Princ

Princ https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235962/bmid_princ-wQm-235962.jpg 4 224 42

Miliony čtenářů po celém světě milují Gabrielovu trilogii. Autor vyslyšel jejich přání a přichází s novou třídílnou sérií nazvanou Raven, česky Florentská trilogie. Ještě před ní vychází novela Princ, která obě trilogie propojuje. Lze ji číst samostatně, bez znalosti předchozích knih, ale čtenáře bude určitě zajímat, jak autor spojil svět profesora Gabriela Emersona s temným a tajemným podsvětím florentského prince. Novela Princ zkrátka propojuje Gabrielovu trilogii a zbrusu novou florentskou sérii Raven. Setkáte se v ní s profesorem Gabrielem Emersonem a jeho krásnou ženou a také poznáte nové postavy z florentské série. Profesor Gabriel Emerson a jeho krásná žena Julia musejí společně čelit záhadnému nepříteli. Ilustrace Dantovy Božské komedie, které profesor nechá vystavit v galerii Uffizi ve Florencii, totiž dříve patřily přímo vládci florentského podsvětí. To profesor netuší a neví ani o tom, že je florentskému princi někdo ukradl. Tato tajemná a nebezpečná bytost chce své ilustrace za každou cenu zpět. A navíc prahne po pomstě. Nejprve ale musí odhalit, co je na krásné Julianne tak znepokojivého…... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , XYZ (ČR)

The Prince , 2015

knihomolka_eli
20.08.2022 4 z 5

Novela Princ je premostenie medzi Gabrielovou sériou a Florentskou trilógiou. Gabriel a Julia si užívajú krásy Florencie, no musia čeliť svojmu nepriateľovi. Gabriel vystaví v galérii Uffizi ilustrácie, ktoré predtým patrili jednej temnej bytosti. Boli jej ukradnuté a táto bytosť urobí všetko pre to, aby ich získala naspäť, no baží aj po pomste. Podarí sa Gabrielovi a Julii uniknúť?

Princa som čítala až po prečítaní Florentskej trilógie, no nevadilo mi to. Je to útla knižkočka, prečítaná za chvíľu.

dooky
27.01.2022 4 z 5

Dobré přemostění. Uvidíme co bude dál. Dlouho jsem tuto sérii odkládala, doufám, že nebudu zklamaná.

Aherlow
12.02.2021 5 z 5

přečeteno ihned po vydání... a vždy jsem vydanou knihu hned kopila, četla a nadávala co jim tak dlouho trvá na vydání dalšího dílu.... propletení s "nadpřirozenem" je skvělý.. dokonce bych i řekla že se mi to četlo líp než "jen" Gabriel :)

suzanne1997
03.08.2020 5 z 5

Kniha Princ je pěkným propojením Gabrielovy série a Florentské trilogie. Je zajímavé vidět scény z jiného úhlu pohledu a moci si představit, co se vlastně odehrálo. Autor opět nezklamal a i tentokrát je před samotným čtením nutná prozíravost. A to v podobě tří navazujících románů, které by čtenář měl mít po ruce.
Za mě je tahle novela příjemným zpestřením mezi čtením těchto dvou sérií.

michaella03
01.08.2020 3 z 5

Knížku jsem přečetla až po dočtení Florentské trilogie - trochu chyba. Myslím, že by mi dost pomohla se zorientovat v nových postavách okolo Prince. Ale znovu mě potěšil pohled do života Gabriela a Julianne.
Kniha je jinak velmi tenká, přečteno za večer :).

pegasek
28.08.2019 2 z 5

Kniha mi přišla nudná, nezajimava

LuCc1211
30.07.2019 2 z 5

Kniha je jako celá trilogie Gabriela hodně čtivá, ale bohužel mě nesedla tím, jak se snažil propojit dva světy. Světy Prince a svět Emersových.

malazluta
13.06.2019 3 z 5

Takový "oslí můstek" mezi Gabrielovou trilogií a trilogií z Florencie. Autor měl potřebu vzájemně provázat dva zcela rozdílné světy...zdánlivě rozdílné.

Mark.
02.06.2019 2 z 5

Nic zajímavého ani nového. "Aspoň", že to rychle uteklo.

LadyCotton
01.06.2019 3 z 5

Je to taková večerní jednohubka. Četla jsem zatím pouze první díl trilogie Raven, která se mi poměrně líbila, takže jsem chtěla vědět, co bylo "před". Zcela upřímně: pokud si tuto útlou knížečku nepřečtete tak se prakticky vůbec nic nestane (o nic zásadního nepřijdete a ani se nic zásadního nedozvíte). Ale čte se to hezky a rychle.

Eponka
18.02.2019 3 z 5

Nebylo to špatný :) krátký a takový pohled z jiného úhlu ale dobré :)

Katana83
16.08.2018 3 z 5

Jako provazani dvou trilogii. Trochu slabší..

Barbara182
02.07.2018 2 z 5

Vlastně jen plané a ne příliš zajímavé tlachání o jakémsi nadpřirozeném vládci florentského podsvětí, který je mocný a bla bla bla :-( Nejsem si jistá, že autor s tímhle "oslím můstkem" pro novou sérii udělal dobře, po přečtení nemám moc chuť se do Temné Raven pouštět...

PavlínaAlžběta
20.12.2017 2 z 5

Tak u této knihy jsem bohužel narazila. Po přečtení Gabrielovi trilogie, která se mě velmi líbila a hodnotila jsem ji vysoce, jsem bez přečtení anotace šáhla i po knize Princ. Ano, chyba, nalákala mě obálka a název. Od počátku byl pro mě obrovský problém se začíst a nevěřila jsem, že to psal ten samý autor. Bohužel fantasy mám ráda jen do určité míry a jakmile je někde zmínka o upírovi, prchám. Nejsem si už vůbec jistá, zda se pouštět do Florentské trilogie. To by pro mě nemělo smysl. Absolutně nezáživné čtení, některé pasáže mě přišli jako naprostá blbost. Zkrátka je to čtení pro čtenáře, co ráda fantasy, upíry a nudný příběh.

malamicka
15.12.2017 4 z 5

Tuto knihu jsem brala opravdu jen jako provázání dvou jinak úplně odlišných trilogií. Fantasy mám ráda, ale upíry moc nemusím a přesto se mi navazující trilogie líbila. :)

Disinka
20.11.2017 3 z 5

No nevím jako co mělo být toto ale vůbec mě to nezaujalo, přišlo mi že to nemá hlavu ani patu... dočetla jsem jen steží...

Xena011
08.08.2017 2 z 5

Jelikož jsme přečetla před touto knihou dva díly Florentské trilogie, příjde mi celkem zbytečná. Skoro vše bude zodpovězeno jako pohled do minulosti v již zmíněné Florentské trilogii. Děj se odehrává před Temnou Raven a ukazuje na život v podsvětí, kterému vládne Princ. Není zde žádná zmínka o jeho jméně. Princovi byly kdysi ukradeny malby, které se náhodou objevily v rukou Emersonových, kteří je dali na výstavu. Ten si to nenechá líbit a bude je opět střežit na svém panství a Emersonovým se za tu ztrátu bude chtít pomstít. Tudíž se zde proplétá předchozí trilogie s následnou. Už mě nebavilo číst snad potřetí určitou kapitolu(1. v Gabrielově trilogii, 2. zde, 3. ve Floretské trilogii).

Nita17
08.06.2017 2 z 5

Chápu, že je to jakýsi mezičlánek mezi dvěma sériemi, ovšem už ted' to ve mě vyvolalo obavy toho spojení :( , nepovažuji to za zrovna šťastný nápad .

salča
20.04.2017 1 z 5

Gabrielova trilogie byla super.Těšila jsem se,že se v této knize budu dál setkávat s Gabrielem a Julií,ale upíři?Vůbec mě to nebavilo,přišlo mi to o ničem.

paprika75
04.03.2017 4 z 5

Beru to jako přechod od Gabriela k Raven a jako takový úvod k odlišnému žánru. Upíři ani jiná nadpřirozená stvoření mně baví (Mercedes Thompson, Alfa a omega, Sukuba, Znamení vlka a spol), takže OK. Těším se na Raven. 4*