Těšíme se na vás!

Těšíme se na vás! https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28051/tesime-se-na-vas-28051.jpg 4 30 5

Novela Těšíme se na vás!, popisující nebezpečnou simulační hru, která posléze vtrhne i do naší reality, a ve stejném svazku je ještě Veverkova rozsáhlá povídka Bruster, v níž jsou do počítače zkopírována data z mozku geniálního programátora a využívána k počítačové kriminalitě.

Lele61
17.04.2023 3 z 5

Knížka obsahuje dvě samostatné povídky od dvou různých autorů napsané na podobné téma a vydané spolu v jednom svazku. Docela čtivé, Veverka se mi líbil o něco více. Celkově hodnotím jako takový slušný průměr.

kaffa
04.01.2022 4 z 5

4,5 * - nejsem z toho odvařená, ale ty dvě scifárničky sou dobře napsané, čtivě, překvapivě samotný veverka mi sedl/zaujal více.... ale aspoň tady musím hetešu pochválit za pěkný konec (v některých knížkách se mi zakončení knih jeví u něj jako to nejslabší místo, nikdy nevíte, co přijde a co čekat) :-)

stejně jako Hellrampage mi nepřišlo, že čtu něco za zenitem, kluci mají ten vývoj v merku a působí to pořád aktuálně, to se mi na scifíčkách líbí nejvíc, když v sobě mají kus té správné vize a šlape to bez ohledu na století ;-)

Terva
10.06.2021 5 z 5

ZASTAVTE
SVĚT,
CHCI
VYSTOUPIT...
(Těšíme se na vás!)

Těšíme se na vás! je souborem dvou povídek, vesměs na stejné téma. Jedná se o pohled do ne příliš vzdálené budoucnosti, kdy lidstvo stále víc propadá počítačům, hrám a dalším možnostem, které nám tyto stroje nabízejí. První příběh je o herním světě, kdy se hlavní hrdina čím dál víc vzdaluje realitě. Druhý příběh je o nebezpečí vkládání lidského vědomí do počítače. Mohlo by se totiž stát něco velmi neočekávaného.

Citát: Dal jsem si k ruce plechovku s pivem, protože až se probudím, budu ji určitě potřeboval. Zmáčkl jsem PLAY. (Těšíme se na vás!)

Povídky na sebe nenavazují, každá si sleduje svůj směr. Obě jsou napínavé a s perfektními konci. Nedá se říci, která je lepší, obě jsou velmi povedené. A na to, že jsou napsány někdy v roce 1991, čiší z nich perfektní vize obou spisovatelů. To co zde popisují je už velmi, ale velmi blízko. Aby nám z toho nebylo ouvej. Ke každé jsem napsal samostatný komentář. Komentáře najdete v sekci „části děl“ a nebo zde:

Obě povídky jsem si užil a dávám jim pět Hetešovo žlutých motýlků.
( Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ )

Citát: Chvíle strávená u obrazovky mi stačila posílit sebevědomí minimálně do večera. (Bruster)

Drowned
25.03.2021 5 z 5

Zatím co čekám na nového Hetešu, který je asi momentálně ze zprávy od androidů z Newchrome v nedohlednu, jsem si přečetl tuto útlou knížku o dvou povídkách. První povídka je od mého oblíbence a příběh o virtuální realitě je dost zajímavý a moc se mi líbil. Druhá povídka od Veverky je též neméně zajímavá a ten konec hodně dobrý. U obou povídek jsem se skvěle pobavil, proto plný počet hvězd.

Hellrampage
03.08.2017 4 z 5

Dve veľmi nadpriemerné poviedky od českých autorov. Čítali sa výborne, bolo to príjemné oddychové čítanie. Aj keď som sa viac tešil na Hetešu, Veverková poviedka mi sadla viac. Prvá poviedka je v znamení rozšírenej virtuálnej reality - podobnú tématiku majú mnohé japonské anime, druhá poviedka bola v hackerskom štýle - Veverka robí z hackerov badassov (teda brusterov). Je to napísané síce neuveritelne ale čítalo sa to samo. Prekvapil ma vek knihy, no vôbec som nemal pocit, že je outdated. Príjemná jednohubka.

české sci-fi česká fantastika

Část díla

Autoři knihy

Petr Heteša
česká, 1959
Karel Veverka
česká, 1959

Kniha Těšíme se na vás! je v