Záměna

Záměna https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/153241/bmid_zamena-153241.jpg 4 609 93

Drobná překladatelka Vivien se celý život řídila chladnou logikou a práci prokládala péčí o svou jedinou žijící příbuznou. Když se však dostane do neřešitelné situace a musí zaplatit babičce operaci v soukromém sanatoriu, sáhne po zoufalém řešení – kývne na nabídku svého současného šéfa. Za jednu noc vášně italský boháč Matteo zaplatí Vivien, kolik si řekne. Výčitkami zkoušená dívka polkne stud, téměř nulové zkušenosti v oblasti lásky a s myšlenkou, že všechno pro svou babičku vydrží, vkročí do hotelového pokoje. Netuší, že jedna noc ji celou změní. Že milenec skrytý tmou bude na její tělo hrát jako na vzácný nástroj. Ráno odchází z hotelu se zasněným úsměvem – zaplatí za babiččin pobyt a navíc prožila nádherné milování. Vášní omámenýma očima sleduje Mattea a ignoruje žhavý pohled jeho obchodního partnera Ryana. Vysoký svalnatý skot skřípe zuby žárlivostí. Jak má říct té křehké blonďaté víle, že pomocí intrik a lží vyměnil schůzky a obelhal Mattea. Ale hlavně, že to byl on, kdo se celou noc žhavě miloval s Vivien? A jak zařídí, aby ještě jednou svíral v náručí svůdné tělo plaché Vivien?... celý text

tittanie
17.07.2020

Nerada bych někoho odradila svým komentářem. Téma je dobré a jestli chcete jenom číst knihu a u toho relaxovat, tak proč ne. Další díly číst nebudu. Ale jinak dobrá obálka.

Myška43
26.05.2020 5 z 5

Pro mě maximální spokojenost. Kniha je čtivá, příběh zajímavý, romantický, prostě další pohádka, která pohladí na duši. Rozhodně jdu na další díl.

petulkapeta
26.04.2020 5 z 5

Pekna kniha..a co se stane kdyz muz prvni jedna a pak premysli...ale nakonec mu to dojde

jaroiva
01.02.2020 3 z 5

Dostala jsem, co jsem čekala. Proč jinak číst tento žánr?
Takže účel to splnilo.
Speciální dík autorce za to, že se vyhnula "motýlkům v břiše".

kiki11
22.12.2019 3 z 5

Po přečtení této knížky vím, že po červené knihovně hodně dlouho (a možná už nikdy) nesáhnu. Kdyby mi bylo patnáct, tak by mě to asi bavilo, ale já už mám éru romantických slaďáren definitivně za sebou a při jejich čtení si říkám, do čeho jsem se to zase pustila a proč jsem raději nesáhla po detektivce, která by určitě nebyla taková ztráta času jako toto. Co se týče autorčina stylu psaní, docela mi vadily stále se opakující slova a fráze (jediná žijící příbuzná, sladké obliny) a ty zdrobněliny (ouško, bradička) mě přímo dováděly k šílenství. Na druhou stranu autorka píše celkem čtivě a zaplať pánbu za tu délku. Konec konců u takovéto obálky jsem nemohla očekávat nějaký hlubší román, kniha je taková jáká asi má být, to jen já se zase pustila do špatného žánru. Hodnotím průměrně a do dalších dílů se určitě pouštět nebudu.

Elize
14.12.2019 3 z 5

Jednoduchá oddechová záležitost, knížka mi dala přesně to, co jsem od ní očekávala. Musím říct, že se mi velice líbila pasáž, kdy se Ryan a Vivien sbližovali - bylo to napsané pro muže naprosto nereálně, ale pro ženu naprosto romanticky. Snad bych se víc zaměřila na popis erotiky, hlavní hrdina Ryan zde totiž často v myšlenkách uvádí, jak si představuje nejrůznější věci, které by dělal s Vivianiným tělem, ale když na to dojde, tak jsou ty pasáže za mě trochu odbyté. Je to zkrátka víc zaměřené asi na romantiku, než erotiku :). Dala bych čtyři hvězdy - jelikož kniha naplnila má očekávání, nebýt té závěrečné zápletky, která byla jak ze špatného déčkového filmu, velmi předvídatelná a rozuzlila se téměř během dvou odstavců, což působilo dojmem, že to autorka chce mít rychle dopsané a hlavně z krku. Když už tam dala takovouhle zápletku, tak ji měla věnovat více prostoru a lépe rozepsat. Jinak je kniha psaná hezky - vtipně, s nadsázkou a velmi čtivě.

janadibelkova
29.03.2019 2 z 5

Co na tohle napsat..zvláštní děj, absolutní sci-fi v podobě svalnatého empatického romantika, velmi skromná slovní zásoba..ale jako hoooodně oddychová záležitost jednou za deset let se to vydržet dalo. Je mi líto, ale tuhle autorku už vyhledávat nebudu.

Kačí137
25.03.2019 4 z 5

Super čtení na lenivé odpoledne. Splní vše, co od názvu a obálky očekáváte. Nepřekvapí, ale pobaví a je to vážně hezky psané. S humorem a nadsázkou, erotika.

Knihomolka97
09.03.2019 3 z 5

Knihu bych rozdělila na 2 části. Začátek mě hodně bavil, byl to zajímavý nápad a postavy jsem si oblíbila. Od jiste části mě ale kniha přestala bavit. Navíc mi vadila Vivienina naivita a nerozhodnost a taky, že nedala Ryanovi aspoň trochuu sežrat za to co ji udělal..jako zachoval se jako blb a aspoň nějak ho vytrestat mohla! A navíc mi konec přišel uspěchaný.

Lofda
30.12.2018 2 z 5

Přečetla jsem si anotaci a řekla si, že to bude přesně ta kniha na vypnutí mozku. Nakonec jsem četla a četla, i když mi párkrát napadlo, že vlastně nevím, proč to čtu?.. Asi jsem to nečetla ve správnou dobu, možná jsem čekala překvapivější zápletku? Připomnělo mi to všechny ty "Harlekýnky" co jich kdysi bylo plno. Jednoduchý příběh, jednoduchá zápletka a žili šťastně až.. Je mi líto, potenciál tam nejspíš byl, líbilo se mi např. střídání pohledů vypravěčů. Své čtenáře si kniha i další díly určitě najdou, ale já už se ke knize vracet nebudu a druhý díl si rozmyslím.. Možná až budu zase potřebovat vypnout mozek..?
EDIT: přečetla jsem si 3. díl série a jako by to psal někdo jiný? moc jsem se u toho bavila, takže možná jsem toto nečetla v tu správnou dobu.. ;-)

TerezaMondeková
21.04.2018 3 z 5

Hodně mě zaujala obálka a popis. Kniha je pěkně napsaná, zajímavá, romantická... jednoduché, oddychové čtení. Nechybí ani trocha humoru, erotiky, menší zvrat. Akorát mi trochu vadil konec... na můj vkus hlavní hrdinka odpustila moc rychle. I epilog byl pěkný.

ardeas
27.10.2017 2 z 5

Veľmi priamočiare, bez prekvapení, klišé. Pre oddych, keď chce človek zabiť čas odporúčam, inak nič svetoborné. Dosť mi vadil rozprávač, lepšie by to vyznelo v prvej osobe, takto len ako podpriemer z červenej knihovne.

Luciga
21.06.2017 3 z 5

Autorce se nedá upřít čtivost... napsané poutavě, ne moc dlouze :). Kdo má romány pro ženy rád, přijde si na své. A je tu úplně jedno, že stejně od začátku víte, jak to skončí.
.... pro mne oddychovka na dlouhé čekání v ambulanci, kdy se člověk nemůže pořádně začíst neb neustále sleduje co se děje okolo něj a poslouchá, zda už nevolají právě jeho...

havrmoni
27.03.2017 4 z 5

Romanticko-erotický naprosto oddechový příběh. Hrdinka sympatická,inteligentní a přesto naivní. Zápletka pěkná,co už taky ve změti románů pro ženy vymyslet,aby to zaujalo. Spíš mě vadilo,že jí trvalo tak dlouho než poznala toho pravého. Neviděla ho,slyšela ho jen šeptat,ale co hmat a vůně aj. Ty rozdíly( vousy,délka vlasů) tam jsou. Bylo to sice sladké a nemusíte nad tím přemýšlet,ale tahle naivní hrdinka by se hodila spíš mezi skotské horaly minulých staletí než do současné doby.

Pedruska01
09.03.2017 5 z 5

Kniha se dobře četla a byla příjemná. Je to další záležitost, která spadá do fenoménu několika posledních let, a to je kategorie erotického románu. Autorka si to vymyslela hezky - zápletka mě bavila a ten zbytek vlastně taky. Sice Ryana Viv mohla trochu víc "potrestat" za to, co jí způsobil, ale vem to čert, u takových knih to asi čekat nemůžu. :D Shrnutí: oddychové, celkem milé čtení - ve své kategorii, proto plné hodnocení. Nemám zřejmě žádnou výtku. :)

paprika75
03.03.2017 3 z 5

Hlavní hrdinka nemůže být blbka, když se živí simultánním překladem. Jinak je to celkem sympatická holka ... Ale jak si mohla proboha splést v posteli Itala a Skota??? To by musel celou dobu mlčet ... nechápu. Je to hlavní zápletka knihy, ale nezkousnu to. 3* max

kik68
13.07.2016 3 z 5

Docela milé. Neurazila, ale ani nijak nenadchla.

majík1
04.07.2016 5 z 5

Kniha se mi líbila

evelýny
28.04.2016 1 z 5

Velmi slabý příběh o tom, jak ON touží po ní a ONA po něm - celkem ohraná písnička.
Některá pojmenování intimních partií - to je fakt fičák. Jsem ráda, že jsem toto veledílo měla jenom půjčené a je mi líto všech, kteří do něj investovali. Jedna hvězdička za snahu.
j

Nikííís
25.03.2016 4 z 5

Jako oddechové čtení po večerech je to dobré... Myslím, že čtyři hvězdičky jsou zasloužené.

česká literatura erotické romány

Nika Peas (p)