Nalezenec

Nalezenec https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223181/mid_nalezenec-223181.jpg 4 227 34

Tetování krví série

Tetováno série

1. díl

Polokontinent – země plná nebezpečí, nástrah, krvelačných příšer a drsných bojovníků, kteří jim musí čelit. Stane se jedním z nich i chlapec s dívčím jménem Rosamunda? Nalezenec vyrůstající v útulku je díky svému jménu terčem posměchu svých vrstevníků. Sní o tom, že se stane námořníkem, ale je vybrán pro úplně jiné povolání. Má se stát císařským lampářem. Vydává se na dobrodružnou cestu do Železné bašty, lampářské pevnosti, kde má podstoupit výcvik. Během putování divokou krajinou poznává Evropu, věhlasnou fulgarku, která právě v souboji s nebezpečnými netvory ztratila svého pomocníka. Stane se Rosamunda jejím pobočníkem, nebo se přece jen rozhodne vydat na dráhu lampáře? Jaká bude jeho volba?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Foundling , 2006

Alex.Barunka
22.08.2015 3 z 5

Námět příběhu není špatný, jen jeho naivní provedení pokulhává. Kniha je předvídatelná, místy jsem se nudila, ale někdy jsem se do ní dokázala skvěle začíst.
Je jen škoda, že pojmy, které jsou vysvětleny na konci knihy nejsou zakomponovány do příběhu, protože po přečtení jsem už neměla chuť jen tak si pročítat slovník.

sirek
02.04.2015 odpad!

Neuvěřitelná nuda s hloupým a naivním hlavním hrdinou, ve které jedinou dobrou postavou byla Evropa. Co mi vadilo nejvíc byla ta nuda. Tahle knížka způsobila můj čtecí blok. Svět je promyšlený perfektně a nápady dobré, tím to tak končí. Ještě, že tam je asi stostránkový slovník, protože jinak bych to nedočetl... Druhému dílu možná šanci dám, ale až zapomenu na to, jak mě tohle nudilo.

Adele02
03.02.2015 1 z 5

Hm, tak tohle byl pořádný přešlap.

Kathrine
05.12.2014 5 z 5

Kniha mě příjemně překvapila...nebyla jsem si jistá, co mám čekat, ale rozhodně jsem se nenudila. Bylo to oddychové, pohodové a zábavné čtení. Už se chystám na další díl...

Lablynt
19.11.2014 5 z 5

Nevěděla jsem co od knihy čekat, ale rozhodně nejsem zklamaná! Rosamunda zažije velké dobrodružství při cestě k lampářům v promyšleném světě - Polokontinentu. Moc jsem se ani nenudila. :o) Zajímavý nápad + slovník a popis Polokontinentu! Začátek cesty je opravdu začátek cesty, nečekejte, že se hned začne učit lampářem.

Attia
19.10.2014 5 z 5

Úžasný nový svět promyšlený do posledních detailů + skvělý, napínavý a děsivý příběh + krásné kresby postav + pěkná mapka a slovník. To všechno dělá z Tetování krví nezapomenutelný knižní zážitek! Kniha mě naprosto uchvátila, tak že jsem ji musela číst dvakrát.

anibeni
25.06.2014 3 z 5

Kniha nebyla špatná, ale něco tomu chybělo... Něco, co by mě donutilo jásat a achat a číst ve ne v noci...

maky kapr
20.05.2014 5 z 5

Dokonala knizka uz se tesim az tenhle rok vyjde tretiv dil o Rosamundovi,Evrope a o tech vychovatelich :)

terca-m
23.07.2013 2 z 5

Naprosto souhlasím s prvním komentářem.Kniha obsahuje spoustu nových a hlavně neokopírovaných záležitostí,bohužel jsem se při čtení přistihla,že se nudím... I přes zajímavý nápad,mi autorův styl psaní nesedl.

Karolin
27.02.2013 5 z 5

Tato kniha je naprosto dokonalá !!! Nikdy jsem nečetla lepší knihu. Druhý díl je také fantasticky ..

Dante666
09.01.2013 5 z 5

Kniha se mi moc líbila,jak první tak i druhý díl,nádherný příběh,přemýšlím o koupi 3 dílu ale boužel v anglickém jazyce

Cozina
29.12.2012

Moc se mi líbila, ale už jsem nesehnal druhý díl. Pátrám po antikvariátech.

Megii
16.01.2012 5 z 5

Moc se mi líbí neobvyklé jméno hlavního hrdiny... Rosamunda. Ojedinělý nápad, úžasná autorova fantazie.

hobelka
05.02.2011 2 z 5

Nevim co k tomu říct, je sice plná nových, neokopírovaných a zajímavých nápadů, ale většinu příběhu jsem si domyslela dopředu už u třetí kapitoly.

D.M. Cornish
australská, 1972