The Crown: Podrobná historie

The Crown: Podrobná historie https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375314/mid_the-crown-0VC-375314.png 4 116 34

Elizabeth Mountbatten nečekala, že její otec zemře tak náhle a tak mladý. Navíc za sebou zanechal prázdný trůn a vládu nad Britským impériem. Veškerá zodpovědnost nyní přechází na mladou Elizabeth, která má už tak co dělat se svými dvěma dětmi. Sledujte i vy životní cestu ženy, která se musela naučit, jak se stát královnou. Zatímco se Británie vypořádává s dopady války, nová panovnice musí čelit vlastním problémům. Elizabethina matka zpochybňuje její manželství, strýc se vysmívá jejím schopnostem, manžel se nechce smířit se skutečností, že bude muset obětovat kariéru i rodinné jméno. Do toho vzpurná sestra prožívá milostný románek, jenž ohrožuje několik staletí staré vazby mezi církví a korunou. Tato kniha předkládá čtenáři příběh Alžběty II., která musela využít všech svých schopností a prostředků, aby zajistila stabilitu britské monarchie. Televizní seriál The Crown z produkce Netflixu představuje strhující portrét nejdéle vládnoucí britské panovnice. Královský životopisec Robert Lacey v této knize detailně líčí každodenní život uvnitř Buckinghamského paláce a v sídle premiéra v Downing Street č. 10, díky čemuž můžeme zhodnotit osobnost Alžběty II. ze zcela nového úhlu pohledu.... celý text

Literatura světová , Literatura faktu , Historie

Vydáno: , Omega

The Crown: The Official Companion , 2017

VendulaB
VendulaB
23.09.2023 5 z 5

Nedokážu zhodnotit, nakolik by kniha obstála samo o sobě, ale pro ty, co seriál znají, je to skvělé doplnění. Kniha je čtivá, zajímavá a použití fotografií - reálných i seriálových - tomu dodává šťávu.

tlllk
tlllk
15.08.2023 3 z 5

Nebolo to, čo som čakal. Namiesto plnohodnotného životopisu, alebo románu to bola skôr príručka k seriálu, plná lyrických opisov, a spletitých väzieb kráľovskej rodiny.

Andrée
Andrée
28.12.2022 3 z 5

Doplňující fakta k seriálu. Líbí se mi, že byly použity i autentické fotografie.

Jara.v
Jara.v
26.09.2022 5 z 5

Velmi zajímavá kniha plná fotografií, jak ze seriálu, tak těch skutečných, pro porovnání. Poslechla jsem i jako audioknihu s velice příjemným hlasem Heleny Dvořákové. Dozvěděla jsem se několik nových informací jak o historii a vzniku rodu, tak o královně samotné. Opravdu mohu doporučit.

Lienilda
Lienilda
24.09.2022 4 z 5

(audiokniha) poslechnuto na Českém rozhlase. Pro mě trošku zklamání, seriál zatím neznám, ale měla jsem představu, že v knize bude stručně celý život Elizabeth. Je tam však víceméně jen její mládí do nějakých 30let, spoustu podrobností o Churchillovi, o jeji sestře, matce i babičce. Bylo to rozhodně zajímavé a pěkně načtené.

Čand@
Čand@
23.09.2022 3 z 5

Vypočula som ako Četbu na pokračování v aplikácii Českého rozhlasu. Pre mňa fajn doplnok k seriáli Koruna. Zo sfilmovaných či televízne spracovaných kníh sa vždy nedostane na plátno či na obrazovku všetko, čo je v nich napísané. Tak je to i v tomto prípade. Pre tých, ktorých zaujíma história britskej kráľovskej rodiny, ide zaiste o zaujímavú četbu. Odporúčam.

xxtom
xxtom
22.09.2022 3 z 5

Mládí královny Elizabeth.

Janadvorackova
Janadvorackova
31.07.2022 4 z 5

Žít bych v tom nechtěla, ale zprostředkovaně vždy zaujme :).

lištička123
lištička123
15.03.2022 4 z 5

Skvělé doplnění k seriálu.

Evina.Cetba
Evina.Cetba
21.05.2021 4 z 5

O Alžbětě II a jejím rodu Windsorů. Poměrně obsáhlé. Akorát mi trochu mrzelo, že jsem se toho dozvěděla poměrně málo o muži Elizabeth, i když je tu její manželství zmiňováno. Jinak jsem při poslechu audioknihy ani nedutala. Je to už několikátá kniha o Alžbětě, kterou jsem přečetla. Moje oblíbená aristokratka.

kob
kob
11.05.2021 5 z 5

Výborně zpracované, dozvěděla jsem se spoustu věcí, o kterých v různých filmových dokumentech nebyla ani zmínka.

michaella03
michaella03
04.05.2021 5 z 5

Královská rodina mě vždycky něčím fascinovala a přitahovala.
Krásná kniha plná seriálových i reálných fotografií, mnoho doplňujících informací, které zkrátka něměly možnost být více rozvinuty a dovysvětleny v jednotlivých televizních dílech. Díky knížce jsem si doplnila a rozšířila znalosti jedné slavné a všem tak známé rodiny. Super, doporučuji.

yellowbanna
yellowbanna
03.05.2021 4 z 5

Přivítala jsem možnost si k TV seriálu doplnit pár faktických informací poslechem audioknihy na ČRo. Vyplnily se mi některé mezery a spojily skutečnosti, které byly v seriálu třeba jen naznačené. Fascinující pohled do jiného světa.

knihovna1
knihovna1
01.05.2021 4 z 5

Poslouchala jsem na ČRO na pokračování. Kniha je plná událostí a fakt. Musíte být na ni plně soustředěni. Dozvíte se hodně skutečností o královně, jejich příbuzných i premiérovi Churchillovi. Kdo má rád Anglii a tradici bude potěšen.

Arkagas
Arkagas
13.01.2021 5 z 5

Kdo viděl seriál, pochopí, že tato kniha je oficiální průvodce událostmi královské rodiny z let 1946 - 1955, které sepsal královský životopisec. Co víc? Kniha je plná jak seriálových, tak originálních fotografií a doplněna o informace, které v seriálu nezazněly. Vysvětluje co je v seriálu fikce a co se opravdu stalo a divákovi tak poskytne ještě trošku jiný pohled. Kniha je velkoformátová na křídovém papíře a už jen její prohlížení je pastva pro oči. Doma jsem ji měla už rok, ale vrhla jsem se na ni až teď a miluju jí, je to můj další poklad v knihovně.

cleopatra11
cleopatra11
16.12.2020 5 z 5

Naprosto dokonalá kniha, doplněna spousty fotografiemi jak z natáčení, tak ze skutečného života královské rodiny.
Myslím, že autor jak této knihy, tak seriálu, mají být na co hrdí.

lucinkabar
lucinkabar
11.06.2020 5 z 5

Úžasná kniha! Za prvé ale rozhodně doporučuji vidět seriál, který považuji (po přátelích) za nejlepší pořad svého druhu a tématu. Alžběta je úžasná, Claire se pro roli narodila a kdo tvrdí něco jiného, měl by se na to první podívat a pak hodnotit. Svým způsobem je největším chudákem z celé rodiny a přesto si dokázala udržet, troufám si říct, největší laskavost. A Filip? toho přes všechnu nenávist milujete celým srdcem s Lilibeth.

Co se týče knihy samotné, tak je skvělým doplňujícím materiálem nabitým informacemi. Je zpracována po epizodách seriálu a vysvětluje nesrovnalosti či pouze je dovysvětluje. Možná bych v ní více ocenila, kdyby se věnovali samotné královně, ale nemůžu chtít vše.
10/10

Ana72154
Ana72154
16.08.2019 4 z 5

Zatím jsem seriál neviděla, takže je možné že bych knize lépe porozuměla. Chvílemi mi dělalo problém se zorientovat v jakém čase to je, protože se nejdříve psalo o jedné události, poté o druhé, která se třeba o dva roky později od té první a najednou se odehrává jiná událost před tou první...

hroneczek
hroneczek
17.06.2019

Nejsem odborníkem na dějiny britské královské rodiny, ale seriál mě moc bavil a kniha stejně tak. Oboje krásně vystihuje, jak nelehká a pro nás nepředstavitelná je úloha skutečné královny.

Navíc seriál přináší živý pohled, kniha pak ladí detaily a rozšiřuje obzory.

4444913
4444913
31.05.2019 5 z 5

Super.Formát (jede podle jednotlivých dílů seriálu kde pro knížku "opravil"chybky udělané kvůli dramatizaci historik Robert Lacey)mi nevadí,v knize je spousta informací a fotografií(ze seriálu které mě až tak nezajímají ale i skutečných členů král.rodiny),vysvětluje řekla bych objektivně řadu známých událostí,nevyhýbá se ani věcem o kterých se většinou radši mlčí(př.existenci lorda Porchestera který by se prý jejím rodičům zamlouval jako Alžbětin manžel a který se celý zbytek svého života staral o její koně jenže jednou nějaký novinářský poctivec přišel s nápadem že by mohl být otcem prince Andrewa jen proto,že mezi prvními a druhými dvěma dětmi královny je věkový rozdíl přibližně deseti let),za sebe prohlašuji knížku za událost.Jestli budou následovat další(mám za to že se natáčí už třetí řada)přála bych si aby byly stejně dobré.