Veľká rieka na západe

Veľká rieka na západe https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78923/bmid_velka-rieka-na-zapade-fBq-78923.jpg 4 39 7

Sackettovi série

Mladý muž sa vydáva na západ hľadať vhodné miesto, kde by sa mohla usadiť jeho rodina, ktorej hrozí strata pôdy. Za nebezpečnej cesty divočinou sa musí boriť s prekážkami, čo mu kladie pod nohy nielen príroda, ale i ľudia. Náročnú úlohu mu neuľahčuje ani sľub starému Indiánovi z kmeňa Načíov, ktorý ho poveril pátraním po mladej dievčine tešiacej sa v kmeni veľkej úcte a poverenej rovnakým poslaním, aké má on sám ...... celý text

Sitting-Bull
09.10.2023 5 z 5

Tak zatím je tohle bezkonkurenčně nejlepší díl. Moc krásně se to čte a člověk by chtěl být s Jubalem tam někde v horách. Jediné, co mi tam trochu pokulhává, jsou mastodonti. Ti vymřeli přeci jen již před nějakým pátkem jak v Severní, tak Jižní Americe. Narozdíl od předchozích dílů, kde nález římských mincí a dalších známek předchozích návštěv Ameriky odněkud z Evropy či Blízkého východu je podložen dochovanými nálezy, toto je z říše pohádek.

Pavlaj
30.07.2022 5 z 5

Další z Barnabášových synů proniká ještě dál na západ, za Velkou řeku (nejspíš někam na území Arkansasu). Tady už žijí jenom Indiáni. Jeden z nejlepších dílů. Má v sobě trochu tajemna a mystiky.

iskovsky
02.08.2021 3 z 5

Začalo ma to zaujímať, keď si osamelý Jubal v divočine zlomil nohu a vyzeralo to na celkom nádejnú "survival story"... ale netrvalo to dlho, objavila sa pomoc a zasa to celé spadlo do autorovho obľúbeného stereotypu "cesta+boj"... trochu mi to pripomínalo príbehy Karla Maya... ten tiež písal naivné blbosti, ale vedel to krajšie a pútavejšie podať...

Miro.slav
16.08.2020 5 z 5

Moja predposledná "sackettovka". Kniha nie je zlá, ide o príjemné odpočinkové čítanie. Mám však pocit, že som už z westernov vyrástol.

Luigi1
06.07.2020 5 z 5

(SPOILER) Další osudy rodu Sackettů,zde Jubal nejmladší z bratří,který se vydal prozkoumat území kam lidská noha ještě nevstoupila.Při cestě se setká se zástupci kmene Natchez,kteří si říkají Děti slunce.Jejich náčelník žádá aby Jubal našel Itchakomi,která je tohoto kmene princeznou a vyřídil,že je nemocný.Tato strastiplá cesta na které Jubal zažívá různá dobrodružství a poznává i krutost lidí.Uvime jak to dopadne.Doporučuji

Luigi1
05.05.2020 5 z 5

To mě mrzí,že máte takový záporný názor ságu Sakettů,já mám celou ságu abyl jsem spokojen sĹ Amourovým rukopisem

mirabl
15.11.2019 3 z 5

(audiokniha). Mé třetí setkání s rodinnou ságou Sackettů nedopadlo moc dobře. Ten neskutečně obehraný a donekonečna recyklovaný scénář "putování-hrozba indiánů-vraždění" + bonus "putování-hrozba Španělů-vraždění" mi nějak nesednul. Ani dva souboje Bezpohlavní Klaďas vs. Nadržený Záporák ve stylu face-to-face celkový dojem moc nezachránily.

Louis L'Amour
americká, 1908 - 1988
2000  77%Sackettova zem
1992  85%Vzdálené modré hory
1993  89%Jubal Sackett
2005  87%Osamělý jezdec
1992  89%Hondo

Kniha Veľká rieka na západe je v