Láska z Paříže

Pařížský byt, co zůstal sedmdesát let zavřený. Balíček dopisů, v nichž si milenci slibují věčnou lásku, vůně starého parfému, gramofonová deska s nostalgickým šansonem J´attendrei (Budu na tebe čekat). Tajemství, které čeká, až je někdo odhalí.
Tajemství, které čeká na Ruby Millerovou, přijíždějící do Paříže s dvojí misí: 1. zapomenout na čerstvé zklamání v lásce; 2. morálně podpořit kamarádku Harriet, co má samoty už plné zuby.
Paříž ji vtáhne do svého kouzla hned první večer a Ruby už ví, že sem nepřijela náhodou. Osud ji zavedl do Paříže, aby odhalila jedno velké rodinné tajemství.
Čeká ji klopýtání po pařížských uličkách i bulvárech, pátrání ji zavede až do Provence, ale nakonec je klíčem k záhadě něco úplně obyčejného. Velký plyšový medvěd, který jde do aukce. Co na tom, že se vyvolávací cena vyšplhá na patnáct tisíc euro? Ruby nic nezastaví.
Pro lásku by obětovala všechno. Dávní milenci čekali příliš dlouho. Čeká i jedna stará paní s rodinou. Ale je tu i jeden válečný veterán, co celý život čeká na osudový telefonát.

Tato magická, romantická komedie (nominována na cenu ROmantic Novel of the Year Award - RONA) pocházející z pera úspěšné spisovatelky Alexandry Potter, je určena všem dívkám a ženám, které kdy snily o zářících světlech Paříže a o lásce, která vydrží po celý život...

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/296036/laska-z-parize-rBK-296036.jpg 4.1219

The love detective (2.)

Love from Paris (2015)

Vydáno:, Kristián
Počet stran:320
Překlad:Ivana Mičínová
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:978-80-88130-08-6

Kniha Láska z Paříže

Evka27

Námět a příběh mě docela bavil a konec otrávil.

SelenaDemi428

Kniha byla příjemnou oddechovkou, kterou jsem zrovna během začínajícího zkouškového potřebovala. Když jsem začínala číst, nějak jsem si nevšimla, že je to pokračování mé nejoblíbenější knížky od Alexandry Potter, o to více to pak bylo příjemné překvapení.

terka95
24.09.2018

Druhý díl se opět drží neskutečných náhod, což knize ubírá trochu na kráse..ale líbila se mi, navíc mě příběh z minulosti dojal :) Souhlasím, že rozjezd byl pomalejší a trvalo mi se začíst. Neuvěřitelné je, že ačkoli mě Indie ani Francie nikdy nelákala, po přečtení této dvousérie jsem dostala chuť se o těchto místech dozvědět víc a možná je i navštívit.

Luciska13
07.09.2018

První díl jsem ani nedočetla, ale vzhledem k mé lásce k Paříži jsem druhému dílu dala šanci. Rozhodně nelituji a přemýšlím, že dám druhou šanci i první knize. Byl to opravdu krásný trochu smutný příběh, který mě i prostředím úžasného města lásky chytil za srdce. Mohu jedině doporučit.

romanka26
04.05.2018

Tahle kniha se mi líbila od A. Potter asi ze všech nejvíce :)

Peetullka
13.03.2018

Velmi příjemná oddechovka. Tato kniha je asi pátá kniha od této autorky a je průměrná. Dle mého názoru Já a pan Darcy je nejlepší.
Pokud si chcete příjemně odpočinout a užít si Paříž a historický milostný příběh , který hlavní hrdina Rudy odhaluje, určitě po této knize sáhněte.

PeťkaW.
07.01.2018

Chvilku po dočtení mě až bolely zuby, jak sladký konec byl ;) Ale není to myšlené jako výtka - vždyť právě kvůli tomu podobné knihy čteme. Každopádně... do půlky knihy jsem se do čtení musela dost nutit. Příběh mě nijak zvlášť nebavil, děj neodsýpal, tempo se vleklo a pozornost poutalo jenom krásné prostředí Paříže. Ale jakmile začala hlavní hrdinka odhalovat víc z tajemství a historie dopisů, zrychlilo se i tempo a děj víc bavil. Někdo tu autorce vyčítal přemíru dějových "náhod", ale s nimi musí člověk u Potter tak nějak počítat. Po knize už určitě znovu nesáhnu a myslím, že má Alexandra v záloze lepší kousky, ale jako opravdu nenáročné čtivo na chvíle, kdy vám chybí romantika a potřebujete trochu té naivity a happyend, je Láska z Paříže trefou do černého.

jaspis
29.12.2017

Oproti prvnímu dílu mnohem lepší!! Alespoň pro mě. Ty dopisy byly nádherné. Škoda, že v dnešní moderní době už se my něžné duše takových věcí užijeme jen v knihách...

AlčaVaca
23.07.2017

Odpočinkové, příjemné čtení.

Severinka
13.07.2017

První kniha, po které jsem od této autorky sáhla. První půlka byla velice průměrná, teprve až potom příběh nabíral obrátky. Ve 3/4 jsem si byla skoro jistá, jak to skončí, no samozřejmě bylo vše jinak ;o). Posledních pár kapitol, kdy příběh gradoval, jsem doslova hltala. Hlavně díky závěru dávám 4 hvězdičky. Ale opravdu se takové věci stávají jen v knihách...

Ereniss
13.06.2017

Takový věci se stávají jenom v knížkách :) Ale není špatné se jednou zasnít a přečíst si o nich.

Želvička13
08.06.2017

Knihy této autorky mi přejdou tak trochu "na jedno brdo", několik jsem jich nedočetla. U téhle mě zaujala anotace a nejvíce se mi líbil ten historický příběh z dopisů, který spolu s atmosférou Paříže tuhle knížku dle mého vytrhl z šedi ostatních autorčiných dílek. Jen tedy na mě bylo těch náhod až moc a závěrečné POZOR SPOILER setkání s Jackem v Paříži už mi přišlo dosti přehnané.

liletka_a
06.05.2017

Podle těch pochvalných komentářů jsou čekala něco víc...Celkem sympatické čtení. Na jedničku to, ale zdaleka nemělo...Tu jsem slupla během dvou dnů, kdežto tuto jsem louskala asi měsíc..ale, asi nemá cenu srovnávat... Líbil se mi dopisový příběh Henryho a Emmanuelle, miluju příběhy z minulosti a jejich byl moc krásný a smutný zároveň... Docela mě štve, že se Ruby celkem hodila i ke Xavierovi.. Mám ráda, když hrdinka má to "spojení" jen s jedním partnerem, tady tedy s Jackem... Je jako pár zbožnuju, tak jsem hltala každou stránku, kterou jim autorka dopřála..:))

sebemi
14.04.2017

Krásná kniha o lásce a ještě z Paříže. Alexandru jsem poznala osobně na autogramiádě a hrozně jí fandím. Milá a skromná paní, která mi knížku nejen podepsala, ale ještě se zajímala, co jiného čtu :)

Ildi
03.04.2017

Neuveriteľné náhodné stretnutia, ktoré sa môžu odohrať iba v knihe :) Celkovo knihu hodnotím ako príjemnú oddychovku.

Pheonix
28.03.2017

Krásně napsaná kniha. Taková, řekla bych, oddechovka s velmi poutavým příběhem. Byla to má první kniha od této autorky a velmi mile mě překvapila, čekala jsem jen nějakou obyčejnou "romanťárnu". Ze začátku příběh začíná úplně obyčejně v životě trochu ztřeštěné Ruby, ale jak se to celé vyvíjí poté je skvělé, postupně se nám začnou otevírat životy steré sedmdesát let. Já osobně tohle prolínání současnosti, do minulosti mám velmi ráda a určitě to doporučím těm, kteří jsou na tom stejně, lidem kteří rádi čtou o nespravedlivé a komplikované minulosti s trochou toho tajemstvíčka.

StihOMam
14.03.2017

Jak snadno se všechno zamotá a jak snadno se to zase vysvětlí. Ale to, co probíhá mezi tím, se musí vydržet a prožít. Příjemný příběh doladěný nádherným pozadím Francie a okořeněný tajemným, neodhaleným příběhem ještě silnější lásky považuji za nejpříjemnější počin z pera Alexandry.

Ivinka.S
13.03.2017

Krásný příběh :) A taky bylo příjemné, že hlavní hrdinku jsem již znala z předešlé knihy a přesto šlo o úplně nový příběh.

Kniha mě naprosto nadchla, až jsem se po delší době dostala do klasické situace, kdy knihu chci dočíst, ale rozhodně jí dočíst nechci :D

Přiznávám, že knížky Alexandry Potter mám hodně ráda, vždycky těším na novou dávku romantiky, a tahle autorka prostě nezklame :)

knihovnička007
03.03.2017

Miluju Francii, miluju Provence (snad se tam někdy vrátím). Úžasná kniha, čte se skvěle. Od této autorky je to má druhá kniha a určitě ne poslední...
V Paříži jsem zatím nebyla, ale úplně ji vidím před očima, jak knihu čtu :)
Mám ráda romantiku a dobrý nápad a tohle je skvělá kombinace.

Anie94
22.02.2017

Alexandra zase nezklamala. Naprosto brilantní příběh. Jedna z nejlepších knih od ní co jsem četla.

Stepa0648
20.02.2017

Skvělá kniha. Článek o ní naleznete na http://knihoholka.cz/alexandra-potter-laska-z-parize/

sabca1520
15.02.2017

Skvělý příběh, tahle se povedla! :)

mattonka
15.02.2017

Kniha se mi líbila. Příjemná oddechovka s příjemným námětem. Připomněla jsem si svou návštěvu Paříže před lety. Provence bych chtěla jednou navštívit.

Mufka
14.02.2017

Nemám nijak v lásce Francii ani francouzštinu a nijak zvlášť mě neláká tuto zemi ani její hlavní město navštívit, ale při čtení této knížky, která reálně popisuje místa v Paříži nebo Provence, mě tato místa zaujala.. stejně jako příběh, který se v knize odvíjí.. :-)

tynka65
07.02.2017

Alexandra nikdy nezklame!! Vždy se těším na další její nové knížky a tato se řadí mezi mé nejoblíbenější ;)

martinka07
24.01.2017

Milá a romantická knížka s napínavou zápletkou. Do poslední chvíle jsem byla napnutá, jak to dopadne. Zároveň mě kniha přesvědčivě přenesla do ulic Paříže a i přesto, že jsem v Paříži dosud nebyla, mi přišlo, že se tam prochází společně s Ruby.

MiliKry
17.01.2017

Knížka s příjemným dějem s romantickým nádechem v prostředí Paříže. Dobře se četla a na konci mi ukápla i jedna slzička. :)

lenka7348
06.01.2017

"Láska z Paříže" je pro mě nejromantičtější knížkou, kterou autorka dosud napsala. Z knihy rozhodně "neukapává med", i když je pravda, že někdy je v ní až moc náhod, ale bez toho by to nebyla Alexandra Potter. Děj mě naprosto uchvátil a s napětím jsem očekávala, co se bude dít dál. Co také oceňuji je výběr místa - díky tomu jsem se mohla v myšlenkách vrátit ke svému pobytu v Paříži a znovu si tak společně s hlavní hrdinkou procházet známá místa. Někomu kniha může připadat kýčovitá a málo uvěřitelná, ale pro mě je to určitě jeden z nejkrásnějších románů pro ženy, který mi prošel rukama.

mariva
22.12.2016

Tato knížka je jedna z těch lepších od této autorky. Na rozdíl od jiných tam nebylo tolik nereálných událostí a fantazijních představ, velmi dobře se četla, takže já ji hodnotím jako příjemnou odpočinkovou četbu s vůní croissantů a letní Paříže.

hrabalikoval
12.12.2016

Příjemná knížka na čtení :). Jednoduchý děj, nic komplikovaného a hodně lásky. Hlavní hrdinka je trošku zmatkař, ale zvládla to i v Paříži. Knížka je příjemně čtivá, protože se nemusíme nad ničím zamýšlet, všechno plyne. Je to příjemná oddychovka v náročném obodobí jako je zima :D

romantika

Alexandra Potter