Vzdálené modré hory

Vzdálené modré hory https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25168/bmid_vzdalene-modre-hory-MzG-25168.jpg 4 54 9

Sackettovi série

Barnabáš Sackett byl na útěku. Měl jedinou možnost - zamířit dál na Západ. S několika bojovnými přáteli a se svou odvážnou ženou Abigail po boku se pouští do boje s osudem. Znovu musí vyplout na moře a utkat se se svými nepřáteli. Jeho vítězství na moři je jen první krok. Proti němu stojí divoký kraj, přírodní živly i nepřátelští Indiáni. Všem nebezpečím se Barnabáš musí postavit tváří v tvář a dobýt tak místo na slunci pro sebe, své děti i budoucí generace Sackettů. V příběhu, který navazuje na první díl cyklu, na román Sackettova země, se znovu setkáte se starými známými - Barnabášem Sackettem, Abigail, Jublainem, kapitánem Tempanym, Sakimem a dalšími.... celý text

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Talpress

To The Far Blue Mountains , 1984

Sitting-Bull
22.09.2023 5 z 5

Ten konec ve mně zanechává takový nostalgický smutek, i když zároveň vím, že odchod B.S. byl naplněním a dovršením jeho života. A jeho život, to, v co věřil a o čem byl jeho život, žije dál v jeho dětech... To je asi to, co si z knihy odnáším nejsilnějšího.
Samozřejmě kniha je o dlouhém životě "tam za slanou vodou", kde viděl Barnabáš budoucnost svou i svého rodu a rozhodně není nezajímavá. Kromě Barnabáše a Abigail je tu i řada dalších známých z prvního dílu, u kterých jsem se ráda dozvěděla zase kus jejich osudu.
No, další díl už s dalším z rodu Sackettů, ale s kým? Nebo jich tam potkáme více? Těším se, takže kniha i příběh zřejmě fungují. :-)

rafan65
01.02.2023 5 z 5

Pokračování tohoto příběhu je opravdu hodně napínavé čtení. Děj se proplétá životem Barnabáše Sacketta , vypráví osudy jeho přátel a později i jeho rodiny. Tato série mě docela zaujala a už se těším na další knihu.

Pavlaj
21.04.2022 5 z 5

I druhý díl sleduje osudy Barnabáše Sacketta, který se stává osadníkem v severní Karolíně, na úpatí Modrých hor. Jako součást velké ságy o osidlování Západu je příběh super, ale samostatně by to asi na pět hvězdiček nebylo. Barnabáš byl ve všem tak nejlepší, že už mi na konci malinko lezl na nervy :-).

Miro.slav
16.08.2020 5 z 5

Krásna obálka, zvedavosť podnecujúci názov, príbeh lákajúci dobrodružným putovaním ešte nepreskúmaným kontinentom. Kniha má všetky atribúty, aby poskytla oddych a zábavu.

Luigi1
04.07.2020 5 z 5

(SPOILER) Zde v tomto díle se Barnabáš oženil s dcerou kapitána plachetnice. Abigail.Nejen s ní ale i se svými kamarády putuje neznámou krajinou a prožívá dobrodružství,že v některém jde opravdu o živor.Stále hledá území kde by se mohl usadit a založit osadu kde by mohl nejen žít,ale i mí kde by mohl vychvávat děti.Opět je to napínavý a velice krásně čtivý.Dopručuji

Luigi1
05.05.2020 5 z 5

Oba tyto komentáře potěšily moje srdíčko.Děkuji

PatrikDi
14.12.2013 5 z 5

Barnabáš se pouští do dalšího dobrodružství, po soupeření nad proradným anglickým šlechticem, se vydává kolonizovat břeh Severní Ameriky. Autor knihy je velmi dobrý v popisování děje, setkáváme se piráty, anglickými, španělskými a francouzskými námořníky a jejich válečnými lodními pevnostmi, indiány a Novým světem. Je velmi pozoruhodné jak Louis L Amour dává prostor v díle vztahům osadníků, komunikaci mezi jednotlivými osobami, která obohacuje čtenáře. Pro mne se velmi žádaným tématem stalo stavění opevnění a táborů. Každý z kolonizátorů zastává jistou funkci, podle toho jaké má schopnosti. Kromě jiných postav je nenahraditelným článkem v komunitě Sakim, lékařem, sběračem bylin a velkým pomocníkem.

valentýna
11.12.2012

První díl této knihy jsem nečetla, ale vůbec to nevadilo. Autor nás seznamuje dobrodružnou formou se začátky osidlování Ameriky. S rodinou a přáteli Barnabáše objevujeme neznámé americké divočiny kam ještě běloši nepronikli a kde hledají svobodu a nezávislost, bojujeme s indiány a piráty. Určitě vyhledám i další díly této ságy.

sackettboy
24.10.2012 5 z 5

Prvá kniha, ktorú som čítal od tohto autora. Radím ju medzi najobľúbenejšie. Pre všetkých, ktorí milujú príbehy z čias osídľovania Ameriky a osudy prvých priekopníkov.

Louis L'Amour
americká, 1908 - 1988
2000  77%Sackettova zem
1992  85%Vzdálené modré hory
1993  89%Jubal Sackett
2005  87%Osamělý jezdec
1992  89%Hondo

Kniha Vzdálené modré hory je v