Začátek cesty

Začátek cesty https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/3859/bmid_tetovani-krvi-zacatek-cesty-C5c-3859.jpg 4 227 34

Tetování krví série

Tetováno série

1. díl

Objevte zemi hrozivých bojovníků! Chlapec s dívčím jménem Rosamunda, nalezenec vyrůstající v útulku, je kvůli svému jménu často vystaven posměchu vrstevníků. Rád by se stal námořníkem, ale je vybrán pro povolání lampáře. Cesta za jeho posláním je však plná překážek! Rosamunda putuje divokou krajinou, kterou obývají příšery. Cestou potkává známou fulgarku Evropu a je svědkem lítého boje, ve kterém padne její pomocník. Stane se Rosamunda jejím průvodcem, nebo se přece jen rozhodne vydat na dráhu lampáře? Jaká bude jeho volba? Přečtěte si 1. díl nové fantasy trilogie Tetování krví, která uchvátila čtenáře po celém světě.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Foundling , 2006

kirinka52
03.09.2023 4 z 5

Za mne takový jiný hraničářův učeň.

Obdivuju vytvoření nových slov a dodaného slovníku. Protože pokud se ocitáme na jiném místě a čase než je naše realita, nemůžou se věci nazývat stejně. A dodává to komplexnější představu jiného světa.

Paradoxem zůstává, že ikdyž mě příběh uchvátil, čtou se ty knížky nějak pomalu.

Zaniya
14.04.2023 4 z 5

Rozjezd náročnější na udržení pozornosti, ale zhruba po první třetině mě knížka chytla a konec už jsem zhltla.

Hanncha
19.01.2022 5 z 5

Když jsem četla knihu poprvé vůbec jsem nechápala, proč měl autor takovou potřebu vše pojmenovat nově. Ale! po přečtění pár vysvětlivek a prostudování kreseb a map, mě kniha pohltila a novým světem jsem byla úplně unešená. Celou sérii jsem přečetla několikrát a je mi skoro líto, že o ní mnoho lidí neví.
Celá série je moc povedená a nemohu než doporučit!

Alíček83
13.12.2021 2 z 5

Tak tohle mě nebavilo. :-( Ani se mě to dobře nečetlo. Bylo tam pár dobrých akcí, který se mě líbili, za to ty hvězdičky. Ale prostě začátek - seznámení, strašně popisování, vleklá cesta, dlouho mě trvalo se přinutit knihu číst, i když je krátká (250 str., vysvětlivky nečtu - dalších 100). Další díl už asi nepřečtu.

PETERYY
04.05.2020 3 z 5

Tak tohle jsem četl pekelně dlouho a nemůžu říct, že nejsem bohatší o nová slova...stenotikon a lamperka, používám ještě dva měsíce po docteni...Nový svět, plný nových názvů může i nemusí bavit...Já to měl tak napůl...zajímavé kulisy, ale příběh mě vůbec nezaujal.

radek3060
11.02.2020 4 z 5

Přečetl jsem všechny tři. Tahle byla podle mého soudu nejslabší. Ale nějak to přeci začít musí a seznámí vás s hlavními hrdiny. Nenechte se odradit a pokračujte ve čtení dál už to bude jenom lepší a plné nečekaných zvratů.

1259
26.03.2019 5 z 5

Knížka byla zajímavá a hezky se četla. Rozhodně byl příběh napínavý a pro mě neobvyklí, neboť takovým knížkám moc nedávám, ale tahle byla fakt dobrá a těším se, až si přečtu druhý díl.

Jandýs
21.02.2019 2 z 5

Knihu mi půjčila kámoška,moc mě to nechytlo. Dočetla jsem ji do konce, ale po dalším dílu už nesáhnu.

Malarkey
13.02.2019 4 z 5

Konečně zase fantasy, které je smysluplné i přesto, že se v něm skrývá celá řada neznámých slovíček a pojmů. Spisovatel byl ale tak důsledný, že pro svoji trilogii připravil slovníček a jelikož je i schopný kreslíř, tak pro představu nakreslil, kromě konkrétních map, jak obludy, tak i hlavní postavy. To, celému tomu světu, dodává na puncu jedinečnosti a v podstatě i jisté existence, protože si řadu věcí při čtení dokážu snadněji představit a je mi to celé takové bližší. Prvních padesát stránek jsem, uznávám, sice s příběhem trošku tápal. Příběh totiž není devizou této trilogie. Nebo v prvním díle určitě ne. Nestane se totiž nic extra zásadního. Čtenář se setkává s hlavní postavou Rosamundou, ten někam jde a nic navíc. Po padesáti stranách to ale začíná dostávat ten správný konkrétní obrys a zbytek jsem přečetl jak jednohubku. Bomba. Na druhý díl se rozhodně těším. Mimochodem mám pocit, že Pán prstenů v prvním dílu byl také o tom, že někdo někam jde a nic navíc…

Elizza
25.11.2018 5 z 5

Při zběžném prolistování v knihovně mě zaujaly krásné ilustrace. Celkem jednoduché, ale jasné a efektní. Moje pocity částečně ovlivnilo to, že jsem to četla na letním táboře, kde byla příšerná nuda a bylo to lepší, než nic. Děj není komplikovaný, celkem jasný. Problém vidím v tom, že polovinu obsahu knihy tvoří vysvětlivky a to nijak nepřeháním.

any333
26.01.2018 5 z 5

Tahle kniha mě po rozečtení docela zklamala. Na to, jaké má vzadu kladné doporučující recenze a s ohlédnutím na to, že se doporučuje ke čtení od patnácti let, mi to spíš připomnělo takovou tu naivní fantasy pro dvanáctileté, ke kterým se ještě někdy stále vracím. Tady jsem nic takového nečekala, takže mi trvalo tak tři kapitoly, než jsem se smířila s tím, že už to jinak nebude. Tak jsem alespoň čekala na nějakou tu strhující akci, o které píší vzadu, ale kromě zveličeného počínání si s překážkami tam vážně nic nebylo. Musela jsem se do čtení docela nutit, než se objevila Evropa a dala tomu nějaké vážné zlo.
Tuhle holčinu jsem si společně s jejím faktotem Licuriem - i když toho z neznámých důvodů o něco víc než ji - oblíbila, takže ten souboj v lese mi zase sebral jednu zajímavost u příběhu. Samotný Rosamunda mi někdy lezl na nervy, i když, třeba na to má věk, nějak jsem si ani nevšimla, jestli bylo někde napsáno, kolik mu je.
Sečteno a podtrženo, asi jediné, co mě na knize vážně uchvátilo, byly dodatky na konci a jsem si jistá, že kdyby autor využil všechen potenciál, co to skýtalo, byla bych uchvácená víc. Ale co se dá dělat. Pustím se do druhého dílu hlavně proto, že jsem zvědavá, co za námět může po tomhle následovat.

Kerolajnacek
02.09.2017 3 z 5

Knihu jsem četla asi tak před 12 lety. Největší problém této knihy byl, že mě nenadchla hned. Měla pomalý rozjezd a já se u toho nudila. Po pár kapitolách mě ale pohltila a já ji četla jak divná. Velmi mě bavila !!!!

Kniha se zdá tlustá ale většina stran je slovník který jsem stejně vůbec nevyužila.

trudoš
01.06.2017 3 z 5

Největší slabinou knihy je regulérní absence zápletky. Mladý hrdina se vydá do světa, zažije nějaká ta dobrodružství, obeznámí se s reálným životem a pozná spousty zajímavých (rozuměj smrtelně nebezpečných) lidí. Autor postupně seznamuje čtenáře s postavami všeho druhu, což mu jde na výbornou. Horší už je to ale s jeho univerzem, do kterého proniknete v podstatě jen díky stostránkovým dodatkům. Jádro příběhu však kupodivu není vůbec o zachraňování světa, království, nebo alespoň jedné drobné malé princezny. Vlastně se ani žádný konflikt v pozadí ústřední linie nerozjíždí, takže jeden pořádně netuší, co by další díl mohl vůbec přinést. Série tak má bezesporu zajímavý potenciál, je ovšem otázkou, co s ní tvůrce zamýšlí, protože z prvního dílu to znát nijak není.
V čem D. M. Cornish boduje naprosto excelentně, že vizualizace fantazií. Jako profesionální výtvarník dokáže jednoduchými tahy načrtnou fascinující výjevy, pro které samotné stojí za to otočit každou jednu stránku jeho románu.

dominika2585
05.12.2016 4 z 5

Knihu jsem četla asi před 5 lety, a i když jsem si na první pohled myslela, že mě nebude bavit, opak byl pravdou. Zajímavý příběh. Sice jsem se ještě nedonutila k přečtení druhého dílu, ale možná se časem k celé trilogii vrátím od začátku :)

Dandulka
18.09.2016 5 z 5

Moc hezké čtení a ani nevadí, že jsou malinko objemnější. Čte se to samo.

Ewilka
23.06.2016 3 z 5

Kniha mě moc nezaujala. Některé části mi přišly až nudné. Na odpočinek dobré, ale není to bomba. Slovník v knize mi přišel zbytečný. Většina názvů se dá odvodit. Ilustrace se mi ale líbily.

Elvien
28.01.2016 4 z 5

U téhle knihy mě docela mrzí tak rozporuplná hodnocení, protože rozhodně stojí za přečtení. Ale ono to bývá dost často dáno zklamaným očekáváním. Protože pro koho je kniha vlastně určená? Nakladatel na obálce uvádí, že jde o žánr young adults. Přičemž věk "young adults" je definován různě v rozmezí od 10 do 20 let. Já bych tuhle knihu zařadila tak někde v rozmezí 12 až 14 let.

A teď klady knihy. Nejdřív krásné ilustrace. Dokreslují celou atmosféru, ale zároveň jsou v knize umístěny tak, že ilustrace postavy se objeví až několik stran po jejím popisu. Takže si můžete nejdřív vytvořit vlastní představu, aniž by se vám vtírala autorova skrze obrázek. Dále poznámkový aparát. Dokresluje promyšlenost celého světa i zvídavost hlavního hrdiny. Hlavní hrdina. Ano, poměrně dost naivní chlapec s dívčím jménem. Ale skrze jeho naivní pohled krásně odhalujete krajinu a fungování celého jeho světa. A to, že čtenář spoustu věcí odhalí dřív, než Rosamunda jen zvyšuje napětí, protože máte potřebu křičet Copak to nevidíš?! a napjatě čekat, kdy na to to trdlo konečně přijde. Každá postava má něco do sebe, ani ta nejmenší není v příběhu zbytečně nebo náhodou, ale doplňuje drobnokresbu příběhu. A děj? Autor staví na léty osvědčených základech novou stavbu svých nápadů. Nejlepší možná kombinace.

paloma
07.12.2015 2 z 5

Souhlasim se vsemi co kniha nudila. Nejvic se mi líbí komentář od sirek, který velmi výstižne vyjádřil co si myslim i já a neni třeba k tomu nic dodat. A taková to mohla být super knížka .........

sharikk
30.11.2015 4 z 5

Nevím, co si mám o téhle knize myslet. Chvílemi jsem jí byla dočista pohlcená a chvílemi jsem se musela nutit, abych vůbec pokračovala ve čtení

Little.Mike
22.11.2015 5 z 5

2.díl mě přímo pohltil,kniha mi zabrala jen 7.dní četby a tešil sem se na pokračování(které letos,konečne po dlouhé době přeložily),kniha má krásný příbeh,dobrodružství že sem chvilkama lapal po dechu

D.M. Cornish
australská, 1972