Vévodovy hříchy

Vévodovy hříchy https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31455/bmid_the-griffin-family-series-vevodovy--OWK-31455.jpg 4 136 20

The Griffin Family Series série

< 4. díl

Sebastian Griffin, vévoda z Melbourne, je vskutku hlavou rodu. Po smrti rodičů dohlédl na to, aby se jeho mladším sourozencům dostalo vybraného vychování, dobrého vzdělání a láskyplného manželství. On sám platí za nejvlivnějšího muže v Anglii, mezi smetánkou je ctěn jako muž, jehož spořádaný život nikdy neposkvrnil sebemenší skandál. To se však má brzy změnit. Josefina Embryová je neobyčejně krásná. Pozornost a lichotky by si nepochybně získala už samotným svým vzezřením, ale ona o sobě navíc prohlašuje, že je princeznou ze vzdálené země. Sebastian, věren své nátuře, vůči ní okamžitě pojme podezření. Je pevně odhodlán odhalit její nekalé úmysly, ale pevnost jeho odhodlání rychle roztaje v opojení z jejího polibku. Sebastian ví, že románek se smyslnou cizinkou nemůže skončit jinak než skandálem, ale svůdná Josefina už zcela ovládla jeho myšlenky i představy. Bude ochoten kvůli pochybné princezně riskovat své postavení a rodovou tradici?... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Domino

Sins of duke , 2007

Ála1968
04.06.2023 2 z 5

Na Sebastiana jsem se moc těšila.Milovala jsem ho hned na začátku.Moc mě mrzí, že příběh nebyl nic moc.Jsem zklamaná a vlastně celá série mě zklamala a přitom první díl byl tak úžasný.

miruska1
02.02.2023 2 z 5

Moc jsem se těšila o to větší bylo sklamani . Hlavní hrdina super. Hlavní hrdinka, tak nevím, napadá má slovo odporná, I když sa Autorka v posledni třetině příběhu snažila vylepšit její charakter, už som ju nedokázala mať ráda. Samotný příběh se mi líbil, docela napínavý, ale hlavní hrdinka to kazila. Nakonec celý příběh působil, že je ještě horší než ten předešlý. Ještě by byl fajn epilog. Působilo to tak, že si autorka nechává prostor na pokračování.

rampapa
18.03.2022 5 z 5

Na poslední díl jsem se hodně hodně těšila a jsem jím nadšená a šťastná. Miluju tuhle autorku a tuhle rodinu sérii. Sebastian jsem si zamilovala už z předešlých dílů a teď ho mám ještě radši. Josefína byla úžasná a hnedka jsem si jí zamilovala. Příběh se krásně čte. Knížka se mi moc líbila a velmi ji doporučuji všem co mají rádi romantiku. Už se nemůžu dočkat až si přečtu další knížku od této autorky.

DUNIKO
02.01.2022 5 z 5

Já si nemůžu pomoct ale moc se mi to líbilo! Sebastian byl velice sexy a ochranářský a Josefina odvážná, vztah mezi sourozenci byl takový...opravdový.A do poslední chvíle jsem netušila jak Seb tu situaci vyřeší.Možná bych ocenila epilog kde by se celá rodina sešla a každý pár oznámil že čekají potomka.A i tak se mi to hodně hodně líbilo.

wielka
21.05.2021 3 z 5

Nebudem hodnotit ani seriu, ani knihu. Je to take jednoduche, ziadne veldielo ani vo svojej kategorii.
Moze mi vsak niekto vysvetlit, preco sa v cestine prekladaju mena takto? Král Štěpán Embry... toto tak pokazi dojem z kazdej vety. Ja som sa musela smiat :-D

Maruš.D
05.10.2020 2 z 5

Kniha mi přišla velmi dlouhá.
Seb a Jos mi k sobě vůbec neseděli. Sebastian byl rozumný člověk, který měl velké srdce a Josefine byla mrcha se špatným charakterem, který změnila, až když ji trefilo svědomí. Absolutně mi hlava nebere, jak se do ní mohl Seb zamilovat.
Intrik tam bylo tak strašně moc, že už mě to skoro ani nebavilo číst. Tahle série je za mě docela dost nepovedená.

izfnp
26.05.2020 3 z 5

Žiaľbohu súhlasím s ostatnými, že k prísnemu vojvodovi sa táto hrdinka nehodí, avšak stále ma tento diel bavil viac než dvojka.

petraj30
13.03.2020 2 z 5

Ne že by to byl nejlepší díl, ale díky intrikám, podvodům a penězům to knihu povzneslo na vyšší úroveň. Ano, bylo někdy překombinované a hodně přitažené za vlasy, ale nic podobného jsem nikdy nečetla, takže to pro mě bylo rozhodně originální téma.
To co ubíralo příběhu body byla samozřejmě Josefína. Rozmazlenějšího fracka jsem ještě neviděla nebo o takovém nečetla. Pokud měla nejlepší učitele, tak ji měli naučit slušnému chování, obzvláště pokud vystupovala jako princezna. Chudák Sebastian. V minulých dílech se choval jako suchar, ale tohle si opravdu nezasloužil.
Taky to mohla spisovatelka nějak stylově zakončit nějakým společným epilogem pro všechny Griffiny.
Bohužel si od autorky nic nepřečtu. Její knihy mě nezaujaly. Myslím že na úroveň ostatních spisovatelek to nemá.

vcielka
20.07.2018 3 z 5

Zasa knizka v tejto serii s trochu zbytocne prekombinovanym dejom. Zasa hlupak, ktoreho detinsky prekabatili. Ani ta kralovska rodina sa mi velmi nepacila, ani hlavna hrdinka mi neprisla tak zaujimava ako pripadala vojvodovi. Mozno len vojvoda bol fajn. Ale rozhodne najlepsi hrdina tejto serie vol Valentine a toto jedine kvitujem ze sa tu celkom hojne vyskytol a to nie len pritomnostou ale aj jeho cynickymi pripomienkami, ktore aspon trochu dodali pribehu stavu. Inak by som isto dala o dalsiu hviezdu menej. Ako autorka na konci pribehu pise, ze skutocne udalosti neospravedlnuju fikciu. Davam jej ucitelovi za pravdu a podla mna tato udalost bud nemala vobec dostat pribeh alebo mala byt napisana trochu inym sposobom a dodat jej trochu uveritelnejsej dostojnosti. Uz len preto ze podla skutocnosti sa tej udalosti nepodarilo zabranit ako v tomto pribehu. Cina, Honduras (aspon predpokladam ze je to terajsie uzemie Hondurasu) a Anglicko. Privela toho bolo. Trochu pritiahnute za vlasy.

HaniSebi
06.02.2018 3 z 5

3* jsem dala pouze za Sebastiana, který se mi od prvního dílu série líbil. Bohužel, Josefina mi byla dost protivná od první chvíle až téměř do konce. Nejslabší díl z celé série.

karamelka57
06.09.2017 2 z 5

Tak nič no.... som stále rozčúlená a sklamaná... (asi žiarlim :)))))))) vôbec nechápem, ako sa mohol taký rozvážny a rozumný muž zamilovať do pošahanej dcéry totálneho blázna, o ktorej takmer od začiatku vedel, že klame a podvádza. Josefina si nezískala moje sympatie ani po tom, čo sa uvedomila a pokúsila o nápravu.... Sebastian si rozhodne zaslúžil niečo lepšie, ako priženiť sa do pomätenej rodiny..... Ja som im to teda vôbec neverila... Možno by som ju vzala na milosť, keby aspoň prejavila nejaký vrúcnejší záujem o Peep, ale nič.... Musím to predýchať totok.

Najlepšia z tejto série bola prvá časť.. Druhá bola troška nudnejšia, ale aspoň reálna a nepritiahnutá za vlasy ako toto... Čítalo sa to celkom dobre, ku koncu to bolo napínavé, len tá hlavná hrdinka, no neviem.... asi platí staré známe, že srdcu nerozkážeš, inak si neviem tento príbeh vysvetliť...

Ale ak to mám zhodnotiť komplexne, tak mi rodinka Griffinových prirástla k srdcu... starodávny rod, moc,vysoké postavenie.. a pritom nádherná súrodenecká láska a súdržnosť rodiny, spolupatričnosť a vzájomný záujem... žiadna rivalita či zákernosti medzi súrodencami. Úplne zlaté bolo, ako dospelí urastení chlapi sedeli v detských kresielkach na čajovom dýchanku Sebastianovej malej dcérky... :) V budúcnosti sa ku Griffinovcom určite rada vrátim.

karamelka57
05.09.2017 2 z 5

Akurát čítam. A akurát mám nervy. Sebastiana "milujem" od začiatku série a fakt nechápem, prečo sa mu ušla takáto nafúkaná, vlezlá, povýšenecká a pošahaná ženská.... Fakt dúfam, že toto bude mať nejaké rozumné vysvetlenie a že sa so záverom knihy uspokojím a zavzdychám si, že ach aká romantika.... lebo zatiaľ som v polke a normálne to vo mne vrie.......... Aj Shayova Sarala bola chytrolína, ale ona bola tak nejak sympatická, ale TOTO?????

Ms.Floyd
18.06.2017 1 z 5

Bohužel, knihu jsem nedočetla. Celá série, mimo prvního dílu, pro mě byla zklamáním a měla silně sestupnou tendenci. Na díl o Sebastianovi jsem se celkem těšila, ale vzhledem ke "kvalitě" předešlých dílů jsem měla jisté obavy, které se potvrdily. Vévoda z Melbourne, který si tři předešlé knihy držel tvář vážného distingovaného gentlemana, se po prvním setkání s hlavní (a značně nesympatickou) hrdinkou téměř složí a na druhém si nechá dát uprostřed plesu parfacek, to je na mě asi moc. Navíc se to k jeho osobě, tak jak je popisovaná v minulých knihách, vůbec nehodí. Škoda, no. Sérii o Griffinových za sebe spíš nedoporučuji. Suzanne Enoch má určitě lepší knihy :)

LilianaFalcon
19.01.2017 2 z 5

Fakt jsem byla zvědavá, koho si Sebastián najde, a byla jsem zklamaná. Hlavně teda z celkové zápletky, vůbec mě to nebavilo.

kacaaba
19.02.2016 5 z 5

Tak mě to přišlo jako perfektní závěr série. Pravda, trochu přitažené za vlasy, ale v takových příbězích se to dá chápat. Mě se to líbilo.

Kamiliana
07.12.2015 4 z 5

Na tento díl jsem se moc těšila, Melbourna jsem si tak nějak oblíbila :-), ale lži a podvádění ze strany princezny a její rodiny mi lezlo na nervy, ač závěr vlastně lhaní obhajoval. 4* jen z lásky k Melbournovi :-)

havrmoni
11.09.2015 4 z 5

Já nemohla chytit nit nejen na začátku,ale zhruba do 3/4 knihy. 4* jsem dala jen pro to,že poslední třetina vydala za celou knihu a celou sérii se mi Sebastian líbil a čekala jsem na jeho příběh. Josefina mi byla nesympatická od začátku a až skoro na konci jsem ji vzala na milost. Kdyby se chovala celou dobu jako na konci,tak by mi ani nevadilo,že dělala to co dělala (nechci vyzradit vše

Makyt
30.08.2015

Ze začátku jsem nemohla chytnout nit, ale poté jsem ji chytla a fandila Josefíně... a samozřejmě i Melbourovi, s tím, jak se rozhodl "přechytračit vychytrálka" :-)

machrus
06.04.2013 3 z 5

Jedna z mála knih od této spisovatelky,která byla méně záživná než jiné.

lanusinka
31.10.2012 4 z 5

Klasická kniha svého žánru, nenadchne ani neurazí...