The Best of Frederik Pohl: Tunel pod světem

The Best of Frederik Pohl: Tunel pod světem https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61097/the-best-of-frederik-pohl-tunel-pod-svetem-61097.jpg 4 20 2

Frederik Pohl patří k nejslavnějším americkým sci-fi autorům, editorům a kritikům. V Čechách se proslavil svým románem Obchodníci z vesmírem, který napsal spolu s C. M. Kornbluthem a čtyřdílným cyklem románů – Gateway – o pátrání po záhadné mimozemské civilizaci Heechee, jež kdysi navštívila Sluneční soustavu. Frederik Pohl je však nejvíc ceněn pro své povídky, mnohdy krátká satirická dílka plná černého humoru. Ty nejzajímavější Vám nabízíme v tomto prvním českém průřezu jeho povídkovou tvorbou.... celý text

Literatura světová , Povídky , Sci-fi

Vydáno: , AFSF - Asociace fanoušků science fiction

The Best of Frederik Pohl , 1975

Disease
07.10.2021 4 z 5

Frederik Pohl má zvláštní smysl pro humor, který se hodně podobá humoru starší české scifi a občas je sarkastický jako Mark Twain. Kromě toho je ve výboru zastoupeno i pár opravdu čistokrevných scifíček. Celkový dojem je příznivý, i když v rámci "best of" bych měl být asi přísnější.

Greenfingers
22.11.2020 3 z 5

Knihu rozhodně nepovažuji za propadák, ale asi jsem čekal něco více. Z celkového průměrného hodnocení se vymyká nejkratší povídka o návratu Ježíše na Zemi. Originální nápad a výborné zpracování.