Ti druzí

Ti druzí https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443960/bmid_ti-druzi-tQ1-443960.png 4 1298 360

Mrazivý. Děsivý. Neodložitelný. Nový psychothriller autorky bestsellerů Kříďák a Jáma. Gabe se jednoho dne vracel autem domů z práce a v zácpě uvízl za starým autem. Jeho zadním oknem na něj vykoukla dívčí tvář. Zahlédl, jak říká: „Tati.“ Byla to jeho pětiletá dcera Izzy. Od toho okamžiku už ji nikdy nespatřil. Tři následující roky strávil Gabe cestováním po dálnici, kterou tenkrát jel, a hledáním Izzy. Odmítá se vzdát naděje, že ještě žije. I když mu všichni tvrdí opak. Fran a Alice mají za sebou taky spoustu dní a nocí na cestě. Ty dvě ale nikoho nehledají. Ty dvě utíkají. Před někým, kdo jim chce za každou cenu ublížit. Protože Fran zná pravdu. Ví, co se skutečně stalo Izzy. Kdo za to může. A co udělají ti druzí, když ji a Alici dostihnou...... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Other People , 2020

Pdede
30.06.2021 4 z 5

Opět super příběh se zajímavým tématem

čef
25.06.2021 4 z 5

Opravdu je zde inspirace jinými spisovateli píšícími módní thrillery. Víme tedy předem co čekat: čtivý, spletitý, hodně nepravděpodobný příběh s mnoha zvraty, tajemstvím a mysteriózními triky. Bohužel na druhé straně možná chybí nějaké časové neb místní zakotvení, snad jenom darknet se svými hnusárnami, může poskytnout nějaký zajímavější plán, ale i na to je tato kostřička vyprávění masem málo obalená.

emilieselden
22.06.2021 4 z 5

Od C. J. Tudor jsem četla zatím jenom Jámu a bylo to pro mě dost zklamání. Zvláště ten konec. Ale když jsem v knihovně uviděla Ti druzí, neváhala jsem ani vteřinu a dala jsem jí šanci. A udělala jsem dobře. Kniha má skvělý námět, dobře se čte, odsýpá. Je skutečně neodložitelná. Jen mrazivá a děsivá až tak ne. Kdybych narazila i na Kříďáka, nebudu se mu bránit.

DvěTéčka
20.06.2021 5 z 5

Nečekané rozuzlení!

Bara52
05.06.2021 4 z 5

Moje prvni kniha od spisovatelky - cekala jsem nejaky nadprirozeny pohlouply thriller, a ono to bylo docela dobry! Spravne zamotane, postupne odhalujici, zacetla jsem se celkem rychle a v zivote bych nevymyslela to, jak to dopadne.

Monni
03.06.2021 4 z 5

Po přečtení kříďáka jsem hodně váhala, zda knihu číst nebo nebo ne. Nakonec jsem se k přečtení odhodlala a musím říct, že byla o moc lepší než Kříďák, který mě teda vůbec nenadchl. Teď jen budu přemýšlet, zda se vrhnout i do Jámy nebo ne :D

viva71
01.06.2021 4 z 5

Četla jsem do výzvy a vybrala jsem dobře. Kniha má od začátku spád, a i když mystické prvky nemusím, tak tady to nerušilo.

iLuciferie
31.05.2021 4 z 5

Autorčin styl mi vyhovuje, knížka mi přišla správně napínavá a pěkně odsýpala. Osobně jsem ráda i za menší rozsah a tedy i absenci zbytečných zdlouhavých popisů a podobně.
Knížka se mi líbila víc než Kříďák, proto dávám 4 hvězdičky, nicméně poslední cca pětina mi přišla výrazně než horší zbytek knihy a vysvětlení na konci --- pozor náleduje možný lehký SPOILER!!! --- zbytečně překombinované a "americké".

vekune
30.05.2021 1 z 5

Mne to přišlo dost strašný. Příběh nudný, nezajímavý a předvídatelný. Ale nejvic mě štvaly ty nesrovnalosti: nejdřív mají malinký domeček, kam se nevlezou všechny hračky a tak to musejí vyhazovat ( oslí můstek ke skladu věci) a kupovat nechtějí vzhledem ke stavu manželství a za par stránek už bydlí v obřím domě, který si renovovali sami. Na jednu stranu má par milionu za prodej domu a na druhou stranu je mu zatěžko dat taxikáři 20 liber, protože je na tom finančně dost zle.

alice528
28.05.2021 5 z 5

Tahle kniha se mi líbila asi nejvíc, skutečně se nadala odložit.

Jara.v
23.05.2021 2 z 5

Ani mrazivé, ani děsivé, ani neodložitelné. Spíš jen šíleně zamotané a čekala jsem více té duchařiny. Kniha mě docela zklamala. Příběh byl zajímavě vystavěný s dobrým napadem, ale chtělo by ho trochu dopilovat a více rozepsat. To, že má kniha velká písmena a širší řádkování je předzvěst, že se jen snažili udělat knihu o více stranách, aby to vypadalo. Přesto na autorku nezanevřu. Snad bude další román lepší.

Anette99
20.05.2021 5 z 5

Zajímavé propojení duchařiny a krimi. Bylo to děsivé, pekelně zamotané.

Januli
14.05.2021 3 z 5

Nejsem fanoušek knih s ducharskou tématikou, ale tady se to dá skousnout. Nerekla bych, že je kniha špatná, náhodou celkem zajímavý příběh, kdy cl9vek postupně odmotava klubko rozuzlení. A že to klubko bylo ve finále spletite, kolik lidí se do něj zamotalo, to je trošku priskrcene za vlasy, ale vysvětleno bylo vše, takže za mě ok. :-)

Fidorr
09.05.2021 3 z 5

No... Byla to moje první kniha od autorky a čekal jsem upřímně něco víc.
Bylo to na můj vkus celé nějak překombinované, začátek nezáživný.. Od slov dark web se ve mě vzkřísil nový plamínek, že to bude ještě vzrůšo a to se bohužel nekonalo. Děj předvídatelný a vcelku jsem tušil jak to celé dopadne, ale, že nakonec až tak sladce to jsem netušil... Ve výsledku se mi četlo velmi dobře a děj odsýpal, jen ten “odpal” co jsem čekal nepřišel. Čtení to není špatné, ale ani úchvatné. Každopádně autorce dám ještě šanci např. Kříďákem :)

Seeker
04.05.2021 3 z 5

(SPOILER) Kniha Ti druzí o těch druhých téměř není. V první části jsem se těšil na rozvinutí tématu dark netu a skryté komunity, která může být všude a nikde, ale to se nekonalo. Závěrečná polopatická vysvětlovačka mě téměř rozesmála. Na druhou stranu bylo potřeba vysvětlit, jak se to sakra mohlo na tak malém prostoru všechno stát, to by asi málokdo pochopil... Ale takhle se to asi úplně nedělá. Dílo Tudorové má pro mě spíše sestupnou tendnci. Kříďák byl originální, Jáma vykrádačka Kinga a Ti druzí bohužel dost banální.

petula22
02.05.2021 4 z 5

Mrazivé, děsivé, neodložitelné. Ta tři slova vystihují knihu úplně dokonale. Další skvělá kniha od autorky.

pakoshka
01.05.2021 3 z 5

"Mrazivý. Děsivý. Neodložitelný."

Čekala jsem víc, kor po Kříďákovi, kterej se mi líbil hodně.

Číst se to dá, má to potenciál, ale chybí mi napětí, chování postav se dá předvídat a ten roztomiloučkej konec je jak facka do čtenářova obličeje.

Takže kde seženu ten mrazivej a děsivej psychothriller, co si mám přečíst?

VeFab
01.05.2021 5 z 5

Děsivé! Perfektní!

sarka0168
30.04.2021 3 z 5

Nadprirozeno nesnasim, nicmene jsem byla zvedava na rozuzleni, takze jsem knihu hrdinne docetla. Od Darkwebu uz mi bylo jasne, o co jde... znam lepsi knihy, ale precist se to da.

Jancas.s
28.04.2021 3 z 5

Na můj vkus trochu úlet a přitažené za vlasy. Pro mě je "mrazivé" a "děsivé" to, co si dokážu představit reálně.

thrillery tajná společenství tajemství zrcadla dálnice zmizení dětí

C. J. Tudor
britská, 1972