The Art of Kingdom Come: Deliverance

The Art of Kingdom Come: Deliverance https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414795/bmid_the-art-of-kingdom-come-deliverance-7nV-414795.jpg 5 40 13

Pronikněte do propracovaného světa úspěšné hry Kingdom Come: Deliverance v knize The Art of Kingdom Come: Deliverance. Kniha přináší exkluzivní pohled do zákulisí vývoje největšího českého herního projektu všech dob. Skrze nespočet náčrtků, vývojových konceptů a krásných screenshotů se čtenář dozví, jak vznikal autentický herní svět roku 1403. Vše doplňují zasvěcené komentáře tvůrců hry. Pokud vás zajímá, jak vznikaly jednotlivé lokace ve hře, navrhoval se systém oblečení či kreslily mapy, kniha The Art of Kingdom Come: Deliverance vám na vše odpoví. Součástí jsou i exkluzivní rozhovory se samotnými tvůrci, kteří poodhalí procesy, jenž vedly k vydání oceňované hry českého studia Warhorse. Autor Warhorse Studios a Xzone.... celý text

Řídící Ještěrka
09.10.2023 5 z 5

Krásná kniha, ale uvítala bych více informací tak nějak o všem kolem hry.

Bargud
03.09.2023 5 z 5

Krásná publikace, jen bych uvítal aspoň o trochu více textů (obzvlášť když je to historická hra podle skutečných reáliích). Snad bych i uvítal kdyby kromě herních obrázků byly pro porovnání skutečné fotografie z míst. Snad Xzone časem přinese zase něco podobného (třeba to, že u nás nevyšlo cokoliv o Bioshocku je naprosto ostudné).

Davidin
14.05.2023 5 z 5

Technické provedení publikace mi přijde perfektní: velký formát, kvalitní papír, tisk i celkově nestandardní pojetí konceptu herního art booku. Většinou lze v knihách tohoto typu spatřit více z nejrůznějších oblastí, tady dostala prostor zejména část týkající se prostředí. Absolutně mi to nevadí, právě naopak si vážím technologických ukázek návrhů. Jednotlivé lokace jsou řazeny chronologicky tak, jak by jimi divák procházel i ve hře, tudíž se jedná také o průvodce. Občas se ke knize vracím a dmu se pýchou nad tímto herním projektem i jeho úspěchem.

Saimon
18.04.2021

Za mě bohužel docela zklamání. Na jednu stranu velice cením stylizaci celého artbooku a zároveň i úroveň jednotlivých artworků a koncept artů. Na druhou stranu je v knize pramálo přidané hodnoty v podobě informací o vývoji. Sice se člověk dozví historické detaily z tamní doby, ale osobně by mě spíše zajímalo, jak se k jednotlivým věcem došlo, mezi čím se vybíralo, co se muselo zahodit a proč, porovnání s realitou, různé zajímavosti, úskalí a strasti při vývoji této hry či designu jednotlivých sekcí apod.

Stejně tak v knize chybí poznámky autorů jednotlivých lokací či postav, klidně i problematika dubingu, jména autorů pod artworkem a podrobnější popisky návrhů - např. to, že se člověk dívá na návrh oblečení postavy dojde každému, ale lidi by mohlo zajímat, kolik se návrhů celkově vyrobilo, možná kolik se na tom strávilo času, kolik knih se muselo nastudovat atd.

Tu a tam nějakou zajímavost vyčíst lze, nicméně bych čekal hold všem vývojářům, kteří se na tom podíleli spolu s jejich myšlenkovými pochody napsané slovem a znázorněné obrazem. Artbook nemusí být jen o desítkách stránek s artworky, ale může to být i odkaz na hru a shrnutí toho co se dělo od začátku až do konce a co se hráč během hry nemůže dozvědět. Škoda, tak možná u druhého dílu :)

Mé hodnocení: ✰✰✰

MalejTonda
27.02.2021

Tuto hru vlastním již od jejího vydání a musím říct, že je to moje srdcovka. Nejen, že je to jedna z mých nejoblíbenějších her vůbec, ale také je to za mě po Zaklínači, druhá nejlepší RPG hra vůbec. Ještě bych dodal, že je Česká a také vás naučí o různých historických postavách a událostech.

Tento artbook bych doporučil hlavně všem kdo si plánují a nebo už hru dohráli. Dozvíte se zde o tom jak se hra vyráběla, což u takto obsáhlé a realistické hry je skvělé. Ilustrace jsou nádherné a také zde najdete i samotné screenshoty ze hry. Je zde povedené vykreslení středověkého života a nepokoje v dané době. Líbí se mi zde popis kreslení map do hry, které jsou ve samotné hře naprosto perfektní. Také tam jsou různé komentáře od autorů, což se mi velice líbí. Z knihy vyznívá taková atmosféra, že hned máte chuť si hru zahrát.

Celkově bych to shrnul tak, že artbook velmi stojí za to a měl by si ho koupit každý fanoušek, který má rád RPG žánry a líbí se mu hra Kingdom Come: Deliverance.

t_gon
17.10.2020 4 z 5

Andyho popis jde podepsat víceméně doslova s výjimkou těch hvězd. Což je stejně subjektivní, takže koho by to trápilo? No koho - toho, kdo má za sebou víc než jeden artbook a už tedy ví, co za své nemalé dukáty chce dostat.

Aby to nevyznělo blbě, tak kniha je na naše poměry výborná a „splňuje“ všechny parametry poctivého artbooku. Tedy na omak je příjemná (pevná vazba na křídě), na „očuch“ voňavá a do knihovny vyloženě výstavní (hutný počet stran spolu s rozměrem A4 by dokázal i menší sele umlátit). Tohle se vyloženě povedlo a je radost knihu zařadit k dalším, leč zahraničním titulům.

Problém je však v obsahu, kdy jde velmi ocenit nejen výtvarnou stránku, ale také jistý „punc“ dějepravy a historické studie, kdy jsme v malých dávkách doučování o historickém pozadí hry v souladu s naší historií. Za tohle potlesk celému týmu. Ale jak Andy popisuje, po pár desítkách stran se člověk v popisu měst a vesnic ztratí a je mu více méně jedno, zda se pohybuje ve Skalici, nebo genericky podobné Úžici o 100 stran dále. Hru jsem ještě nehrál, ale velice mi zde chybí část o nepřátelích, detailnější UI a dalších segmentů hry, které by si jistě zasloužili více prostoru. A přitom mnoho herních artbooků nejen z dílen DarkHorse ukazuje funkční vzory.

Nicméně je to drobná „výtka“, kterou spíše uvidí „zkušení“ artbookáři, než fanoušci hry, pro které je tohle primárně určeno. Tahle poctivá česká cihla se v knihovně rozhodně neztratí. A k jejímu čtení mi více než poslech OST ze hry sedl se svými slovanskými motivy perfektně OST prvního Zaklínače. Správně vybraná hudba požitek ze čtení nejen artbooku vždy pozvedne na vyšší úroveň.

KobraCSGO
16.07.2020 5 z 5

Tak tohle je povinnost, art book k české hře Kingdom Come: Deliverance.

milan3696
24.02.2020 5 z 5

Pro fanoušky hry povinnost. Nepředpokládám, že by si to někdo jiný koupil...

Kyoshido
08.02.2020 5 z 5

Krásná publikace zahrnující artworky k lokacím ve hře s doprovodným povídáním.

Prey
30.11.2019 4 z 5

Samozřejmě hlavně pro fandy hry, ovšem krásná publikace. I když by tam toho mohlo být víc, i textu…

AndyTheReader
28.10.2019 5 z 5

Vlastním několik desítek artbooků (nejen, ale převážně s herní tematikou) a musím s potěšením konstatovat, že tento česky vydaný kousek věnující se české videohře je na velmi důstojné úrovni.

Oceňuji zejména stručné, leč výstižné popisky k jednotlivým artworkům (což u artbooků ne vždy bývá zvykem) a občasné komentáře s historickými zajímavostmi. Jazyková úprava je také na výborné úrovni, za celých 250 stran jsem si všiml snad jen jednoho či dvou překlepů/chyb. Líbí se mi, že obrazový materiál je vhodně nakombinován a kromě klasických celobarevných artworků, zde jsou zastoupeny i černobílé skici, případně screenshoty přímo ze hry. Potěší i použití kvalitnějšího lesklého papíru, na němž artworky skvěle vyniknou.

Naopak mě mrzí určitá nevyváženost mezi jednotlivými kapitolami - prostředí a lokacím je věnováno celých 175 stran, zatímco designu postav, vybavení a uživatelského rozhraní (což pro mě osobně byly nejzajímavější pasáže knihy) poté jen pár desítek zbývajících stran.

Jsem však velmi rád, že tento artbook u nás vůbec vznikl - myslím, že je to snad první případ vůbec, kdy se nejedná o českou verzi/překlad zahraničního originálu, ale přímo české vydání. Absolutní hodnocení, více takových počinů.

P. S. Nechce se někdo pustit do vydání podobného artbooku skládajícímu hold původní české Mafii?

BloodyO
17.08.2019 5 z 5

Skvělý doplněk ke hře a způsob jak se dozvědět něco víc o jejím vývoji a historickém období kdy se příběh odehrává. Ilustrace jsou nádherné a samotná kniha má velmi povedené provedení.

Kazumaki
15.08.2019 5 z 5

Nádherná ilustrovaná kniha z vývoje hry. Za každým obrázkem je vidět spousta práce a těším se, až se jednou také dostanu k zahrání. Chválím občasně správně napsané slovo "skici."