Lásce na stopě

Lásce na stopě https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/226008/bmid_lasce-na-stope-9uC-226008.png 4 274 72

Detektiv lásky série

Spisovatelka Ruby Millerová ztratila nejen víru v lásku, ale i jakoukoliv invenci ke psaní. Na radu své agentky a sestřino pozvání odjíždí na dovolenou do Indie. To co začíná jako poklidná dovolená na romantických plážích, se náhle mění na nevídaná dobrodružství… Ztracená zavazadla, sestra na útěku a pohledný americký návštěvník přivedou Ruby na magickou a spletitou cestu napříč Indií. V prostředí pevností, věštců a nesčetných svatebních obřadů, Ruby poodhalí tajemné příběhy o lásce, nabyté i ztracené. Přesto, že se tyto tajuplné příběhy všelijak zamotávají, nakonec všechna tajemství stejně vyplouvají na povrch a Ruby nachází klíč poznání. To co začalo jako cesta k nalezení sestry, stává se cestou k objevení sama sebe – a k opětovnému nalezení lásky.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Kristián Entertainment

The Love Detective , 2014

tereza1964
26.02.2024 3 z 5

Pěkná romantická kniha odehrávající se v exotické Indii. Za mě mohla být klidně kratší, ničemu by to neuškodilo.

Slůník
24.10.2023 4 z 5

Knížka mi připomíná Romantické útěky Julie Caplinové - báječná ochutnávka cizí země okořeněná humorem.

Niu
10.09.2023 5 z 5

Moje první knížka od autorky byla Zpovědi trosky po čtyřicítce. Ta se mi líbila celkem dost. Od této jsem nevěděla, co čekat (anotace nečtu až na výjimky). Těsně než jsem začala číst, jsem si pořádně prohlédla obálku a vidím nápis India a ženu sedící v lotosovém květu. A safra (další Jíst, meditovat, milovat ?!!!!!!). No, začátek mě celkem pohltil a autorka píše fakt tak s humorem, že přes celou knihu jsem dostávala záchvaty smíchu (třeba květované bombarďáky a velbloud), takže si velmi cením humoru. Bohužel u mně nastala krize, když jsme se seznámili s Amy, tahle osoba, která všechno zapříčinila, mi nesedla. A obecně mi stoupla hladina adrenalinu a kortisolu, kdy se Ruby impulzivně rozhodla dle Amyina vzoru hrk sem hrk tam. Ještě bych to pochopila, kdyby se to odehrávalo někde v UK, ale v Indii?! Dobře, když si odmyslím, že nebezpečí číhá na každém rohu a za každým keřem na blonďatou samotnou ženu, která vypadá zmateně, tak ok, asi byla dobrá, že to zvládla (s nemalou pomocí). Pořád jsem se podivovala nad tou jinou mentalitou, na otevřené dveře (pomyslné) všech místních, kteří nemají nic proti tomu si s vámi posedět, nabídnout čaj a něco k jídlu. Tady je to přesně to samé zírání do elektroniky a když se na někoho usmějte, přemýšlíte, jestli vám jednu nevrazí :o) Jo, Jack byl na začátku celkem protiva, zato to vynahrazoval ve zbytku knihy. Ruby, ach Ruby. Jelikož se autorce podařilo opět mi zabrnkat na citlivou strunu, tak jsem ji byla schopná pochopit. Ale jen do určité míry. Někdy se chovala stejně frackoidně jako její sestra. Jsem ráda, že jsem knihu četla a úplně mě vtáhla do té pravé indické atmosféry s barvami, chutěmi, vůněmi, ruchem, veselím, otevřeností a bezpodmínečností (a vlastně taky bezstarostností). Rocky byl stejně nej :o) Určitě se vrhám do druhého dílu.

Kory98
02.07.2023 4 z 5

Kniha se mi líbila hlavně kvůli té atmosféře v Indii. Prostě jiný kraj jiný mrav. Je to tam více duchovní a pro Evropany na jednu stranu asi děsivé a na tu druhou fascinující. Pěkný oddychový příběh. Akorát na prázdniny a dovolenou.

Zlatinka.Emilly
04.02.2023 5 z 5

Opět jedna z té "lepší" tvorby. Zajímavé byly části popisu cestování do Indie a po Indii. Ke konci se mi sice příběh začal jevit jako naivní, ale i to se dalo pochopit. Kdo byl Rocky? Náhoda stíhá náhodu. Důležité však bylo, že si láska našla ty své dva, které svedla dohromady že by také náhoda?

knihovniceS
13.05.2022 5 z 5

Lásce na stopě
Přečetla jsem zajímavou knihu, ze které jsem měla obavy, protože podle názvu to vypadalo „slaďák“. Je to sice romantika, ale zcela jiná, než jsem čekala. Příběh mladé ženy, kterou zradil partner před svatbou. Ruby je spisovatelka romantických příběhů, která rázem ztratila víru v lásku a veškeré ideály. Mladší sestra Amy ji chce rozptýlit a přemluví ji na dovolenou s výukou jógy v Indii. Jak napovídá anotace, v Indii se přihodí spousta náhod nešťastných i šťastných. Nejvíc se mi líbilo vyprávění o cestování po Indii, popis prostředí, zvyků a osob. Pěkné poutavé a napínavé čtení s „divným“ koncem. Dávám 5 hvězd a doporučuji. Druhý díl už na mne čeká.

Emma27
14.04.2022 5 z 5

Od teto autorky se mi čtou knihy rychle a nejde se od nich odtrhnout.Tahle knížka nezklame.

Booky84
16.03.2022 4 z 5

Lehce plynoucí pohodová romantika odehrávající se v rozmanitém a zajímavém prostředí.

dom.ini
01.01.2022 4 z 5

Moc přímené odpočinkové čtení. Byla to sice dost pohádka, ale moc se mi líbilo prostředí a vyprávění o Indii, kterým byla kniha jiná než ostatní. Celkově mě kniha velmi mile překvapila a čtení jsem si moc užila.

knihovna1
07.10.2021 4 z 5

Tak tuto knihu jsem četla tak před 5 lety. Už jsem na ni úplně zapomněla, i když autorku mám moc ráda. Kniha je pohodová a má atmosféru. Cítila jsem Indii, exotiku a navodila mi touhu po cestování. Kniha se čte svižně, přečetla jsem ji za 1 den deštivý letní den a udělala mi tehdy velkou radost. Potřebovala jsem to, vzpomínám si na to! :-)

Makkys
13.06.2021 3 z 5

Tohle za mě bylo docela zklamání. Bylo to zdlouhavé, hlavní hrdinka mě lezla hodně na nervy a vedlejší postavy byli fajn a co se mě líbilo bylo cestování přes Indii. V knížce bylo až moc velkých náhod. Od začátku je jasné jak knížka skončí, ale s tím u romantické knížky počítám.
Knížka se mě hodně špatně četla a trápila jsem se sni opravdu hodně dlouho.
Za mě takový slabší průměr

princesse
23.11.2020 3 z 5

Čtivé to bylo, romantické, vcelku příjemná oddechovka, ale za mě trochu zklamání z přílišného množství náhod. V tak velké zemi jako je Indie se běžně přece lidé potkávají naprosto náhodou. Ale jak jsem již podotkla, jako oddechovka se to určitě přečíst dá.

Ingridkaa1
11.06.2020 5 z 5

Tak tohle bylo naprosto perfektní! Příběh, který nutí číst dál a dál. Až mi bylo skoro líto, že je už konec :-D Mám ráda příběhy, ve kterých se čtenář přenese do různých koutů světa. Tohle naprosto splnilo mé očekávání. Láska, vtipné příběhy a cestování. Prostě paráda. :)

pip11
22.05.2020 4 z 5

Zhruba do poloviny tohoto románu, jsem nebyla až tak moc nadšená. Zvrat nastal až později a příběh mě začal velmi bavit. Bylo to zábavné a poutavé, příjemně mě pobavila scéna na velbloudovi. Když jsem dočetla až skoro k závěru, kde se Ruby shledá se svou agentkou u nového rukopisu, tak se mi dokonale vybavila scéna z mého oblíbeného filmu Honba za klenotem Nilu. Předpokládám, že autorka se nechala inspirovat… S klidem můžu tuto knihu doporučit, poznáte zde krásy a chutě Indie tak jako Ruby :)

LuckyZ
26.04.2020 3 z 5

Moje první kniha od autorky, začátek nic moc, ale pak to pokračovalo slibneji. Některá místa by se dala popsat lépe, ale nakonec z toho bylo příjemné čtení, optimistické, milé.

EllaZmeCz
02.01.2020 4 z 5

Abych se přiznala tak jsem první četla druhý díl takže jsem tak nějak věděla jak to dopadne. I přes to jsem to přečetla hodně rychle a moc se mi to líbilo. Určitě se najdou lidi kterým se to nelíbí, ať už jim to přijde moc klišé a nebo i jiné důvody. Za mě moc hezká knížka a určitě bych jí doporučila.

mia.com
02.03.2019 3 z 5

Taková klasická romantika, jedna z těch zajímavějších od Potterové :)

Sagisia
05.02.2019 1 z 5

Děsná slátanina. Už podle názvu, obálky a popisu jsem čekala nějakou sladkou limonádičku, jenže až takovou trapnou překombinovanou hovadinu jsem dle vysokého hodnocení tady nečekala. Mám celkem ráda příběhy o vztazích, takže mě nic neodradilo a do čtení jsem se bohužel pustila. Nezlobte se na mě, ale vydávat tohle za čtení pro ženy, to je hrůza. Skoro bych se pak styděla být ženou. Hlavní hrdinka se chovala jak vypatlaná kráva, příběh byl spíš směšný a ten závěr, ta série osudových "náhod", to jako fakt?

terka95
12.09.2018 4 z 5

Od této knihy jsem nečekala moc, ale byla jsem mile překvapená:) Příběh byl poutavý, milý, bylo znát, že buď autorka sama v Indii byla, nebo si hodně nastudovala. Ale ten konec? Tolik neuvěřitelných náhod? To bylo i na mě příliš a trochu to knížku v mých očích shodilo. Zásah vyšší moci fajn, ale autorka mohla ubrat :)

Cher
10.08.2018 5 z 5

Moc hezky se to četlo. Taková pěkná romantika. Nejvíce se mi líbilo popisování indických měst a lidí.

Indie láska svatba

Alexandra Potter
britská, 1970
2011  70%Není přání jako přání
2012  63%Já a pan Darcy
2013  70%S tebou už nikdy
2016  81%Láska z Paříže
2014  80%Lásce na stopě

Kniha Lásce na stopě je v