Thriller

Thriller https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/6369/bmid_thriller-6tQ-6369.jpg 3 136 21

To nejlepší z nejlepšího Kniha je prvním výborem ryze thrillerových povídek, který byl kdy publikován. V každé ze třiceti povídek čeká na čtenáře napětí, jež na sebe bere snad všechny podoby, které si dokážeme představit. Zárukou kvality jsou nejen Lee Child, Lincoln Child, J. A. Konrath, John Lescroart, David Morrell, Michael Palmer, Douglas Preston a James Rollins, světově proslulí autoři a držitelé mnoha literárních ocenění, ale i mnozí další tvůrci, jejichž tvorba si mezi čtenáři získává stále větší oblibu...... celý text

Literatura světová , Povídky , Thrillery

Vydáno: , BB art

Thriller , 2006

m2056
06.01.2024 1 z 5

Výběr povídek od různých autorů ale některé povídky jsou takové vytaženo ze šuplíku když mě to chce někdo vydat tak tady máte tohle do knihy nechci použít ale nestojí to za mnohu bohužel velká jména autorů neznamená kvalitní četbu.

eva2683
19.10.2023 4 z 5

Mne sa to ozaj páčilo. Kopec autorov som nepoznala, ale poviedky ma zaujali natolko, ze si ich v budúcnosti vyhľadám. Niektore poviedky som citala skor len preto, aby som to prešla celé, ale vobec mi nesadli. Tých však bolo malo. Väčšina bola super a kľudne by som brala aj väčší rozsah. Striedali sa rôzne témy (špionáž, lekárske, dobrodružné, krimi, historické) čo hodnotím veľmi pozitivne. Ani raz som sa nenudila :)

Luigi1
22.04.2023 3 z 5

Pár povídek se povedlo ale zbytek nuda

Eeve
17.10.2021 4 z 5

Túto knihu som sa rozhodla prečítať už druhý krát, po niekoľkých rokoch od prvého čítania, keďže momentálne opätovne prečítavam celú moju knihovničku, tak i táto prišla na rad :) Vedela som približne, čo čakať - thrillerové, miestami kriminálne poviedky od známych i menej známych autorov, ktorí do nich zakomponovali hrdinov zo svojich predchodzích diel, rôznej dĺžky a rôzneho stupňa napínavosti. Nepamätala som si však obsahy poviedok. Inu, pustila som sa do toho.
Čítam a čítam, a zrazu sa mi každá poviedka zdá známa, niečo mi pripomína - zrazu prídem na to, že všetky tie spomienky na príbehy, udalosti či postavy, ktoré som v posledných rokoch mala v hlave a ktoré sa mi pravidelne vracali, boli vlastne príbehy z tejto knihy, ktoré mi sem-tam preblikli hlavou pri rôznych príležitostiach, no vôbec mi nenapadlo, že sú to príbehy práve z tejto knihy! Až tak pevne mi teda tieto príbehy po prvom čítaní utkveli v pamäti. S obľubou som si ich teda všetky prečítala, pričom sa asi ani raz nestalo, že by som príbeh nespoznala. Pre mňa teda vskutku zaujímavý zážitok! :)
Ani pri jednej poviedke sa nedá povedať, že by bola zlá, no poniektorým chýba ten pravý thrillerový nádych, sú niečím zaujímavé, no nedá sa povedať, že by boli napínavé. Pre mňa teda temer vynikajúce, zatiaľ sa to ustálilo "len" na výbornej.

georginaa
04.03.2020 4 z 5

Pěkné povídky, některé až zamrazí a některé jsem nechtěla, aby tak rychle skončily. Rozhodně od plno spisovatelů, které mám i v knihovně mě to nepřekvapilo a ty co jsem neznala, jsem si přidala do oblíbených, že jejich knihy budou též stát za to. Uvidíme, je stále co objevovat.

ferda16
23.11.2017 4 z 5

Knížku jsem hledala hlavně kvůli Rollinsovi. Ten mě nezklame nikdy. Povídky byly většinou zajímavé. Některé skvělé a možná by si zasloužily rozpracovat do knihy a některé byly velmi mdlé. Ale celkově jsem ráda, že jsem si knížku přečetla a poznala nové autory.

ecila13
24.10.2017 3 z 5

Tak třetina povídek je super. Celkově průměrná knížka.

trudoš
29.04.2017 3 z 5

Celkově zklamání, tak nějak jsem čekal trochu víc muziky. Což o to, vizuální stránka je naprosto dokonalá, ovšem obsahově nejde o žádný ohňostroj chutí. Kromě pěti šesti povídek se jedná z velké většiny o běžný standard, přitom kráčí vesměs o zaběhnutá jména na poli napínavých thrillerů. Jenže místo reprezentativní antologie působí sbírka spíš jako směs textů zdarma, které spisovatelé uvolnili pro dobročinné účely a nad kvalitou si už hlavu nelámali. V rámci lukrativního zpracování člověk čeká jednu pecku za druhou, nicméně dostane suché řemeslo, které sice navenek působí dobře, ale uvnitř neskrývá nic zásadního.
Ale pár kvalitních kousků tu rozhodně je. Největším překvapením byla povídka Jamese Rollinse, která mě odzbrojila bezelstnou nadsázkou umně zakomponovanou do čistokrevného akčního příběhu. Dále zaujal James Siegel se syrovou noirovkou, Christopher Reich s jedinou řádně vypointovanou povídkou a nezklamali ani Douglas Preston a Lincoln Child s příjemně zábavnou vykosťovačkou.

Wargo
10.02.2017 3 z 5

Vzhľadom na veľký počet poviedok, sa kniha nedá ohodnotiť ako celok, ale skôr poviedka po poviedke. A keďže tu na to nieje príliš veľký pristor (úprimne, ani chuť), odporúčam knihu ako celok. Verím, že podaktoré poviedky Vás natoľlko navnadia na daného autora a postavu, že si predlohu prečítate ako samostatnú knihu.

Bruno636
18.07.2016 3 z 5

pár dobrých poviedok sa tam najde ,ale väčšina nudí,..

Bar16
13.05.2016 4 z 5

James Patterson je pan spisovatel. Musím říct, že mě dost povídek nenadchlo (spíše mě bavila tak třetina knihy), ale líbilo se mi, jak to hezky prohazoval - povídky se stejnou tématikou nebyly nikdy u sebe... Kazdopádně, celou četbu jsem byla rozhodnuta pro tři hvězdy, takový ten dobrý střed. Jednu navíc dávám za tu poslední povídku - ta byla na konec dána záměrně a byla taky nejlepší - proto si zaslouží svou vlastní hvězdičku.

Dakki
05.01.2016 4 z 5

Výborný nápad sloučit autory thrilleru. Čtení bylo složité díky velmi krátkým příběhům. Po zaujetí se příběhem nastal konec a začínal nový úplně odlišný příběh. Celkový dojem je dobrý.

melonka
31.07.2015 3 z 5

Některé povídky jsou tak super, že by bylo fajn je rozpracovat klidně i do knihy. Jiné jsou velmi slabé. Takže lepší průměr a cením také nápad sestavit knihu s těmito povídkami.

Erinka333
20.06.2014 2 z 5

Některé povídky napínavé jiné velmi nudné. Lehký průměr.

Lilith1
07.11.2013 3 z 5

Musím říct, že druhý díl mě chytl více. První který jsem četla až po něm mi přišel celkově slabší, i když prostě u povídkových knih se dá očekávat, že se budou dobré střídat se špatnými. Nelze všeobecně odsoudit, ale ani vyzdvihnout.

OT-PI
20.02.2013 3 z 5

Výborné povídky se střídají se slabšími, ale to se dalo čekat.

nikajeptiska
23.08.2012 4 z 5

Knihu prave docitam a libi se mi. Prijde mi jako cukrarna, od kazde chuti thrilleru kousek a muzete si vybrat pro ktereho autora se rohodnete dale......

Knišíl
24.06.2012 3 z 5

Tato povídková sbírka není vůbec špatná, ale jako každá povídková sbírka má slabší i lepší kousky a vzhledem k tomu, že jsem četl už i lepší sbírky, takže nemůžu dát víc jak tři hvězdičky.

nightlybird
02.05.2012 3 z 5

Typicky komerční záležitost. Patterson knihu sestavil z autorů žánru a jeho různých poddruhů tak, aby zasáhla co největší okruh čtenářů - je to jako výstřel z brokovnice do hejna ptáků. Spousta broků profrčí jen tak vzduchem, přesto spadne zasaženo dost ptáků, aby to stálo za tu ránu.

JaneTrestry
31.08.2011 5 z 5

některé příběhy byly skvělé, ale některé stály za prd, ale i tak jsem byla spokojená, protože Patterson patří taky mezi mé oblíbené spisovatele :)