásu ale dali jim o malinko více času... Dnes se hold stane autorem bestsellerů kdokoliv...

vekkr
04.01.2023 4 z 5

1/23Audiokniha.Již po pár kapitolách jsem věděla,že jsem to již četla ,nebo viděla?Jenže jsem zapomněla konec ,a tak jsem doposlouchala.Bylo to napínavé ,určitě bych se obešla bez mysteriózna,dobře načtené.

Přečti_si
30.12.2022 5 z 5

Jakmile jsem se naučila číst, mojí obří vášní se staly knihy. Nosila jsem si z knihovny stohy a stohy knih a po příchodu ze školy jsem jen četla a četla. Když do mého života vstoupil počítač, střední škola a potom práce, nebylo na čtení už tolik času. Pak jsem ale objevila účty o knížkách tady na Instagramu a zase jsem zatoužila si něco pořádného přečíst! První knížka, kterou jsem si koupila na doporučení podcastu Knižního klubu, byli Ti druzí od C.J. Tudor. A jak se píše na obalu, je skutečně neodložitelná. Dějové linky postupně splývají v jednu a na konci vše dává dokonalý smysl. Knížka je neuvěřitelně čtivá a příběh se mi moc líbil.

thrillery tajná společenství tajemství zrcadla dálnice zmizení dětí

C. J. Tudor
britská, 1972