Tesaříci (makrofotografie)

Tesaříci (makrofotografie) https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/276616/mid_tesarici-makrofotografie-uE6-276616.png 2 1 1

Corvus
Corvus
11.07.2018 2 z 5

Pan Doc. RNDr. Jiří Zahradník, CSc. je možná významný český entomolog světového významu, jak je uvedeno v životopisu, ale kniha, zahrnující tesaříkovité ČR a SR, je jedním slovem tragická. Textu je naprosté minimum a pokud se chcete o tesařících dozvědět cokoliv víc než (v průměru 3 věty), od této publikace dejte jednoznačně ruce pryč. Podle mé zkušenosti se na tom shodují i profesionální entomologové. Po zkušenostech s jinými knihami, které taktéž neoplývají bohatou textovou přílohou a po zjištění, že neexistuje v českém jazyce solidnější publikace než Tesaříkovití od M. E. F. Slámy, jsem tuto kupoval s ohledem na titul. Totiž MAKROFOTOGRAFIE. Věnuji se makru a proto jsem se (v předtuše, že text mě ničím nepřekvapí) těšil na špičkové snímky našich tesaříků. Pokud holdujete makrofotografickým knihám, obdivujete detaily, barvy, špičkovou kompozici a trávíte svůj čas na fotografiemi, tuto knihu si v žádném případě nepořizujte! Viděl jsem opravdu hodně fotografií brouků, ale TOTO jsou jednoznačně ty nejhorší obrázky všech dob. I ten nejtragičtější telefon poskytne mnohokrát zajímavější obrazovou kvalitu, barvy a dokonce i detaily, než 90% fotografií v této knize. A těch zbývajícíh 10%? S těmi bych se já osobně styděl jít za nakladatelem. Od této knihy ruce pryč. V součtu dvě hvězdičky uděluji k úctě životní práce Jiřího Zahradníka a za snahu obsáhnout v knize všechny tesaříkovité ČR. Veliké zklamání.

hmyz zoologie, živočichopis brouci

Jiří Zahradník