Testament pana Tena

Testament pana Tena https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203694/bmid_testament-pana-tena-0Ho-203694.jpg 4 5 3

Knížka kulinářských veršů a vyprávěnek, posbíraných za dlouhé cesty do Tibetu, doplněné říkankami a výběrem z básní starých čínských mistrů o jídle a pití, jakož i recepty na přípravu exotických pochoutek.

freejazz
05.11.2022 5 z 5

holoubátko pěti vůní...nezapomenutelné. knížka byla pohlazením, budu ji muset vydolovat z tajných regálů knihovny a znovu prolistovat.

senbja
06.05.2021 5 z 5

Knížku mám doma už hodně dlouho a v knihovně jsem na ni narazila zcela náhodou. Napadlo mě, že bych mohla využít některý z receptů a začetla se. Nakonec mě poutavé vyprávění natolik zaujalo, že ji znovu pro sebe objevuji jako krásnou literaturu psanou srdcem. U receptů mě odrazuje sójová omáčka a škrobová moučka, těm jsem nikdy nepřišla na chuť, tím pádem ani čínské kuchyni. Líbí se mi, jak starou čínskou lyriku přebásnil Jiří Žáček a také formát knihy, který nabízí čtení jako ve stolním kalendáři.

notburga
04.05.2014 5 z 5

Krásné spojení poezie a milého vyprávění s podrobnými recepty na exotické pochoutky. Nechybí ani rady co a jak nahradit v naší středoevropské kuchyni, i když v dnešní době to už není příliš potřeba. Nicméně vykrojené košťály z květákových listů používám místo bambusu občas dodnes ;)

Čína kuchařky čínská literatura Orient čínská kuchyně

Vladimír Sís
česká, 1925 - 2001