Tetín svaté Ludmily

Tetín nesporně patří k významným místům české historie - na počátku 10. století se tu nacházel knížecí dvorec, vdovské sídlo kněžny Ludmily, která tady vychovávala svého vnuka Václava, budoucího českého knížete. Zde byla Ludmila také 15. září 921 zavražděna. S Tetínem a sv. Ludmilou jsou tak spjaty počátky christianizace Čech a nástup rodu Přemyslovců k moci. Zde se před tisíci lety spoluutvářela osobnost a duše českého království. Dávná minulost místa nezůstala stát zakletá do tetínských skal, ale ovlivňuje i naši budoucnosti. Místa jako Tetín, která souvisí s národní identitou a spiritualitou, totiž jednou za čas, obvykle v časech proměn, ožívají a po staletých přestávkách opět promlouvají k národu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/354547/tetin-svate-ludmily-q9I-354547.jpg 3.97
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy, Historie
Vydáno, Dokořán

Kniha Tetín svaté Ludmily

terka

Krásné počtení o historii Tetína. Srozumitelné laikům, pro odborníky dlouhý seznam použité literatury. Nádherná grafická úprava, snové fotky, ilustrace jako z pohádky!
Už se těším, až se tam zase vydám a projdu se po těch prastarých cestách. Kniha půjde samozřejmě se mnou!