Těžká noc

Těžká noc https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408331/bmid_tezka-noc-XIU-408331.jpg 4 562 184

Po pětiletém vztahu by měl přijít další stupeň - bud' svatba, anebo rozchod. Patrik zvolí druhou možnost a Erika je náhle opuštěná a nešťastná. Místo po Patrikovi se snaží zaplnit intenzivními nezávaznými zážitky, které však také nejsou tím pravým ořechovým. Nová láska na sebe ale nenechá dlouho čekat a Erika je zase šťastná, zamilovaná a milovaná. Jenže ani nový vztah není tak úplně bez mráčku - Eriku tíží jisté tajemství a navíc ani soužití s potenciální tchyní není zrovna jednoduché ...... celý text

Ann98
25.11.2019 5 z 5

Klasická "lanczovka". Kniha bavila, byla čtivá a měla spád. Eričin příběh mě musím přiznat docela zaujal (ač jsem tomu z počátku takové šance nedávala). Ze začátku mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak už jsem hltala stránku za stránkou a čekala, jak to všechno dopadne... a musím říct, že konec byl doslova úžasnej! Samotná hlavní hrdinka mi byla neskutečně sympatická a byla mi o to bližší, že už to nebyla typická puberťačka. Erika to neměla v životě zrovna jednoduché, ale o to víc kladněji knihu hodnotím. Co se týče samotného příběhu, děj byl velmi reálný. Za mě plný počet hvězdiček a mohu jedině doporučit.

simona5r
19.11.2019 3 z 5

Přesně ta Lanczová, jakou mám ráda. Milé, odpočinkové čtení, od kterého se těžko odtrhává. A i když jsem tušila, jak to dopadne, tak jsem si čtení moc užila. Někdy je potřeba vypnout a při čtení si jen odpočinout.

alnahu
05.11.2019 3 z 5

Takto toto byla docela milá oddechovka-spíš takový dívčí román,která mě potěšila.

lenka7348
05.11.2019 4 z 5

Přesně něco takového jsem teď potřebovala. Oddechovku, která je však dobře napsaná a nenudí.

Terka18
03.11.2019 3 z 5

Kniha se mi líbila a těšila jsem se na ni. Nenadchla mě tolik jako jiné knihy od autorky. Je to příjemná oddechovka, která pomalu plyne. Musím říct že "tchýně" Eriky mi lezla pořádně na nervy.

Krisařka
03.11.2019 3 z 5

Líbila se mi, oddychové čtení na dva večery, jediné co mi trochu vadilo byl konec, s tím si autorka moc nepohrala, ale ji ak super.

Neara
02.11.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila,ačkoliv z vlastní zkušenosti vím,že když je chlap uražený a žárlivý k tomu,horko těžko se mu něco vysvětluje a takový chlap ani nedokáže většinou přiznat svou vlastní chybu...Jo kniha se mi moc líbila,ale zajímalo by mě pokračování.Je tam více věcí otevřených,jak vyřeší vztahy v rodině,kde budou bydlet atd...pokud se v tom nebudu dál pitvat,tak pěkná knížka s ale....

Petra17
30.10.2019 5 z 5

Kniha od ktere se neslo jen tak odtrhnout, cteni bylo svizne a dej pekne plynul. Maxova matka byla priserna, zatinala jsem pesti, skripala zubama a nesnasela jsem ji ! Priserna tchyne! Na vrazdu :D

LenysekC
27.10.2019 3 z 5

Nejak mi tam chybi vetsi poselstvi. A rozuzleni. Jak to, ze Max prehodnotil? Takhle to vypada,ze jen proto, aby mohl byt happyend. Jenze s takhle zamindrakovanym chlapem to happy urcite neskonci, pokud na svem sebevedomi (nemyslim ego) trochu nemakne.

Mysicka_Lb
18.10.2019 3 z 5

Typická Lanczovka. Všechny jsou na jedno brdo, ale všechny je člověk zhltne, protože jsou čtivé a oddychové.... a za nějakou dobu je může zhltnout znova, protože to není nic, co by mu utkvělo dlouho v paměti. Hlavní hrdinka má být tentokrát třicátnice, ale chová se, jako kdyby jí bylo nejméně o deset let méně. A prakticky všechny její kamarádky také.... Autorka měla vždy ten dar vcítit se do hrdinky, o které psala, ale tady se to bohužel vůbec nepovedlo. Kniha se mi ale četla dobře a to je hlavní.

Ywonek
08.10.2019 5 z 5

Stara zlata Lanczova. Autorka meho mladi .Nezklamala.

Margherita_N
01.10.2019 2 z 5

Nic nového. Fakt vůbec nic. Stejnej mustr jako vždy když v autorčiných knihách holka nečekaně otěhotní (a nejen otěhotní, vzpomeňme na Pavlu) – ukáže se, že kluk je nesmírně bohatej a žije ve vile, matka je upravená panička v kostýmku a otec podnikatel. Matka je protivná, otec je pohodovej se sklonem k proutnictví. A tady je právě ten kámen úrazu, což je jediná trochu nová zápletka – i když podobnej směr nabíral už román Pošeptej po větru. Milion zbytečnejch kámošek, který si nemáte šanci zapamatovat, protože některý z nich tam prohodí s bídou dvě věty. Když někdo žije v zahraničí, je to Itálie (Řím, Neapol), případně USA – v této knize obojí. Už jsem si připadala nepatřičně, když jsem ve svém věku četla Lanczovou, ale když už jsem v pubertě začala a před půl rokem do toho dočítání spadla, tak ať je to komplet. :) „Něco do sebe“ to ale pro odvěký čtenářky bude mít (už jen to, že se tam setkáte se známým prostředím a starýma postavama), protože jsem to zase přečetla za víkend, jako v dobách, kdy mi bylo těch třináct (možná i míň) až sedmnáct.

knihovnička007
30.09.2019 3 z 5

Autorku jsem četla jako puberťačka a opět jsem se k ní ráda vrátila.
Erika mi zpočátku připadala "na hlavu", když takhle blázní a dělá takové nesmysly-zvlášť ve svém věku. Jasný scénář, poměrně čitelný děj.
Přijde mi, že autorka píše všechny knihy podle nějaké šablony-stejně jako kniha Manželky, milenky, zoufalky. Kdy se ženy, kamarádky scházejí a pomlouvají, kecají atd. Náhoda?
Jsou to (dle mého) knihy, které stačí jednou přečíst a člověk se rád vrátí zpět do knihovny. Neurazí, nenadchne.

denisa7430
26.09.2019 1 z 5

Na román jsem slyšela jen samou chválu, tak jsem se na jeho čtení moc těšila, ale upřímně mě příběh zase tolik nezaujal. Číst se kniha sice dala, ale děj byl velmi snadno předvídatelný. Navíc se v něm vyskytovalo množství nesympatických postav.

Jana K
25.09.2019 3 z 5

Tak coby náctiletá jsem knihy paní Lanczové doslova hltala jednu za druhou a mnohé jsem četla dokonce několikrát. Teď po letech nostalgický návrat k tomuto žánru, který mě dříve tak bavil, teď už je ale moje hodnocení poněkud střídmější a vlažnější.
Paní Lanczová své hrdinky postaršila - už to nejsou žádné náctileté puberťačky, ale dospělé samostatné ženy, každá se svými vlastními "dospěláckými" starostmi a problémy. Styl autorčina psaní se však nezměnil, takže mám stejně pocit, že čtu o náctiletých, byť už řešících zaměstnání, svatby, potomky, nepříjemné tchyně aj.
Přijde mě to všechno zkrátka moc jednoduché, předvídatelné a bez pořádného děje. Ze začátku jsem měla i problém se do knihy začíst a zorientovat se ve skrumáži celkem nesympatických postav. Postupem jsem se ale rychle prokousala typickým jednoduchým stylem psaní paní Lanczové, takže kniha celkem rychle ubíhala a že přišel typický kýčovitý happy end je nasnadě.
Jako letní oddychovka na pláž proč ne, ale je-li hrdinkou již dospělá žena, čekala bych něco sofistikovanějšího.

ladush
23.09.2019 4 z 5

Stará dobrá Lanczová, která jde s dobou. Zpestřila mi cestování během dovolené. :-)

Martina410
14.09.2019 4 z 5

Pekna knizka, prectena behem 3 dnu. Ta nostalgie, kdy jsem Lenky knihy hltala pred X lety, byla skvela. Cetla se velmi dobre i proto, ze je to muj oblibeny zanr. Co me trochu mrzelo, ze dej byl celkem snadno predvidatelny, konec musel byt kazdemu jasny. Plus tech zlych a mrzutych postav v knize take bylo az az. Ovsem styl psani byl hodne dobry, uveritelny. Doporucuji.

LilianaFalcon
12.09.2019

Několikátá knížka, co jsem se od autorky pokusila číst, ale styl mi nevyhovoval, postavy byly nesympatické, takže jsem ji nakonec ani nedočetla. Proto nechávám bez hodnocení.
Teda já ji dočetla, ale s přeskakováním a hlavně závěr mě ubezpečil v tom, že tohle fakt číst nepotřebuju. A to mám pocit, že jinak na poli červené knihovny přečtu kde co... Možná, že kdybych na knížkách autorky vyrostla, tak budu hodnotit jinak...

Lucissia
11.09.2019 5 z 5

Po hodně dlouhé době další Lanczová, kterou jsem si koupila v knihkupectví. A nelituju. Přečteno jedním dechem, zvlášť konec jsem vysloveně přeletěla, jak jsem byla zvědavá. Je mi sympatické, jak stárnu já, tak i autorčiny hrdinky. Dobrá kniha. :-)

janica09
04.09.2019 1 z 5

Tak trochu z nostalgie a trochu ze zvědavosti jsem sáhla po této autorce, která "prý začala psát pro dospělé", ale stejně mi to připomínalo pubertu a trochu červenou knihovnu s předem jasným koncem. Troufám si říct, že jsem se někam posunula.