Tetování & tetovaní

O historii tetování a jeho technikách už se rozepsal kdekdo.Na světě už byly vydány tuny knih s překrásnými fotografiemi tetovaných lidí.Tato kniha je jiná. Nemá žádný úkol, žádné poslání, ani odkaz pro další generace.Je ale užitečné získat několik dalších informací o českém tetování a nahlédnout pod roušku tajemství, která právě tuto scénu obestírá. Nuže, vydejte se se mnou po stopách drsných kérkařů i velejemných tatérů, modravých pokéronů a živoucích uměleckých děl. Tetování je fenomén dnešní doby, a vzhledem k tomu, že ani na mocný internet nedokáže polapit vše, vznikla proto tato původní česká kniha. Jak se vyvíjelo tetování u nás za uplynulých 20 let? Jak je to skutečně s bolestí při tetování? Co se to děje v našich tetovacích studiích? Jsou tatéři v České republice sadisti? Jsou tetovaní lidé masochisti? Co říkají na tetování slavné osobnosti? Kdo je doopravdy Músa? Nejen na tyto otázky naleznete odpovědi v této knize českého autora Vladimíra Valenty....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/100707/tetovani-a-tetovani-100707.jpg 3.717
Literatura naučná
Vydáno, Deus

Kniha Tetování & tetovaní

Velekněžka

Lehce postrádám smysluplnější koncept obsahu (přestože anotace upozorňuje, že kniha nemá žádný úkol ani poslání) a některé rozhovory vyznívají obsahově zcela na prázdno. Nešťastné se mi také jevilo umístění popisků k obrázkům na konec knihy, namísto přímo pod ně.

Šarming
06.05.2017

Líbí se mi postupně gradující narace do sebe téměř pasujících rozhovorů... jako by na sebe byli všichni přispěvatelé napojení a s respektem nevynechali ani jednu oblast toho, co to znamená být tatérem... Kniha mě pomohla, když jsem tak jednou klesala na duši

SlamLenka
13.11.2014

Upřímně: jsem milovnice tetování a sama dost potetovaná osoba a kniha mě zklamala. Čekala jsem inspirativní čtení, které mě pro tetování ještě o kus víc nadchne (pokud to tedy vůbec je možné!), ale teď mi přijde, že na mě kniha necílila. Některé příběhy byly fajn, ale nebyl mi nikterak sympatický autorův smysl pro humor ani jeho styl psaní a komentování, zejména některá přirovnání mi přišla šroubovaná - prostě mi nesedla. Fotky v knize chválím, ty mě bavily, ale myslím, že popisky mohly být přímo u fotek, nikoli až vzadu, kam jsem neustále musela listovat a od četby se zdržovat. Navíc mnohé fotky zůstaly zcela anonymně bez popisku, což mi místy vadilo.

tetování

Autor knihy