Temný stín

Princ přísahal Raven Woodové lásku a slíbil, že se pomstí za všechna příkoří, jež musela vytrpět. Hned na počátku jejich znovu objevené náklonnosti musí ale Raven čelit nelehkému rozhodnutí – má upířího prince nechat pomstít se démonovi z minulosti, nebo ho má přesvědčit, aby se ovládl? V sázce je totiž mnohem víc než jen Ravenino srdce... Na knížectví florentské mezitím padá stín. Inspektor Batelli se neúnavně snaží odhalit Ravenino spojení s krádeží neocenitelných uměleckých děl z galerie Uffizi. A zatímco princ pátrá po zrádci, který sabotuje každý jeho krok, ocitá se v hledáčku jejich největšího nepřítele. William se snaží vést válku na dvou frontách a svou lásku k Raven musí tajit, jinak riskuje, že jeho největší slabost vyjde najevo…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/296567/temny-stin-oIe-296567.jpg 4.3140

Florentská trilogie (2.)

The Shadow (2016)

Vydáno:, XYZ (ČR)

Kniha Temný stín

Š.Ala

Pro mě nejslabší díl. Kniha mě začala bavit až ve 3/4, když to dostalo pořádný říz a to neskončilo až do konce posledního dílu. :-)

Eponka

Další super díl :) čte se to samo jsem zvědavá na poslední

Barbara182

Druhé pokračování Temné Raven jsem začala číst čistě z nouze, protože jsem zrovna v mobilu neměla nic jiného, a musím říct, že je zhruba na stejné úrovni jako díl předchozí - sem tam má lepší chvilky, ale jinak je to spíš nižší průměr plný klišé :-( Na zkrácení cesty v MHD to ještě šlo, i když byly chvíle, kdy jsem uvažovala, jestli to přece jen není ztráta času. Škoda, autorova přechozí série s Gabrielem se mi celkem líbila.

xninax
07.12.2018

Druhá série tohoto autora se mi líbí mnohem víc než předchozí (Gabrielova trilogie). Je zde mnohem víc akce a napětí. Přečetla jsem jedním dechem a těším se na závěr...

munka
08.10.2018

Konečne sa dozvedáme o Williamovej minulosti, jeho premene. Nad Florenciou sa sťahujú mračná a William v snahe ochrániť svoje mesto, musí odhaliť zradcov. Pekné čítanie.

zazvorka
29.04.2018

První díl žádná sláva, tenhle o něco horší... Trochu mne leká - co příště? Ale když už jsem se tím prokousala, tak si přečtu i třetí díl, přece jen mi vrtá hlavou, jak to dopadne. Jedno je ale jisté, moc rozumu Raven nepobrala ani v tomto díle, což je dost rozčilující.

martina.tim
17.03.2018

Druhý díl je krapet více akčnější a napínavější. Přečetla jsem jej za jediný den a už se vrhám na třetí díl. Tahle trilogie je naprosto skvělá.

Aríka
20.01.2018

Druhého dílu jsem se nemohla dočkat, a když jsem se konečně dočkala, byla jsem opravdu nadšená. Autor opět nezklamal. Jediné, co mě trochu naštvalo, je, že si musím koupit třetí díl, jinak nebudu moct spát, jednoduše, ten konec...nemám slov. Doporučuji.

Beatrisie
09.01.2018

Moc se mi líbí autorovo psaní.
Jsem zvědavá jak to dopadne :)

dendishek
08.12.2017

Pokračování dílů Temná Raven. Oproti první knize se zde autor zaměřuje na sesazení upírského prince z trůnu, přičemž ten sílí díky lásce Raven, a jen tak se přeprat nenechá. Samozřejmě mi to hodně připomíná "Stmívání" (filmové zpracování). Nedělalo mi to problém číst, brala jsem to jako oddechovku, a nehledala jsem tam bůhví jaké chyby. Přece jen je to fikce a nechala jsem se jí nést.

jindrusa
10.10.2017

První díl mně bavil víc.

Xena011
06.08.2017

První polovina téměř ničím nenadchla, ale s koncem se zvyšovalo napětí a akce. Zde se dozvídáme dřívější život a přeměnu Williama Maleta, o němž vypráví Rawen. To jsou pro mě dost podstatné věci v knize a velice krásně sepsané. No a na posledních stránkách se nám odtajní jméno zrádce knížectví a jméno stvořitele našeho upíra (přesně takové jsem čekala). V neposlední řadě musím přidat plus za několikačetnou zmínku o Praze. Mám ráda, když si někdo vzpomene na moji rodnou zemi.
Pěkné odpočinkové čtení.

PS. Ve vyprávění nejmenovaný učitel Williama a člen dominikánského řádu s dalšími fakty v knize je Tomáš Akvinský :)

hadenka
22.07.2017

Kniha se četla dobře, letni oddychovka

petrulka
19.07.2017

Škoda, že druhý díl nedrží alespoň úroveň toho prvního. Jedna velká nuda, většinou se skládající z dialogů, kde si dva hlavní hrdinové vzájemně pořád dokola sdělují, jak je ten druhý citlivý, úžasný a dokonalý..Poslední třetina to malinko napravila, ale ten konec byl jako co? Přiznám se, že mi spadla brada, pokud to autor s Gabrielem myslel vážně, tak se buď zbláznil nebo s ním má naprosto geniální plán. Jen kvůli tomu se těším na další díl, jinak bych to pravděpodobně vzdala..

Nita17
08.06.2017

Nic, nic, nic - no a konečně, začátek váznul, ale pak se autor s dějem rozjel, snad mu to vydrží. Raději bych se nevracela k předešlé trilogii a dala více do tohoto příběhu. Čekám na třetí díl a doufám v překvapení.

22Veronika22
25.05.2017

Jeste jsem tuhle trilogii necetla a tak nejak nevim jestli to mam udelat, cetla sem trilogii o Gabrieolovi...prvni dil byl super,druhy horsi a ten 3 uz byl vazne katastrofa a nejak si neumim predstavit ze z erotickeho romanu se stane Fantasy ?

Evule114
11.04.2017

Jako jedinou vadu jsem považovala, že jsem četla druhý díl s obrovským odstupem od prvního a nepamatovala si vše. Každopádně konec byl opravdu velmi napínavý a budu napnutá do té doby, než bude třetí díl :-(... ach jak já to čekaní na další díly nesnáším... Jsem zvědavá jak to nakonec vše dopadne :-) víc k tomu není třeba dodávat, protože bych opakovala už předchozí komentáře :-)

sarahmoon
24.03.2017

Zajímavé ... Jak dokázal autor nabít druhou knihu takovým množstvím emocí, přesto, že je daleko tenčí něž první díl?! :o)
Za mě naprosto skvělé pokračování prvního dílu.
Znovu obdivuji propracovanost autorova světa.
Nevím jestli vydržím do vydání Římana :o)
PS: Už dávno bych dala 5*, ale tu poslední si netrpělivě schovávám právě na něj. :o)

paprika75
07.03.2017

Tak druhý díl byl lepší než první. Dala jsem to na jeden zátah. Nemůžu se dočkat dalšího dílu. 5*

Misa177
09.02.2017

Výborné čtení ... kdy že bude 3.díl??

Nelly
02.02.2017

Na mne pomalý rozjezd a moc roztáhlá první půlka knihy, ale konec vše vynahradil, tak proto 4 hvězdičky.

LilianaFalcon
28.01.2017

Bomba! Ale co to je jako za konec? Jsem myslela, že to mají být jen dva díly! :-D tak šup šup, už aby tu byl ten 3.

nikola7103
15.01.2017

Taky by mě zajímalo kdy u nás vyjde poslední díl. Knihy mě nadchly, pěkné čtení.

janis7154
10.01.2017

Úžasné všechny knihy. I Gabrielová trilogie. Ale nevíte kdy vyjde třetí díl? Tuším temny řím?

Samira
30.10.2016

Skvělá, píši to již podruhé, ale stále mi není jasné, jak se po novele Princ, která si mne příliš nezískala, mohla tahle série takhle rozvinout. Nechybí jí vůbec nic, naopak strmě graduje a na ničem neztrácí. Nedočkavě vyhlížím Římana, který bude nepochybně dílem nejzajímavějším.
Výborné, doporučuji!

Arwen329
28.10.2016

Naprosto jedinečná kniha, jak temná Raven tak Temný stín se mi velmi líbily. Knihy jsem přečetla jedním dechem a zase to má otevřený konec. Těším se na pokračování.

adela9782
24.10.2016

Tohoto autora prostě zbožňuji. Už si mne získal svojí první trilogií a touhle sérií také. Jednoduše a prostě skvělé.

LilliBell
11.10.2016

dychberuce, napinave, prekvapive, vzrusujuce, precitane takzvane jednym dychom..

LibraryGirl
01.09.2016

Za mě rozhodně ANO! Takhle má vypadat správné pokračování série.
Příběh se tu plynule rozvinul, nikde žádná brzda. William je postava, kterou si musíte oblíbit, dostane se vám pod kůži. Ani nevíte pořádně jak. Raven je jeho krásný opak, nádherně se totiž doplňují. Oba chtějí spravedlnost, ale vybírají si jiné prostředky na její vykonání. Raven jde po lince dobré spravedlnosti a vyjednávání, ale William volí spravedlnost ve formě pomsty - rychle, jasně a nezvratně - smrt. Raven ho krotí, je někdy moc zbrklý.

Už teď se moc těším na pokračování v podobě Římana. Jak to asi s Raven a Williamem dopadne:-). Jen doufám, že u nás také vyjde, i když se značným zpožděním (v angličtině vychází v prosinci 2016).

Vzhůru do Říma!

EvaSupovic