Nová naděje

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Civilizace tak, jak ji známe, zmizela v hlubinách minulosti. Několik desítek let po celosvětovém kolapsu získá skupinka přeživších fragment zaniklého světa – datové paměti s informacemi, jejichž cena se zdá být nedozírná. Novým majitelům netrvá dlouho, aby poznali, jaké možnosti tento nález otevírá. Nachází se nový začátek pro celé lidstvo na dosah ruky? O odpověď však mají zájem i jiní. Vražedný hon začíná… The Rising – Nová naděje je prvním dílem apokalyptické trilogie Felixe A. Müntera....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357927/big_the-rising-nova-nadeje-kpi-357927.png 3.514
Série:

The Rising 1.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Mytago
Originální název:

Neue Hoffnung, 2014


více info...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Nová naděje

Klilad
01. října

Nekomplikované, jednoduché postapo říznuté westernem. Nejedná se o nějakou extra řežbu, ale sympatickou jednohubku v malém, téměř roztomilém formátu. Do zadní kapsy kalhot na nějakou kratší cestu jako dělané. :-)

trudoš
22.02.2018

Nekomplikovaná postkatastrofická dobrodružka, která netlačí na pilu v rámci blockbusterové akce. A to je svým způsobem docela fajn, protože nejde o další neúmyslný klon tří velkých káček (Kulhánek, Kopřiva, Kotleta). V mnoha ohledech mi to spíš připomínalo našeho Vladimíra Šlechtu (v dobrém), jen bez toho balastu mravokárně politických postřehů. Též nelze opomenout inspiraci v klasických indiánkách Karla Maye, jež jsou pro německou kulturu něčím víc, než jen ikonickým kánonem. Ne že by Felix A. Münter přímo kopíroval Poklad na Stříbrném jezeře, ale pěkných pár motivů evokujících známé scény tu prostě je. Postava Moodyho, boj o Stanici, naháněčka špeha a tak podobně. Ale právě tahle jednoduchá tónina je tu hrozně prima, nenáročná a přímočará. Padouši jsou tihle, hrdinové tamti a teď se vzájemně poperte, přičemž kdo umře první, prohrál. Otevřený konec tak vlastně ani moc nevadí, protože cesta zkrátka pokračuje dál, a kdyby do dalšího dílu člověk všechno zapomněl, nestane se lautr nic.


Diabel
11.02.2018

Knihu jsem si přál pod stromeček (mimo jiné). Zaujala mě svojí obálkou a postapokalyptickým světem, který zbožňuju. Mimo to, zde hrál roli i fakt, že autor pochází z Německa a poslední dobou jsem si německé autory docela oblíbil. Proč to nezkusit tedy.
Hodně jsem se těšil, byl jsem navnazen, ale kniha mi úplně nesedla. Hodnotil bych ji spíš jako slabší dílo. Do půlky jsem se dost nudil.
Prostředí není ničím výjimečné. Řekl bych, že jsem četl lépe promyšlené světy. Samotní hrdinové také nezazářili. Působili hodně šablonovitě. Nedotvořeně. Ploše...
Jedná se o prvotinu a je znát, že autor není ještě vypsaný.
Charaktery postav a prostředí nejsou tedy nijak složité. Hrdiny jsou sympatičtí bandité, kteří se řídí svým morálním kodexem. V druhé polovině knihy má děj větší spád. Tu a tam je doplněn menšími odbočkami. Záporáci jsou na můj vkus moc namyšlení.
Formát knihy je opravdu malinký (= kapesní) a povedená obálka nemá s knihou žádnou spojitost. The Rising: Nová naděje je tedy jednodušší čtení a náročný čtenář, který je uvyklý na mnohovrstvé romány s pestrou škálou realisticky vykreslených osob, zažije zklamání. Určitě krátkodobě potěší, ale nic nového mi nepřináší. Zkrátka ideální vlakové čtivo, které plně nevyužilo svůj potenciál.
V druhém díle očekávám zlepšení ohledně postav a příběhu, ale moc nedoufám.

Moje hodnocení: 5/10

KAREL6725
28.01.2018

Pro mě vynikající postapo . Tohle mě bavilo a četlo se mi to velice dobře, jednohubka. Prosím další díl , nebo ještě líp zbývající dva , abych věděl jak to dopadlo. Spokojenost a doporučuji rozhodně stojí za přečtení pokud by někdo čekal knihu ve stylu Kotleta bude zklamán.

Boboking
29.12.2017

Překvapen, dobrý! Žádná krvavá řežba v kulhánkovsko-kotletovském stylu, ale poctivá postapokalyptická sci-fi jako Pošťák či Svědectví.