Těžká noc

Těžká noc https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408331/bmid_tezka-noc-XIU-408331.jpg 4 562 184

Po pětiletém vztahu by měl přijít další stupeň - bud' svatba, anebo rozchod. Patrik zvolí druhou možnost a Erika je náhle opuštěná a nešťastná. Místo po Patrikovi se snaží zaplnit intenzivními nezávaznými zážitky, které však také nejsou tím pravým ořechovým. Nová láska na sebe ale nenechá dlouho čekat a Erika je zase šťastná, zamilovaná a milovaná. Jenže ani nový vztah není tak úplně bez mráčku - Eriku tíží jisté tajemství a navíc ani soužití s potenciální tchyní není zrovna jednoduché ...... celý text

Ali_xy
26.07.2019 2 z 5

Víc jak po 10 letech jsem s jistou dávkou sentimentu sáhla po knize od autorky. Trochu jsem doufala (snad i vcelku oprávněně očekávala), že tak jako já, vyrostla postava v knize, která nebude již myšlením ve věku šestnáctiletých, ale kolem třicítky. Zápletka i vlastně celý styl, jakým je kniha napsaná, mě zklamal. Nesmyslné věty, spousta vykřičníků, chování i myšlení hlavní hrdinky bylo něco, co se před 10 lety dalo omluvit a snad to i k hrdinkám věku 14-18 patřilo, avšak tentokrát to bylo jak pěst na oko. Zápletka mi přišla jak z jednoho dílu seriálu "Soukromé pasti". Dvě hvězdičky snad jen ze sentimentu, autorka by asi měla zůstat u knih pro náctileté.

veveronka
25.07.2019 1 z 5

Oproti jejim minulym kniham zklamani.Vic slo autorce psani o pubertacich

Market = )
24.07.2019 3 z 5

Mno, tentokrát jsem se teda moc prázdninově nepobavila a to jsem si knížku šetřila několik měsíců :-D. Asi bych potřebovala zase něco trochu "prázdninovýho", protože číst ve 30 o třicítkách není zase taková prča :-D. Jak mám svůj život ráda, tak číst si o něm ještě ve volnym čase není žádný hitparáda :-D. Teď vážně - knížka byla fajn zejména proto, že jsem si mohla zase jednou uvědomit, jakou mám kliku, že mám bezva muže i kamarádky a rodinu, ale vracet se k ní nebudu (ačkoli u ostatních knížek LL jsem to opakovaně dělala).

poetree
24.07.2019 4 z 5

Tak po cca 15 letech jsem si zas přečetla něco od Lanczové a je to pořád super oddychovka. Jak už některé ženy přede mnou zmínily, hrdinky zestárly do Kristových let s námi :-D Občas mi tam nějaký detail "vadil", paní Hanu jsem vydýchávala spolu s Erikou... a jelikož se zajímám o přirozené porody, nadzvedl mne ze židle popis porodu (jakože cože nohy přikurtovat do třmenů na koze?! ale ono to tak bohužel ještě někde je HPNP standard...).

zdehan
24.07.2019 5 z 5

Kniha byla moc pěkná tak jak to Lanzová umí nešlo se od ní odtrhnout.

Merrit999
22.07.2019 3 z 5

Na knihách od Lenky jsem vyrostla.Kniha byla dobře napsaná,ale já jsem asi nebyla v dobrém rozpoložení.Doufala jsem v něco lehčího,letního.Po celou dobu čtení jsem ze života Eriky měla depku jako blázen,Max mě neuvěřitelně štval po celou dobu a nepochopím proč musela narazit na takového kok*ta :O Za mě konec tedy není happy end,ale těžké zklamání.

happystar
22.07.2019 5 z 5

Vyrostla jsem na knihách od Lenky a tato kniha nezklamala,příběh byl skvělý. Líbil by se mi i ve filmovém provedení.

Janča089
20.07.2019 4 z 5

Knížka splnila (možná trochu předčila) moje očekávání. Jsem ráda, že hlavní hrdince nebylo 15 let, ale autorka už posunula věkovou hranici. Četla jsem s chutí!
SPOILER: jen by mě zajímalo, jestli Max jezdil svojí Scanii (někde to tam 2x bylo) nebo svým Volvem (str. 172) a jestli Erika dávala nabídku koťat opravdu na intrastat a ne instagram (také str. 172). ????

Dagmar58
19.07.2019 4 z 5

Líbivý příběh o vztazích a vůbec nejde o dívčí román, kterými autoka začínala a hodně nás na jejích knihách vyrostlo. Styl psaní autorky je příjemný, dobře se čte.

ankaras
17.07.2019 5 z 5

Jako "náctiletá" jsem dala všechny knížky od Lenky, a proto jsem teď pro její novinku běžela. Docela mě překvapilo, že nečtu dívčí román, ale že tento román se mnou "dorostl", v patnácti o patnáctkách, ve třiceti o třicítkách. :) Díky! Ale dala bych si něco z kempu zase :)

Cammille
14.07.2019 2 z 5

Lanczovou ctu po 15 letech a nic se na jejich knizkach nezmenilo :) fajn cteni, ale nic strhujiciho

Pedruska01
14.07.2019 5 z 5

Po dlouhé a dlouhé době, konečně tato autorka, která je opravdu paní Autorka s velkým A, vydala novou knihu. Hrozně jsem se na to těšila, a nejen proto, že jsem na autorčiných příbězích "dospívala", ta anotace zněla víc než zajímavě.
Hlavní hrdinka Erika mi byla sympatická, a o to víc, že byla starší, oproti slečnám, které většinou v "Lanczovkách" jsou a, které známe. S Erikou jsem ve většině případů naprosto souhlasila, fandila jsem jí a zárověň i lítost projevila. Rozhodně neměla tu svoji životní cestu zametenou a průběžně ji přes ni padaly nemalé klacky pod nohy. Však to je život. Ta kniha neměla nasazené růžové brýle a díky za to. I když to končí dobře - protože jinak to nejde, tak průběh děje je opravdu realistický, což vítám daleko víc, než když mi je od prvopočátku mazaný med kolem pusy.
Protějšek Max... tak nějak jsem pořád čekala, že se něco stane "špatného", protože přeci jenom, ta jejich známost byla prostě trošku zvláštní, i když na dnešní poměry možná standardní - a nedočkala jsem se, což v závěru je nejspíš dobře, protože víc neštěstí Erika nepotřebovala. Jinak jsem proti němu nic neměla. Několik postav mě dokázalo točit jako Eričina matka, Maxova matka, Maruška nebo pár kamarádek z "party". Zbytek obstál.
Příběh se mi líbil, skvěle vymyšleno potažmo napsáno. Vztahový propletenec byl pozoruhodný. Jediné, co mi asi trošku vadilo bylo, že na samém konci, kdy se ve dveřích objeví Max, tak ho tak nějak Erika přijme. Ano, je tam naznačeno, že se do toho vložila jedna její kamarádka a mnohé mu prozradila, ale přeci. Čekala jsem jejich rozpravu. Každopádně to je jedna drobnost na celku.
Příběh, který byl prostě klasika. To paní Lanczová umí. Četlo se to relativně rychle, byť musím přiznat, že než jsem si po neskonale dlouhé době zvykla na ten styl-maličkosti v prezentaci psaní, kapinku to trvalo. Však jsem spokojená a jsem moc ráda, že se konečně něco z autorčina pera vyvrbilo. Budu pevně doufat, že paní spisovatelka naváže na četnou dráhu psaní a vydávání knih, kterou měla. Hodnotím - jak jinak než - kladně a dávám plný počet hvězd. :)

majinka
14.07.2019 5 z 5

Konečně nová kniha od "Lanczovky" ! Moc jsem se na ni těšila a nezklamala....

eva1669
12.07.2019 3 z 5

Po dlouhé době konečně vyšla nová Lanzovka a musím říct že byla celkem povedená, i pro starší holky, kterým už není náct.

Knihomolka97
09.07.2019 5 z 5

Krásný příběh, nenechal mě ani na okamžik vydechnout.
Střídaly se ve mě emoce od naštvaných, šťastných až po smutné.
Ke konci jsem byla úplně naměkko. Asi proto, že jsem Erice přála, aby vše pro ni dobře dopadlo.

eelka
08.07.2019 5 z 5

Pěkná, další “lanczovka” která nezklame ☺️

Kyparis
08.07.2019 4 z 5

Tak strašně jsem se těšila a Lenka nezklamala! Miluju ten její styl psaní, to, jak dokáže každý detail úžasně popsat, jak si hraje se slovíčky, jak dokáže člověka rozesmát. Smála jsem se od prvních stránek :-) Knížka nádherně napsaná a protože jsem na Lanczovce vyrůstala, jsem ráda, že i hrdinka je trošičku starší a vyspělejší, bylo to moc příjemné :-)

petraštěp
07.07.2019 5 z 5

Splnila mé dlouheeee očekávání ????

SimonaM86
04.07.2019 3 z 5

Bylo fajn si po dlouhé době přečíst LL. Vždycky když jsem četla její knížky tak jsem se nasmála, ale bohužel čím jsme starší tím se více z jejích knížek ( snad jen z knížek:-) vytrácí humor :-)

zuzana2599
04.07.2019 4 z 5

Vůbec si nevzpomínám, zda jsem v mládí četla knížky paní Lanczové. Jsem již čtenář - veterán a zapomínám... Ale tato byla prima. Oddechovka vhodná na léto, plná vztahů, rozbouřených citů, erotiky, humoru a lásky ke kočičkám. Pěkné čtení !!