The Happy Prince and Other Tales / Šťastný princ a další povídky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Soubor netradičních pohádek, ve kterých se skrývají satira, kritika a podobenství, napsal irský dramatik, básník a prozaik Oscar Wilde (16.10.1854 – 30.11.1900) jako jedno ze svých prvních děl v roce 1888. Příběhy se dočkaly mnoha adaptací, vznikla podle nich dokonce i hudební díla. Naše dvojjazyčná verze obsahuje originální text v angličtině a zrcadlový český překlad. Zároveň jsou v anglickém textu okomentovány zajímavé gramatické jevy a slovní spojení. V příloze naleznete přehled anglické gramatiky. Anglický text si také můžete poslechnout na přiloženém CD namluveném rodilým mluvčím....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291948/the-happy-prince-and-other-tales-st-sfP-291948.jpg 4.665
Vydáno, Edika
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha The Happy Prince and Other Tales / Šťastný princ a další povídky

Přidat komentář
Kristys
15.02.2013

Nejsem člověk, který by měl rád smutné příběhy a už vůbec ne v podobě pohádek. Proto je smutných příběhů, které bych si opravdu oblíbila, jen velmi málo. Šťastný princ a jiné pohádky k nim přitom neodmyslitelně patří. Odpověď na otázku proč tomu tak je, je v podstatě velmi prostá.. Šťastný princ, Slavík a růže, Sobecký obr.. Všechno jsou to vcelku kratinké povídky, které jsou přečtené za chvilinku. Přesto na čtenáře během té krátké doby, co je čte, stihnou silně zapůsobit, nutí ho, aby nad nimi přemýšlel a vzbuzují v něm řadu emocí. Zkrátka a dobře čtenáře nenechají chladným a nejen dějem, ale i stylem psaní, si ho zcela získají. Mezi mé nejoblíbenější pohádky patří Šťastný princ a Sobecký obr. Obě tato dílka mají sice smutný konec, zároveň je však tento konec spojen s nadějí. S nadějí, že ačkoli jedna etapa života tamějších hrdinů již smutně skončila, brzy začne etapa nová, mnohem lepší..

Pohádky od Oscara Wilda jistě nepatří k těm, které by se mohly číst malým dětem před spaním. Jakožto dospělá jsem jim však velmi ráda vyhradila místo ve své knihovně..

bosorka
09.12.2011

Jedním slovem. Krásné!


sharkamellita
09.12.2011

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek vůbec. Nejvíc se mi líbí Šťastný princ, Slavík a růže a Sobecký obr. Doporučuji, i když to je velmi smutné..

Štítky

angličtina dvojjazyčná vydání

Autor a jeho další knihy

Oscar Wilde
irská, 1854 - 1900

všech 52 knih autora

Kniha The Happy Prince and Other Tales / Šťastný princ a další povídky je v

Právě čtených3x
Přečtených113x
Čtenářské výzvě6x
Doporučených9x
Knihotéce23x
Chystám se číst6x
Chci si koupit5x