Láska z Paříže

Pařížský byt, co zůstal sedmdesát let zavřený. Balíček dopisů, v nichž si milenci slibují věčnou lásku, vůně starého parfému, gramofonová deska s nostalgickým šansonem J´attendrei (Budu na tebe čekat). Tajemství, které čeká, až je někdo odhalí. Tajemství, které čeká na Ruby Millerovou, přijíždějící do Paříže s dvojí misí: 1. zapomenout na čerstvé zklamání v lásce; 2. morálně podpořit kamarádku Harriet, co má samoty už plné zuby. Paříž ji vtáhne do svého kouzla hned první večer a Ruby už ví, že sem nepřijela náhodou. Osud ji zavedl do Paříže, aby odhalila jedno velké rodinné tajemství. Čeká ji klopýtání po pařížských uličkách i bulvárech, pátrání ji zavede až do Provence, ale nakonec je klíčem k záhadě něco úplně obyčejného. Velký plyšový medvěd, který jde do aukce. Co na tom, že se vyvolávací cena vyšplhá na patnáct tisíc euro? Ruby nic nezastaví. Pro lásku by obětovala všechno. Dávní milenci čekali příliš dlouho. Čeká i jedna stará paní s rodinou. Ale je tu i jeden válečný veterán, co celý život čeká na osudový telefonát. Tato magická, romantická komedie (nominována na cenu ROmantic Novel of the Year Award - RONA) pocházející z pera úspěšné spisovatelky Alexandry Potter, je určena všem dívkám a ženám, které kdy snily o zářících světlech Paříže a o lásce, která vydrží po celý život......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/296036/laska-z-parize-rBK-296036.jpg 4.1222

The love detective (2.)

Love from Paris (2015)

Vydáno:, Kristián
Počet stran:320
Překlad:Ivana Mičínová
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:978-80-88130-08-6

Kniha Láska z Paříže

mia.com

Jedna z těch trošku lepších potterovek. Hezky se četlo, když jsem teda klasicky přeskakovala sáhodlouhé myšlenkové pochody. Pěkný příběh, ale při stejném počtu stran bych rozvinula konec. Ten byl zbytečně rychlý, přitom myšlenkové pochody nemusely být tak dlouhé.

Evka27

Námět a příběh mě docela bavil a konec otrávil.

SelenaDemi428

Kniha byla příjemnou oddechovkou, kterou jsem zrovna během začínajícího zkouškového potřebovala. Když jsem začínala číst, nějak jsem si nevšimla, že je to pokračování mé nejoblíbenější knížky od Alexandry Potter, o to více to pak bylo příjemné překvapení.

terka95
24.09.2018

Druhý díl se opět drží neskutečných náhod, což knize ubírá trochu na kráse..ale líbila se mi, navíc mě příběh z minulosti dojal :) Souhlasím, že rozjezd byl pomalejší a trvalo mi se začíst. Neuvěřitelné je, že ačkoli mě Indie ani Francie nikdy nelákala, po přečtení této dvousérie jsem dostala chuť se o těchto místech dozvědět víc a možná je i navštívit.

Luciska13
07.09.2018

První díl jsem ani nedočetla, ale vzhledem k mé lásce k Paříži jsem druhému dílu dala šanci. Rozhodně nelituji a přemýšlím, že dám druhou šanci i první knize. Byl to opravdu krásný trochu smutný příběh, který mě i prostředím úžasného města lásky chytil za srdce. Mohu jedině doporučit.

romanka26
04.05.2018

Tahle kniha se mi líbila od A. Potter asi ze všech nejvíce :)

Peetullka
13.03.2018

Velmi příjemná oddechovka. Tato kniha je asi pátá kniha od této autorky a je průměrná. Dle mého názoru Já a pan Darcy je nejlepší.
Pokud si chcete příjemně odpočinout a užít si Paříž a historický milostný příběh , který hlavní hrdina Rudy odhaluje, určitě po této knize sáhněte.

PeťkaW.
07.01.2018

Chvilku po dočtení mě až bolely zuby, jak sladký konec byl ;) Ale není to myšlené jako výtka - vždyť právě kvůli tomu podobné knihy čteme. Každopádně... do půlky knihy jsem se do čtení musela dost nutit. Příběh mě nijak zvlášť nebavil, děj neodsýpal, tempo se vleklo a pozornost poutalo jenom krásné prostředí Paříže. Ale jakmile začala hlavní hrdinka odhalovat víc z tajemství a historie dopisů, zrychlilo se i tempo a děj víc bavil. Někdo tu autorce vyčítal přemíru dějových "náhod", ale s nimi musí člověk u Potter tak nějak počítat. Po knize už určitě znovu nesáhnu a myslím, že má Alexandra v záloze lepší kousky, ale jako opravdu nenáročné čtivo na chvíle, kdy vám chybí romantika a potřebujete trochu té naivity a happyend, je Láska z Paříže trefou do černého.

romantika

Alexandra Potter