Cizí země

Cizí země https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291925/bmid_cizi-zeme-MrY-291925.jpg 4 30 11

Thomas Kell série

Postarší pár Francouzů, kteří tráví vysněnou dovolenou v Egyptě, někdo brutálně zavraždí. Několik dní poté proběhne za bílého dne v Paříži pečlivě naplánovaný únos. Amelie Leveneová, první šéfka MI6 v historii, beze stopy mizí šest týdnů před tím, než se má ujmout své funkce, a britská tajná služba má tím pádem vážný problém… V zoufalé situaci, již je třeba vyřešit před tím, než se o ní dozví média, se vedení služby obrátí na jednoho ze svých bývalých členů – zkompromitovaného důstojníka MI6 Thomase Kella. Pro agenta Kella, kterého tajná služba propustila jen několik měsíců předtím, je to poslední šance se očistit.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Vyšehrad

The Foreign Country , 2012

soukroma
15.01.2023 4 z 5

Prima čtení: zajímavý námět, napínavé a špionážně akční. Na každého mohou nepřátelé použít nějakou páku, ale obecně to asi ženy budou mít vždycky těžší, pokud jde přímo o rodinu.

"Bylo to jedno z tichých zahanbujících tajemství práce u tajných služeb. Špióni sami chtějí co nejrychleji odložit svůj vlastní charakter a zabydlet se v cizím já."

Motto: "Minulost je cizí země. Věci se tam dějí jinak." (L. P. Hartley, Poslíček)

jehanys
27.02.2021 3 z 5

Žádné násilí, honičky a akční nesmysly. Mě to bavilo.

pupopony
11.03.2020 2 z 5

Rozvláčné a takové mdlé. Dlouhé popisy, které vlastně ani k ničemu nejsou. Příběh nemá atmosféru. Velké zklamání

ivousekk
28.12.2019 4 z 5

Nebylo to vubec spatne, jen jsem cekala vic komplikaci. Tohle slo az moc dobre a snadno.

blackdog
24.04.2017 3 z 5

Mne to pripadalo dosť priemerné. Ak by sme dali Daniela Silvu ako porovnávací parameter, Cizí země zaostala tak o dĺžku. Tu mi to prišlo dosť povrchné. Niektoré pasáže sú rozpísané, až som mal pocit, že strácam čas . Inde autor len prebehol popri "plote " a nahliadol pomedzi dosky . Záver šiel ako po masle, celkovo román neurazil, ani neohúril. Preto tri hviezdy.

ondrash77
16.04.2017

Cizí země vychází z otřepaného modelu vysloužilého agenta na cestě za vyřešením záhady a očištěním svého jména. Je to sice klišé, přesto stále funguje jak ve špionážních románech, tak i v detektivkách staré drsné školy. Akční scény či pěstní souboje tady ale nečekejte.

Kris12
18.12.2016 5 z 5

Jakmile se člověk do knihy začte nejde přestat! Velmi doporučuji

TeaPeter
28.11.2016 5 z 5

Výborný špionážní příběh. Je tam sice pár nelogičností a klišé, ale pozitiva jasně vedou.

Hella
14.08.2016 5 z 5

Špičkový špionský příběh. Hodně snadno uvěřitelný a velmi čtivý. Doporučuji všem příznivcům Forsytha, Berensona apod.

alzbeta4340
16.06.2016 5 z 5

Ze začátku jsem myslela, že čtu detektivku. Ale po pár stranách se z toho vyklubal komorní špionážní příběh. Spíše než na násilí se děj soustřeďuje na napětí. Velmi dobré. A jako bonus povedená obálka. Doporučuji všem.

mikika
10.05.2016 5 z 5

výborná špionážní klasika v duchu Le Carrého: osamělý vysloužilý agent, co nemá rád zabíjení, uprostřed paranoidní hry tajných služeb. chuťovka!

špionáž

Charles Cumming