Tetrov hlucháň v poetickom rozjímaní a perokresbách

Tetrov hlucháň v poetickom rozjímaní a perokresbách https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156291/tetrov-hluchan-v-poetickom-rozjimani-a-perokresbach-156291.jpg 5 1 1

"Milí čitatelia, od prvého okamihu, ako som sa stretol s hlucháňom ešte ako malý chlapec, pocítil som k tejto zvláštnej ratolesti prírody neopísateľné chvenie srdca. Tento nevšedný pocit ma odvtedy sprevádza na každom kroku. Hlucháň ma očaril svojou majestátnosťou, plachosťou, tajuplnosťou... Najväčšmi som však okúzlený jeho tokaním odohrávajúcim sa v romantickej atmosfére prítmia interiéru lesa za mesačného svitu... Nech som fyzicky kdekoľvek, moje vnútro blúdi vždy tými najodľahlejšími hlucháními zátišiami. Vstávam duševne prítomný s mojimi najmilšími hluchánikmi a cipuškami. Cez deň prežívam ich radosti i starosti. Rovnako tak večer zaspávam s pozdravom patriacim týmto stvoreniam..." Autor... celý text

Skripi
31.03.2013 5 z 5

Kniha určená pre ľudí ktorí majú k prírode vzťah. Vycítiť z riadkov že autor je veriaci človek. Miroslav Saniga je verím človek ktorého netreba predstavovať.
Citát.: "Ak sa mi týmto skromným knižným počinom podarilo získať aspoň jedného priateľa pre prírodu a cez ňu aj jej geniálneho pôvodcu Boha, potom som si splnil skromné predsavzatie, ktoré som si dal pred jeho napísaním." Saniga

Miroslav Saniga
slovenská, 1964
2014  100%Boží stopy v přírodě
2010  100%Tetrov hlucháň v poetickom rozjímaní a perokresbách
2014  100%O prírode veselo i vážne
2003  100%Rozprávky prababičky prírody
2017  0%Chotár pod Čiernym kameňom – čarokrásna Záhrada Eden

Kniha Tetrov hlucháň v poetickom rozjímaní a perokresbách je v