Lampáři

Lampáři https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/3861/bmid_tetovani-krvi-lampari-58h-3861.jpg 4 162 23

Tetování krví série

Tetováno série

2. díl

Dobrodružství v zemi hrozivých bojovníků pokračuje! Rosamunda se stává lampářským nováčkem v Železné baště. Výcvik je nelehký a hlavně nebezpečný, protože příšery číhají na každém rohu. Ty také na sebe nenechají dlouho čekat a příjezd mladé budoucí lampářky Threnody je spojen s krvavým útokem rohatých bestií. Zpupná Threnody je ale pro Rosamundu spřízněnou duší. V podzemních chodbách pevnosti odhaluje děsivý objev a ten jen utvrdí jeho podezření, že se v nitru pevnosti dějí podivné a nekalé věci. Výcvik nováčků je předčasně ukončen a Rosamundu pošlou do té nejvzdálenější a nejnebezpečnější pevnůstky, kousek od Krvavého močálu. Tam teprve začíná skutečně těžká služba mezi ostřílenými chlapíky, kteří denně čelí nebezpečí. Rosamundu čekají další nelehké zkoušky…... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Lamplighter , 2008

Hanncha
19.01.2022 5 z 5

Kniha měla spád, děj napínavý, stránky jsem hltala jednu za druhou. Moc pěkná kniha.

vlkodlaq
22.07.2019 5 z 5

Bohužel úporná snaha o vytvoření nového světa, nových názvů pro vše možné, nového kalendáře atd, je přes velmi dobrou kostru příběhu na úkor čitelnosti. Ona až zoufalá snaha vše pojmenovat nově totiž rozptyluje od jinak dobrého děje a propracovaných postav. Nicméně s postupem čtení to přestávám vnímat a nechávám se unést skvělým spádem. Jak jen to Cornish udělal, že se toho v tak tlusté bichli stane poměrně málo a přesto se velmi dobře čte (hlavně od cca poloviny má skvělý spád). Slabší pointa je jen přípravou na další díl, do kterého se s vervou pouštím.

Malarkey
04.04.2019 5 z 5

Po prvním díle mě překvapilo, jak propracovaný svět si autor připravil a přiznám se, že příběhově jsem úplně nevěděl, kam Rosamundu autor chce směřovat. Druhý díl byl tak plný očekávání. Doufal jsem, že příběhově se trilogie trošku vyvine a dá celému konceptu nějaký ucelený záměr. To se během čtení dlouho nedostavovalo, ale na druhou stranu jsem z příběhu cítil, že ve mně roste podobné nadšení, jako když jsem naposledy četl Harryho Pottera. Nadšení se stále zvětšovalo a já pokaždé, když jsem se ke knize dostal, jsem přečetl o znatelný počet stran více, než posledně. Naposled jsem z knihy snad ani nedokázal spustit oči, protože kromě skvělého prostředí a parádních postav, obsahuje opravdu dost akce, která vlastně začíná už první kapitolou. Po přečtení jsem si uvědomil, že jsem se stal svědkem naprosto fantastického světa, kde nikdo není dokonalý a Rosamunda už vůbec ne. Nádherně v tomto díle je ale vidět, jak se postupně přeměňuje z klučíka v slušného bojovníka. Postavy kolem něj také super. Neustále jsem koukal na obrázky a mapu světa, co si sám autor vytvořil, až jsem si uvědomil, že mapa tamního světa až moc nápadně připomíná domovinu autora – Austrálii. Naprosto chápu, proč fanoušci této série bojovali za to, aby Fragment vydal třetí díl. Bez jeho přečtení by v tuto chvíli život nebyl kompletní…takhle si ho musím rychle sehnat. Takový závěrečný nářez a nalákání na třetí díl, jsem dlouho nezažil.

Elizza
25.11.2018 4 z 5

Opět pěkný příběh v skvěle vymyšleném prostředí. Zarazila mě akorát jedna věc. Hned na začátku se jedna z postav diví, co za blázna cestuje lesem v noci. Otázka tedy zní, pokud nikdo příčetný necestuje v noci, k čemu tam ti lampáři jsou? Z postav zaujal hlavně pan Numps. Threnody se chovala podivně. V jednu chvíli stála neochvějně za Rosamundou, pak se tvářila, že ho nezná. Chováním připomínala moji spolubydlící, čímž u mě klesla ještě víc.

any333
16.08.2018 5 z 5

Tenhle díl je podle mě rozhodně o hodně lepší než předchozí, hltala jsem ho jedním dechem, protože jsem konečně našla zápletku. Sice na konci trochu předvídatelnou, ale to mi ve spojení s tak dobře fungujícím světem ani nevadilo. Příběh tu konečně odkryl svůj skrytý potenciál, objevuje se Threnody, kterou jsem si hned oblíbila, a také cosi o tajných experimentech, Skořičákovi a o mnoho podivných souvislostech s naším hlavním hrdinou.
Rosamunda s prožitým dobrodružstvím vyrostl a zmoudřel, takže se jeho předchozí zdvořilost buď omezila na snesitelnou a nebo mi vzhledem k okolnostem už nevadila. Threnody skvěle doplňovala jeho plachost, docela se k sobě i hodili, takže mi pak bylo docela líto, jak to s nimi na konci dopadlo. Ale co se dá dělat.
Mým dalším oblíbencem se stal bezpochyby pan Numps, protože mám přesně na takové postavy jistou slabost, takže jsem se těšila na každou scénu s ním.
Zato Pódius Wimpr mi lezl na nervy. Jako kdyby pořád chtěl něco snovat a rekruti mu stáli v cestě, na to se ale on neohlížel. Navíc mě naštval, jak nechal na konci Rosamundu podrobit tomu testu. Ještě že se objevil, kdo se objevil.
Další díl už mám přečtený a musím tedy uznat, že mi speciální názvy z téhle série zůstanou v hlavě ještě dlouho a vůbec mi nevadí, že jsou některé dětské.

Penelope90
27.02.2018 5 z 5

Kniha Lampář je druhou knihou od D.M.Cornish, který sleduje příběh chlapce jménem Rosamunda. Lampáře jsem četla ještě v době, kdy byla vydaná pod názvem 'Tetovaní krví - Lampáři' a musím říct, že mi její opětovné čtení dodalo špetku fantasie, dobrodružství a napětí v každodenních, nudných pracovních obědech.

broskev28
14.10.2017 5 z 5

Podobně jako dixi jsem zuřivě komunikovala s nakladatelstvím, až konečně po mnoha letech přišla reedice - sice v brožované podobě, ale co už. Hlavně že tentokrát vydali najednou všechny díly a my nadšenci jsme si mohli Rosamundův příběh konečně dočíst . . .
Velmi zvláštní, není-liž pravda?

Dandulka
18.09.2016 5 z 5

Malý Rosamunda je šikovný kluk s dívčím jménem. Moc se mi líbily i přílohy této série. Mapy jsou opravdu věrohodné.

Eadwyn
06.06.2016 5 z 5

Opravdu vynikající kniha. Moc jsem si oblíbil svět (klobouky, muškety a chemie? sakra jo!), postavy nebyly špatné, atmosféra výborná a příběh, který jsem četl jedním dechem. Všechny klady perfektně zapadají do sebe a je radost to číst. Jediné, co bych vytkl je absolutně nudná hlavní postava. Ne, že by mě nějak iritoval, chová se poměrně dobře, ale jeho backstory je šíleně nezajímavé. Je to jen další generický chudáček bez rodičů... víte, o čem mluvím. I přesto ale musím knize dát 5 hvězd, neb je to její jediná vada na kráse... a tak malá, že ji budu velmi rád ignorovat a zapomenu na ni.

Slovanka
31.03.2016 5 z 5

Knihu jsem četla po druhé, po letech, a jsem z ní znovu naprosto nadšená. Že jde o jeden z nejzajímavějších knižních fantasy světů nemusím zmiňovat. Rosamunda nám navíc povyrostl, setkáme se znova se starými známými, potkáme nové postavy, konečně se pustíme do pořádného dobrodružství! A posledních sto stran je naprosto úžasných a napínavých. Pět hvězdiček, protože mě nenapadá, co bych knize vytkla :)

Little.Mike
22.11.2015 4 z 5

1.díl byl velmi zajímavý,příbeh je poutaví,moc krásné kresby,přílohy,člověk si dokáže líp představit svet

Kosmik
19.11.2015 3 z 5

Pěkná oddechovka

Alex.Barunka
01.09.2015 4 z 5

Po přečtení prvního dílu jsem se rozmyslela jestli se pustím do pokračování. Nakonec jsem ale rada ze jsem se do dalších dobrodružství Rosamundy pustila ... Uvidíme čím nás překvapí závěrečný díl

Argony
10.02.2015

18. února 2015 vyjde tento druhý díl v novém vydání, takže se letos snad konečně dočkáme i té trojky! Po sedmi letech od dvojky je to tedy výkon.

Attia
19.10.2014 5 z 5

Ještě lepší, než první díl. Bezpochyby fenomenální kniha, děsivý, kouzelný a uhrančivý příběh, vykreslení onoho světa naprosto realistické! Do knihy jsem se okamžitě začetla a nedokázala přestat. A to ani na podruhé. A ten konec.... naprosto napínavý a matoucí, volající po pokračování, strašně ráda bych sáhla po trojce, bohužel ještě není...

sturmidlo
12.05.2014

Dobrá zpráva, snad to někoho potěší tak jako mě.
www.fragment.cz/caste-dotazy/kdy-vyjde/

doriska
16.11.2013

Úžasná kniha! Oba dva díly jsem měla přečtené jak se říká: ,, jedním dechem,, .... Jedinou smůlou je to, že ,,milé,, nakladatelství odmítá vydat 3. díl... Po přečtení 2. dílu jsme měla co dělat abych nevybuchla nad toutu zprávou vzteky! O tom zda mají v plánu další díl vydat, jsem jim již psala... Odpověď se však nedostavila!

dixi
07.11.2013 5 z 5

Tady bych chtěla všechny kdo chtějí třetí díl poprosit, aby doslova bobmardovali nakladatelství žádostmi o další díl. Mě odpověděli nejdřív že je malý zájem, když sem jim napsala zpátky že zájem by byl, ale není kde brát a že kdyby opravdu chtěli cestu by si našli a přišla mi odpověď, že plánují znovuvydání edice a že zahajují jednání kvůli právům.... takže jim pište žádosti a dotazy, ať vidí že zájem opravdu je :)

mummy
27.08.2013 5 z 5

Přečetla jsem oba díly tohoto strhujícího díla a jsem jimi naprosto nadšená....
Zároveň mne popadají záchvaty vzteku,že u nás nevyšel a nevyjde třetí díl!
Přijde mi to od vydavatelů dost kruté k nám čtenářům vydat z trilogie pouze dva díly a hotovo.
Velice ráda bych se dozvěděla jak to dopadne s Rozamundou Zaknihovaným a s Lady Threnody,oba hrdinové mi opravdu přirostli k srdci stejně jako Brandenská růže,Verlína,pan Křampalín a Fransitart.Pan Sebastipol - lír lampářů a všichni ostatní by si zasloužili abychom se mohli dozvědět jaký osud jim příběh přinesl.

Eldarlis
14.07.2013 5 z 5

Taky by se mi hodil třetí díl ... protože má navazovat na úchvatný druhý díl , jenže se prý nebude vydávat. Což je velká škoda !

příšery, monstra pro dospívající mládež (young adult)

D.M. Cornish
australská, 1972