Thorgal: Dítě z hvězd

Románová adaptace slavného komiksu, v níž znovu ožívá severský hrdina Thorgal! Jeho příběhy je zasazen do doby kolem roku 1000 a kombinují historické, mystické a sci-fi motivy do konzistentního fiktivního světa. Jako malého ho našel vikinský náčelník Leif a přijal ho za vlastního. Thorgal ale do kmene nezapadá, protože je jiný, a své místo v něm si musí vybojovat. Podporuje ho jen Aaricia, dcera nového náčelníka....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/130138/thorgal-dite-z-hvezd-130138.jpg 3.415
Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, CooBoo

Thorgal: L´Enfant des Etoiles (2010)

Kniha Thorgal: Dítě z hvězd

trudoš
21.07.2018

Legendu zvanou Thorgal snad netřeba představovat. No a jak je dobrým zvykem, když má něco úspěch, je třeba využít komerčního potenciálu, dokud to jde. Třeba literárním přepisem. Škoda jen, že se ten celosvětový úspěch netýká i naší české doliny.
Amélii Sarnové se musí přiznat, že odvedla solidní práci. Nespokojila se s adaptací jednoho dílu, ale doslova zmapovala Thorgalovo dětství a mládí s pomocí zdrojů, které oba jeho tvůrci - Jean Van Hamme a Grzegorz Rosiński - za ta léta dali v obrázcích dohromady. Přesto je nešvarem jistá nekoexistence s předlohou. Pomineme-li ignorování povídky Dítě z hvězd ze stejnojmenného alba, jsou to pak drobné detaily v dialozích a scénách, které vyprávění odlišují od předlohy. Zároveň chybí ten příznačný pocit zmaru, který tuhle sérii od počátku provází. V důsledku je to román, kterému chybí vlastní duše, ale pro člověka neznalého originálu skýtá takřka tři sta stran nenáročné fantasy zábavy. Kniha tak dokázala jediné - že komiks je sám o sobě dokonalý.

Sliver
15.07.2018

Chybí jakýkoliv pokus o inovaci oproti předloze, čistý průměr.

reader.007
04.03.2016

Není to úplně marně napsáno a celkem věrně to i kopíruje komix, až na to, že jsou některá fakta z kreslené předlohy jednoduše ignorována, což v beletrizované formě dělá trochu zmatek.

tatjana1737
09.11.2015

Tři hvězdy dávám proto, že knížka je přepisem vydaných komiksů, takže neznalce nemusí moc uchvátit, a protože nemá žádné ilustrace s výjimkou té na obálce. Jinak Thorgal se vším všudy.

Vikingové

Autoři knihy