Zjednodušená verze pro studenty angličtiny.
Zrcadlový text - jedna strana anglicky, druhá česky. Pro mírně pokročilé. Pod každou stránkou je vysvětlení některého gramatického jevu, který se v textu vyskytl.

https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86549/the-strange-case-of-dr-jekyll-and-mr-hyde-86549.jpg 4160
Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Computer Press (CP Books)

The Strange Case of Dr Jekyll and Mr Hyde

Kniha The Strange Case of Dr Jekyll and Mr Hyde / Podivný případ doktora Jekylla a pana Hyda

danny_21

Klasika klasika, kdo by neznal příběh psychologii rozdvojené osobnosti doktora Jekylla, který má v části povahy páchání neřestí a nepravostí ( nakonec nemá to tak každý z nás ? ). Stvoření Edwarda Hyda pomocí narkotik je poplatné tehdejší době, leckteré viktoriánské panny jistě omdlévali hrůzou při samotné pointě novelky, střízlivě hodnotím v lepším průměru - 60 %

adellza
03.07.2020

Na tuto knihu jsem se těšila asi rok - a bylo proč! Kniha odsýpala a přitom nebyla strohá. Byť jsem věděla, o čem je, byla jsem téměř celou dobu překvapená a napjatá. Vážně ji doporučuji.

Myslím, že snad každého z nás někdy napadlo, jaké by to bylo být někým jiným, žít jinak než žije celý svůj život... A v knize najdete jednu z možností, jak by něco takového mohlo skutečně vypadat.

Zarganwar
11.04.2019

Knížka pěkně odsejpá

dancadragneel
04.06.2018

Velmi dobrá klasika, která velmi překvapila. Rozhodně doporučuji k přečtení

Zdenas5
14.04.2018

Dobrá klasika o temných stránkách lidské duše. Při čtení mi v uších zněly melodie mého oblíbeného muzikálu, který jsem v MdB několikrát zhlédla.

PavlínaAlžběta
14.12.2017

Klasika, která se objevovala v povinné četbě, mě zaujala už kdysi a dodnes romány z tohoto období zbožňuji. Kniha Podivuhodný případ doktora Jekylla a pana Hyda od nakladatelství Odeon je v překrásném přebalu, který má své kouzlo, jen mě zarazilo, jak je kniha útlá. Přeci jenom hororový příběh slušného a vzdělaného doktora Jekylla, který experimentováním vynalezl drogu, po které se stává děsivým úchylným panem Hydem každý zná. Děj je plný napětí, zápletek a hrůzy. I tak do tenké knihy se příběh vešel a já se ocitla v Londýně ve viktoriánské době se znepokojeným advokátem Uttersonem, který řeší případ závěti a v samotném závěru se dozvídáme, co se doopravdy stalo s panem Hydem i Jekyllem. Nevím, zda v dnešní době se tento typ hororu bude líbit ostatním čtenářům, přeci jenom příběh je napsán v 19. století a tím je pro mě tak úžasný. Krom knihy doporučuji shlédnout i filmovou adaptaci "Mary Reilly" s hlavními postavami j. Robertsovou a J. Malkovichem.

Azmodan
18.10.2017

Příběh klasický a snad právě proto jsem po něm sáhl očekávaje líčení temných stran lidské duše a také temného Londýna. To první se konalo, to druhé (bohužel) ne. Příběh silně připomíná díla H. P. Lovecrafta. Má to ten styl, to tajemno, jen veškerá hrůza nestaví pouze na slovech "nezměrný, prastarý" a "hrůza". Ale já mám tyto příběhy rád a i když se to může zdát divné, pro mě je to (vloženo mezi detektivky od Nesba a příběhy skutečných lidí z minulého století) příjemné zpestření i relax. A právě proto bych tento příběh doporučil. Není to nic, co by jste četli 2x, ale pokud člověk chce, najde si tu duševní sílu a čas dá se nad tim i na dlouho zamyslet. A pobavilo mě to, že mi dr. Jekkyll a mr. Hyde připomíná do značné míry "příběh" Bruce Bannera a nikoho menšího než Hulka :o) (ano, to zelené monstrup), a na druhé straně nechápu, kde přišli autoři filmu Van Helsing na ztvárnění jaké tam bylo :o) prostě je to občas opravdu úsměvné :o)

Vesmich
09.05.2017

Příběh pana Jekylla mi často rezonuje v hlavě v podobě písničky Luboše Pospíšila, jinak už jsem mimo věkovou skupinu, pro kterou je určen. Čekala mě hodně ranní cesta do Brna, což je podobně dramatický a zoufalý příběh, tak jsem si knihu stáhla v audioverzi, abych si ten zážitek dynamizovala, anebo se uklidnila, že může být hůř. Vyšlo to asi tak nastejno. Čtené je to dramaticky, provedení vhodné pro nedělní poobědí. Když šepotavý hlas pronesl poprvé před Milevskem JEKYLL A HYDE hahahaha, docela to mrazilo, u Pelhřimova už jsem doufala, že tam tato dramatická vložka nebude moc často a u Jihlavy už mi to lezlo na nervy. V koloně u Medlánek jsem chtěla šepotala udeřit. Asi se ve mně probouzel můj temný bratr Hyde. No, zase jsem si připomněla, že když se smíchá dobro a zlo, není na tom nic divného, jakmile se to od sebe oddělí, koncentrace je příliš vysoká a proto životu nebezpečná. Toho i toho.